Yeni Mercedes-AMG GT4: alev alev yanan dört kapılı basamak

By | Aralık 2, 2018

Tam 2018 Cenevre Otomobil Fuarı’nda yakında ortaya çıkıyor
4.0 V8 gücü, Panamera, M6, RS7 rakip olacak
Dört kapılı AMG GT4, FLAME kamarası ile konuştu!

Bu yılki Cenevre Otomobil Fuarı’nda Mercedes, AMG-GT 4 kapısını, hepimizin beklediğimiz yepyeni ateş soluma kupasını ortaya çıkardı. Korkusuz Porsche Panamera’nın bir rakibi olmak için tasarlanan yeni GT-4, AMG görünümüne ve performansına sahip, ancak CLS’nin şasisine bağlanıyor. Yeni Mercedes GT4 hakkında daha fazla bilgi edinmek için, Cenevre gösterisinden tam raporumuzu okuyun . GT4’ün oluşturulması hakkında daha fazla bilgi edinmek için okumaya devam edin.

Mercedes-GT4: bildiğimiz her şey

Görünüşe göre, 2018’de bir başka tanıtım dalgası gibi görünüyor. Son birkaç ay boyunca yeni Mercedes-AMG GT4’ün bazı ilginç yasadışı fotoğraflarını çektik, ama şimdi test sürüşü yeni araçları da göstermek için kullanılıyor.

Bu haftanın başlarında, yeni Mercedes-AMG GT4’ün biraz ateşli, neon parlaklıktaki fotoğraflarını aldık – ve şimdi aynı otomobilden Mercedes-AMG’den resmi fotoğraflar aldık.

Gördüğünüz gibi, kullanılan parlaklık kesinlikle dikkat çekicidir ve kesinlikle arabaya dikkat çekmek için tasarlanmıştır – normal testlerin karşılığını tam tersi. İlginç bir şekilde, aldığımız görüntülerde, resimde de iki GT4 var. Birincisi, ateşli canlı GT4’ün sabit bir kanatla tamamlandığını ve ikincisinin de benzer bir araba olduğunu – bu sefer sabit bir spoyler olmadan.

Kanat sadece bir seçenek midir yoksa GT4-C veya GT4-R gibi birden fazla GT türü var mıdır? Gelecek ay Cenevre’de daha fazla bilgi edeceğiz.

2018 Cenevre Otomobil Fuarı için tüm önizleme kılavuzunu kaçırmayın


Mercedes-AMG GT4: Bildiğimiz her şey

Yeni AMG dört kapılı, 6 Mart 2018’de Cenevre Otomobil Fuarı’nda sergilenecek – ve AMG başkanı Tobias Moers’e göre konsept otomobilin görünüşünü izleyecek. Son zamanlarda CAR dergisine “Bazı insanlara şu anda bitmiş araba gösterdim ve gösteri arabasına ne kadar yakın olduklarından etkilendim” dedi.

AMG GT yeni Mercedes CLS’den nasıl farklı olacak? Moers, ‘Zaten sadık bir CLS müşteri tabanımız var: stil, sportiflik ve rahatlığın mükemmel bir kombinasyonuna sahiptir.’ ‘Yeni GT4’ümüzle, görev, diğer markaların fethi ile ilgili.’

GT4, Audi A7 Sportback , BMW 6 serisi Gran Coupe ve Porsche Panamera serilerine rakip olacak. Moers, bu dört dört kapının planlanan tek türev olduğunu söyleyerek başka bir yapıya hükmetti.

Mercedes yeni AMG GT4 üretim modelinin test edilmesi şu sıralar uzun bir süredir devam ediyor ve İsveç’teki kış testinin uzun dönemli pist ve süpürme prototipi ile test edildi.

Otomobilin henüz bir rozeti yok; AMG GT4, çalışan bir proje adıdır, ancak AMG başkanı Tobias Moers, Ancak, Mercedes-AMG instagram hesabındaki bir gönderi, üretim hattında kısmen tamamlanmış AMG GT4’lerini gösteriyor ve ilginç olarak Mercedes, GT4 olarak otomobile atıfta bulunuyor. Yani belki de GT4 denir, sonuçta …

Mercedes-AMG GT4: İç mekan

Uzun objektife sahip olan adam, GT4 prototiplerinin içinde de, dijital aramalarda çok özel bir Mercedes-spec güvenini ortaya koydu (aşağıdaki galeride daha fazla resim ile aşağıya bakın).

Bu hiç de şaşırtıcı değil, çünkü bu bağımsız AMG aslında E-sınıfının MRA olarak adlandırılan mimarisine dayanıyor.

Mercedes-AMG GT4 prototiplerinde görünen dijital aramalar

Son casus fotoğraflarımız, geç serili prototip formunda GT4’ü ​​yakaladı. Daha fazla pratiklik için bir hatchback olacak, ancak daha geniş bir parça, daha düşük bir gövde ve benzersiz bir tavan hattı var.

Mat cilalı kamuflajı ve geri çekilme önyükleme kıvrımını uzaklaştırın ve gösteri otomobilinin tarzının çoğunun gerçekten de arabanın üzerine yerleştirileceği açıkça görülüyor.

Temiz yüzeylerini ödünç vermesine ve iki kapılı AMG GT coupe’dan tasarım ipuçlarını ödünç vermesine rağmen, mevcut E sınıfı ailenin makine dairesi ile ortaklaşa daha fazla paylaşır. Ve evet, bu E63’ün balyoz V8 bi-turbo’sunu içeriyor. Hallelujah!

AMG GT4 spor salonunun yeni casus fotoğrafları

Mercedes AMG GT4: hibrit güç mü?

TBC, ama muhtemelen, evet. Konsept otomobil, hibrit F1 aktarma organlarına da uygulanan Mercedes ‘EQ Power + rozeti altında markalandı.

Bir elektrikli motor tarafından desteklenip desteklenmeyeceği, iki kapılı AMG GT’den (ve C63 ve E63 ) tanıdığımız ve sevdiğimiz aynı “sıcak-in-vee” ikiz turbo V8 uzun kaputun altında olacaktır. Optimum ağırlık dağılımı için güvenlik duvarına olabildiğince geri itti.

Hibrit yardımcı araçlar ile veya bunlar olmadan aynı dokuz ileri otomatik şanzımanı da bekleyin. İki kademeli bir menzil (AMG GT’ye göre) büyük olasılıkla, 500bhp-ish ‘normal’ modeli ve 4Matic dört tekerlekten çekişli bir 600bhp S versiyonu ile daha küçük olan başka bir temel model varyantı da olabilir. altı silindirli powerplant.

Eğer öyleyse, bir melez aktarma organı kullanmak için en iyi yerleştirilmiş olabilir bu sürüm.

Mercedes AMG GT4: bagaj alanı ve diz odası?

Şov arabasından farklı olarak, motorsikletli bir spoyleri sporcunun üzerinde kaldırabilen bu hatchback bagaj kapısının altında dört valiz için yer olmalı.

AMG GT4

Ön tarafa, iki kapılı AMG GT gibi dikey çıtalı bir Panamericana ızgarası bekle.

Mercedes-AMG GT4: kim amaçladı?

Potansiyel alıcılar eşit hızda ve legroomda, ve tasarımcı tonları Porsche Panamera , BMW M6 Gran Coupe ve Audi RS7 gibi eğitilmişlerdir .

Satışlar 2018’de daha sonraya kadar başlayamasa da, o zamandan önce son arabayı göreceğiz. En yüksek performanslı varyantlar için 120.000 £ değerinde bir fiyat etiketi bekleyin.

Daha fazla Mercedes-Benz spyshots

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir