0

Yılbaşı yasağında kargolar çalışıyor mu, açık mı, dağıtım yapacak mı?

Yılbaşı yasağında siparişlerinin hafta sonu gelip gelmeyeceği hususunda bilgi edinmek isteyen vatandaşlar, yasakla ilgili detayları internetten araştırmaya başladı. Koronavirüs tedbirleri kapsamında 3 gün boyunca uygulanacak olan sokağa çıkma yasağı, kargo dağıtım firmaları açık olacak mı, dağıtım yapılacak mı?

İçişleri Bakanlığı, yayımladığı genelge ile sokağa çıkma yasağı kapsamında kimlerin çalışma iznine sahip olacağını belirledi.

Yılbaşı yasağında kargolar çalışıyor mu, açık mı, dağıtım yapacak mı?

Kargolar yılbaşında çalışıyor mu sorusu ile 1 Ocak Cuma günü kargoların dağıtım yapıp yapmayacağını merak eden pek çok kişi, internet üzerinden araştırmalarını gerçekleştirmeye başladı. Genelgede, kargo çalışanlarının kısıtlamadan muaf olacağı bildirildi.

Genelgede kargocular için yer alan bilgiler şu şekilde;

Ürün ve/veya malzemelerin nakliyesinde ya da lojistiğinde (kargo dahil), yurt içi ve yurt dışı taşımacılık, depolama ve ilgili faaliyetler kapsamında görevli olanlar,

Kargo, su, gazete ve mutfak tüpü dağıtım şirketleri ve çalışanları, sokağa çıkma yasağından muaf tutulacak. Böylece sokağa çıkma yasağında kargolar dağıtım yapabilecek.

Son dönemlerde bazı e-ticaret platformlarının kendi dağıtım ağını kurmaları dolayısıyla pazar günleri de dağıtım yaptığı bilinmektedir. Dolayısıyla sipariş verilen platformun kargo gönderim seçenekleri, bu doğrultuda özel günlerde ve hafta sonu dağıtım hususunda belirleyici olmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir