0

Yılbaşı yasağı ne zaman başlıyor, kaç gün, hangi günler?

Cumhurbaşkanı Erdoğan hafta içi ve hafta sonu uygulanan sokağa çıkma kısıtlaması genişletilerek yılbaşında da sokağa çıkma yasağı uygulanacağı duyurdu. Bu açıklamanın ardından İçişleri Bakanlığı’ndan yılbaşı genelgesi yayımlandı. Yılbaşı yasağı ne zaman başlıyor, kaç gün, hangi günler?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kabine Toplantısı’nın ardından yaptığı açıklamada, yılbaşı öncesi sokağa çıkma sınırlamasının belirlenen tarihler aralığında kesintisiz uygulanacağını bildirdi.

Yılbaşı yasağı ne zaman başlıyor, kaç gün, hangi günler?

İçişleri Bakanlığı’ndan 81 ile gönderilen genelgede, kısıtlamanın 31 Aralık 2020 -4 Ocak 2021 tarihleri arasında uygulanacak sokağa çıkma kısıtlaması hafta sonları uygulanan sokağa çıkma kısıtlaması kapsamında, 1 Ocak 2021 Cuma gününün resmi tatil olması da göz önünde bulundurularak, 31 Aralık 2020 Perşembe günü saat 21.00’den başlayacak, 1 Ocak Cuma, 2 Ocak Cumartesi, 3 Ocak Pazar günlerinin tamamını kapsayacak ve 4 Ocak 2021 Pazartesi günü saat 05.00’de tamamlanacak şekilde sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacak.

Yılbaşı yasağında market, manav, kuruyemişçiler açık mı?

Hafta sonları balıkçı/balık tezgahları 10.00-17.00 saatleri arasında açık olabilecek Yeni bir karar alınıncaya kadar hafta sonları uygulanan sokağa kısıtlaması süresince balıkçı/balık tezgahı şeklindeki işyerlerinin de Cumartesi ve Pazar günleri 10.00-17.00 saatleri arasında vatandaşlara hizmet sunabilecek.

Market, manav, kuruyemişçi ve balıkçılar 10.00 ile 17.00 saatleri arasında açık olacak ve vatandaşlar araç kullanmamak kaydı ile bu işletmelerden alışveriş yapabilecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir