Yeni Mercedes C sınıfı 2018: Facelifted AMG C43 Coupe ve Cabrio geliyor

Mercedes C-Class’ın faceliftleri devam ediyor.

Standart C sedan ve arazi ortaya çıkarıldıktan sonra Merc, 2018 Cenevre Otomobil Fuarı’nda yuvarlatılmış AMG C43 salonundan kapakları çıkardı. Şimdi, C43 Coupe ve Cabrio düzeltildi.

Bu nesil C sınıfı 2014’ten bu yana satışa sunuldu, bu nedenle Mercedes , ürün yelpazesine, iç ve motor serisine biraz hayat kattı.
Mercedes-AMG C43 facelift: bilmeniz gereken her şey

Standart C-sınıfı güncellemesi gibi, Mercedes de bu orta çevrim güncellemesine daha ince bir yaklaşım izledi. Burada ve orada değişiklikler var, ama onları bulmak için zor görünmelisin.

Mercedes’e göre, yeni C43’ün ön ve arka önlükleri yepyeni ve daha etkileyici bir ızgara ve arka difüzör / egzoz borusu kombinasyonu, yeni 2018 facelift’e daha taze bir görünüm kazandırmaya yardımcı oluyor. Dahası, yeni C43, havayı daha verimli bir şekilde ayırmak için tasarlanan aero jantlar ile mevcut.

2018 Mercedes-AMG C43

Yeni 2018 Mercedes-AMG C43 serisi, tamamen dijital bir ekrana sahip oluyor – tıpkı E-sınıf kardeşinde gördüğümüz gibi – ve yeni A-sınıfına da benzer bir direksiyon simidi alıyor. Ancak, bir AMG olduğu için Mercedes, yeni C43’ün bir güç aktarım durumu göstergesi, G-kuvvet ölçer ve yarış zamanlayıcısı gibi bir dizi ek sportif işlev içereceğini söylüyor. M25’in laptimes için mükemmel, bakın …
Yeni C43 özellikleri ve motoru hakkında ne düşünüyorsunuz?

Kaputun altında, C43’ün 3.0 litrelik V6 bi-turbo motoru şimdi 385bhp’yi iter ve Daimler’e göre daha hızlı vites vaat eden dokuz vitesli bir şanzımanla çiftleştirilir.

3,0 litrelik V6 ekstra bir 23bhp kazanırken, 384lb ft’lik tepe torku 2500-5000rpm arasındadır; Bu, 4.7sn’lik bir 0-62mph süresini (C43 Estate için 4.8sec) ve yeterli hızın her iki gövde için sınırlı bir 155mph’de kalmasını sağlayacak yeterli bir bükülme.

Yeni, güncellenmiş 2018 Mercedes C sınıfı aile hakkında bilmeniz gereken her şey için, okumaya devam edin.
2018 C sınıfı ürün aralığındaki farkı gerçekten söyleyemem …

Hayır, dışarıdan raporda neredeyse hiç değişiklik yok. Hafifçe yeniden tasarlanmış tamponlar, yeni trime özgü tweaks ve LED farlar, İngiltere’de standarttır. ‘Multibeam’ LED farlar, mümkün olan en iyi görüşü vermek için hava, trafik ve yol koşullarına tepki veren bir seçenek olarak mevcuttur. Aşağıda AMG olmayan versiyonu var.

Mercedes C sınıfı 2018

Avrupa süsleri Exclusive, Avantgarde ve AMG Line’ı içerir, ancak bunlar İngiltere için onaylanmamıştır; SE, Sport ve AMG Line, İngiltere pazarına daha iyi ayarlanır.
İçinde daha fazla değişiklik var mı?

Genel gösterge tablosu düzeni ve tasarımı pek fazla değişmedi ancak C sınıfı daha büyük E ve S sınıfı arabalara ayak uydurmak için bazı önemli güncellemeler var. Standart olarak C sınıfı, aralarında 5,5 inç renkli bir ekrana sahip bir analog gösterge kümesi alır, ancak tam dijital ekran bir seçenek olarak kullanılabilir.

Mercedes C-Class 2018 iç

Dijital göstergeyi belirtirseniz, üç farklı tasarımla yapılandırılabilen 12,3 inçlik bir ekrandan yararlanırsınız ve yeni direksiyon simidinin dokunmaya duyarlı kaydırma çubukları üzerinden bilgi seçiminize izin verir. Yine, Merc’in mevcut menzilindeki daha yeni ve daha büyük otomobiller gibi, Distronic hız kontrol kolu, tekerlek üzerindeki düğmeler için kapatıldı.

Ortamdaki aydınlatmayı, kokuyu, oturmayı ve müziği ruh halinizi etkilemeye yardımcı olacak şekilde ayarlayan Merc’in “Enerji Verici Konforu” sistemi de mevcut.

Motor değişiyor mu?

Mercedes şimdilik herhangi bir motor değişikliğinden bahsetmeyi ihmal etti.

Bununla birlikte, marka, motor aralığının yeniden canlandırılmasından geçiyor, bu yüzden yeni A sınıfı sınıflardan bazı motorları fiyatlandırma spektrumunun alt ucunu görebiliyorduk, Merc’in yeni düz altıleri ise daha yüksek bir kullanım için kullanılabilir.
Ne zaman bir tane alabilirim?

İngiltere’deki teslimatlar ağustosta geliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

#Üst