Yeni Porsche 911: 992’nin ilk resimleri

By | Aralık 10, 2018

► Sonraki Porsche 911, 993 stiline geri döner
► Codenamed 992, Paris’te olmayacak
► İlk ayarlanmamış görüntüler

Bugün, bizim snapper’larımız yeni 911’in (992) hemen hemen her açıdan yeni görüntülerini ve kamuflajsız olarak da teslim ettiler. Türkiye’ye henüz giriş yapmamış olsada dünya piyasasında oldukça yaygın. Yukarıdaki kapsamlı galerimizde, yeni Porsche 911’in ya da kod adlarında konuşursanız 992’nin tamamen gözden kaçmış görüntüsünü göreceksiniz.

Yeni görüntü dizisi arabayı hemen hemen her açıdan gösterir ve sarı prototip üzerinde gördüğümüz yeni Panamera stili arka uçu onaylar.Gözlerimize göre, bütün otomobil eskisinden daha az gişe ve boksör gibi görünüyor – revize edilmiş hatlar ile otomobile biraz daha kaslı bir görünüm kazandırıyor.

Tabii ki burada 911’den bahsediyoruz, bu yüzden değişiklikler ince olacak.

Önceki casus çekiminde görüldüğü gibi, Stuttgart’ın daha ince ve muhtemelen daha geniş arka farları tercih ettiği görülüyor – Panamera’nın yansıması – ve bunlar da Cayman-esque LED’lerinin ince bir şeridi ile bağlantılı.

Bu olası 992 ile mevcut araç arasındaki en büyük fark, egzoz etrafındaki alan. Yeni araba, plaka alanını bir araya toplar ve siyah bir blokta tüketir. Daha düzenli, ama egzozlar da süreçte kayboluyor.

Aracın ön cephesi, siyah plastik gibi görünen bir şekilde tamamlanmış kare, köşeli ön hava girişleriyle aynı düzenli ancak plastik bir işleme sahiptir.

Yeni 911 (992) hakkında bildiğimiz her şey için okumaya devam edin.

Bilmen gereken her şey

Alışıldığı gibi, Porsche her türlü nişini referans spor arabasıyla dolduracak – ve alçakgönüllü Carrera 2’den alçak-pirinç 911 Turbo’ya, yumuşak-üstü dönüştürücülerden (aşağıda toplanmış) kırmızı-sıcak yeni GT3’e kadar alçaldık. sürümü. Yeni 911 serisini görmeyi bekleyebilirsiniz:

  • Carrera 2S ve Carrera 4S Coupe Ekim 2018’den itibaren teslimatlar şubat ayında başladı
  • Carrera 2S ve 4S Cabriolet , 2019 Nisan ayında satışa sunuldu.
  • Giriş seviyesi Carrera 2 ve Carrera 4 Coupe ve Cabriolet Nisan 2019’da satış yazında, 2019 yazında
  • 911 Turbo ve Carrera GTS Eylül 2012’den itibaren, şubat 2020’den itibaren bayilerden

Styling: her zamanki gibi evrim

Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, styling cephesinde büyük bir devrim olmaz. Kaput, ön tamponun mevcut araca göre daha uzun bir yolculuğa sahip olmasını sağlıyor ve kuyruk lambası düzeni, 2015’in Misyon E konseptini andıran çok daha geniş bir arka spoyler arıtmasıyla örtüşüyor. Tam genişlikteki ışıkları da kıvrımın altında görebiliriz.

Yeni yağmacının hem yükseltilmiş hem de alçaltılmış pozisyonunda kontrastını aşağıdaki resimlere göz atın. Yüksek görünüme sahip yüksek stop lambası, büyük olasılıkla bu prototip üzerinde geçici bir önlemdir – bitmiş ürün için daha sıkı bir bütünleşme bekler.

Porsche 992 911 spoiler

Tesadüfen, bu çekimler önceki katırlardan farklı bir egzoz sistemi önerir; Orijinal otomobilin standart S modeli olduğu düşünülürken, bu son otomobil opsiyonel spor egzoz sisteminin geliştirilmesi üzerinde çalışıyor olabilir. Aynı zamanda Audi’nin devredilen tekniğini görmeyi umuyoruz, bu nedenle skinny OLED göstergeler ve matrix LED farlar standart ücret olabilir. Yukarıdaki resimlere bakarsanız, şimdi bildiğimiz egzoz alanının tamamen kaplandığını göreceksiniz.

2017’nin ortalarında, VW Group Design’ın başkanı Michael Mauer, CAR’e şunları söyledi: “991’de, 997’deki adım belki de çok evrimseldi. Bir sonraki model değişiklikleri için, meslektaşlarım bu yüzden daha farklı bir takım değişiklikler planlıyorlar.

İç: Panamera etkisi

Yeni Porsche 911 , Panamera’nın içindeki kitaptan bir yaprak alacaktır ve son casus fotoğraflarımızla yargılanacak geniş bir dijital ekrana sahip olacaktır. Her ne kadar 2018 Paris motor şovuna kadar dünyaya gösterilmese de, casuslarımız yeni spor otomobilin içine bir göz attı.

Ve şimdi, manuel bir aktarım seçeneği olacağını da ispatlayabiliriz, ayrıca, sadece PDK otomatik olabileceğine dair söylentileri bozacağız.

Bu, tamamen yeni bir dokuz-on bir değil , 991 ailesinin bir güncellemesidir. Porsche, platformlarından iki nesli çıkarmaya eğilimli, hatırlıyorum, bu yüzden doğru bir yeni mimari, bundan sonra modele kadar.

Modeller ve motorlar

Ancak yeni 911 için bir çok mağaza var: 992 dönemindeki otomobillerde, tam dijital enstrümanlarda ve en son 48 voltluk elektriklerde, CO2 ve yakıt tüketimini engellemek ve daha fazla hileye yer vermek. Giriş seviyesindeki otomobiller, EA9A2 düz altı boksör ailesinin ailesinden yaklaşık 30bhp daha fazla olacaklar:

  • Carrera 395bhp
  • Carrera S 444bhp

Arkadan ve dört tekerden çekişten oluşan bir karışım sunulacak ve PDK çift kavramalı otomatik şanzımana sekizinci bir cog eklendiğini duyuyoruz.

Şu anki 991 kuşağı, 2015 yılında yeni bir turboşarjlı motor ailesi de dahil olmak üzere, ‘991.2’ ‘lik bir güncellemeyi almasına rağmen, orijinal olarak 2011’de piyasaya sürüldü – bu yüzden artık gençliğin ilk akışında.

İsveç'te yeni bir '992' Porsche 911s kış testi

Gelecek sekizinci nesil 911, arkadan ve dört tekerden çekiş donanımına bir güncelleme etrafında inşa edilecek. Ve bu kez, 2023’teki 992.2 ikinci nesil modelden, bir eklenti 911 olacak.

Bir melez 911

Kesinlikle. 992.2’nin, sessiz çalışma ve yıkıcı performansın kısa süreli patlamaları için, 70kW e-motor ve 10.8kWh pil paketi ile 3.0 düz altı karışıma karışacağını duyuyoruz. 3.5sec 0-62mph ve 197mph düz-out gibi.

Porsche’nin 2015’in Misyonu E konseptinden etkilenen saf elektrik üretim modeli üzerinde çalıştığını biliyoruz. Yeni Panamera gibi kendi menzilindeki diğer büyük otomobiller, motorlarını hem performans hem de verimliliği artırmak için elektrik gücü ile destekleyecek.

Porsche 992 911 Carrera

Porsche başkanı Oliver Blume, 911’in hibrit güç adayı olduğu konusunda CAR’yi onayladı. Bloom, elektrifikasyonun hala önemli bir ağırlık cezası alması nedeniyle, klasik otomobillerin diğer araç tiplerine göre biraz daha uzun sürmesine neden olacağını belirtti. ‘Ancak, 911’in bile sonunda ayarlaması gerekiyor ve analistlere ve medyaya göre, plug-in supercar’lar bile yol alıyorlar!’

Yine de, geleneksel tarzda 911’lere bir son vermeyecek. Eğer bir şey olursa, 911’in kendine özgü karakteri daha dikkatli bir şekilde korunacaktır: “Porsche 911 gibi safkan yarış arabalarını piyasaya sürmeli – hem yeni hem de eski stratejilere gideceğiz,” dedi Bloom. ‘Spor ayakkabılarını düşünün: 70’lerin ve 80’lerin ayakkabılarını satın alabilirsiniz, insanlar onları seviyor. 10 ya da 15 yılda, taraftarlar, spor arabalarını gerçek bir araba gibi hissedebilecekleri bir yere götürmek isterler. Porsche gelecekte Porsche olacak, bu bizim stratejimiz.

Yeni nesil 911 ailesinde bir yer tutmak için mevcut 911R’ler gibi doğal olarak aspire edilmiş manuel şanzıman modellerini görmekten şaşmayın.

Ama eğer PDK çift debriyajlı otomobili tercih ediyorsanız, bunu yapmayın: bu, 992 ailesindeki sekizinci bir cog ile güncellenecektir.

911 Turbo Cabriolet

Porsche isimlendirmesinde 992 kodlu yeni Porsche 911 spor otomobil serisi, bu sonbaharda dünyaya açılmasından aylar olsa da, yine de dünya sahnesinde daha fazla prototip tutuluyor. İşte 911 Turbo Cabriolet.

Uzun metrajlı arkadaşlarımız, mühendisler Almanya’daki Nurburgring yakınlarındaki pistlerde ve halka açık yollarda test ettiler ve mühendisler fresk roketlerinin ince ayarını yaptılar. Geniş wheelarches, tıknaz arka spoyler ve şasi modları, kaynaklarımıza göre menzil dolgulu bir bez parçası olarak işaretler.

Porsche 992 Turbo Cabriolet: casus fotoğrafları

İkiz-turbo düz altı, 600bhp basketbol sahası içinde geliştiği anlaşılıyor, bu yüzden satış 20120 sonbaharında 2020 için satışa sunulduğunda satışa sunulan en hızlı soft-topslardan biri olacak. Bir tuval kapağının muhafaza edilmesine dikkat edin.

Geçtiğimiz birkaç ay boyunca çektiğimiz 992 kuşak prototip serisinin son filmi.

GT3: nat-asp 911’lerin sonuncusu?

Kaynaklarımız inanılmaz 991.2 GT3’ün son doğal olarak üretilen GT3 Porsche’nin yapılabileceğini gösteriyor – ve biz onun yerini aldı. Fotoğrafçılarımız başka bir 992 testini daha ele geçirdiler ve bazı ilginç detaylar bir sonraki GT3’ü işaret ediyor.

İlk bakışta, aşağıda resmedilen araç, şimdiye kadar gördüğümüz 992 Turbo prototipine çok benziyor, ancak arkaya bir bakış, önemli bir farkı ortaya koyuyor.Burada resmedilen 992, daha önce gizlediğimiz Turbo 992’lere kıyasla tamamen farklı bir egzoz düzenine sahip.Bu, Porsche’nin yeni bir zorla indüksiyon GT3’ü test etmek için 992 Turbo katırı kullandığını ve bunun mantıklı bir karar olacağını düşündürmektedir.

Yeni 911 serisinin fotoğraflarını yayınlamakla meşgul olmamıza şaşmamalıyız: Zuffenhausen, modellerinin yaşam döngülerinin nasıl yönetileceğini bildiğinin açık bir işareti. ve satışların model yaşı olarak geçmeye devam etmesi.

 

2019 911'in üretim karoseri olduğu düşünülen şeyin ilk görüşü

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir