Yeni Mercedes A Class Otomobilleri 2018 Çin’de Araba Fuar’ında ortaya çıktı

By | Mayıs 1, 2018

Mercedes A Class bir ailenin en son üyesi geldi: yeni A sınıfı bir L Sedan. Burada gördüğünüz araba Çin pazarına ısmarlıyor, ancak Mercedes, Çin dışındaki müşterilerin ihtiyaçlarına uygun bir A salonunun da yılın ikinci yarısında (2018) başlayacağını söylüyor.

Yeni A sedan, aynı zamanda, BAIC Motors ile ortaklaşa, Çin’deki Beijing Benz Automotive Co’da özel olarak üretildi. Tasarım biraz tanıdık geliyor mu? İlk olarak, 2017 yılında Şangay motor şovunda ortaya çıkan Concept A Sedan’dan nasıl görüneceğine dair bir fikir gördük.

Mercedes A200 L

Çin pazarındaki motorlar, daha sonra gelen 2.0 litrelik 4 silindirli bir motorla, fırlatılmadan 134bhp veya 161bhp ile 1.33 litre 4cyl benzin içerecek. İçeride, Merc’in MBUX bilgi-eğlence sistemi ve artırılmış gerçeklik bindirmeleri içeren navigasyon ile tamamlanan kaygan bir iç mekana sahip, normal A-Sınıfı kapak gibi. Aşağıdaki normal A Sınıfındaki tüm bilgiler için.

Şimdi yeni Mercedes A sınıfı kullanıyoruz. Tam incelememizi buradan okuyun.

Mercedes A sınıfı 2018: bilmeniz gereken her şey

Yeni Mercedes A sınıfı hatchback fiyatları, Cenevre Otomobil Fuarı 2018’de açıklandı ve İngiltere’de 25.800 £ ‘a mal olacak. Sipariş defterleri şov sırasında açıldı ve siparişinizi bayilerden Mart 2018’den itibaren alabilirsiniz. Bu giriş fiyatı size bir giriş seviyesi A180d SE, en ucuz benzin maliyeti ise 27.500 £ tutar.

Zaman içinde, yeni motor, iletim seçenekleri ve spesifikasyonlar ortaya çıktığında, bu giriş seviyesi fiyatının düşmesi gerekir, ancak şimdilik yeni A sınıfına girmek için oldukça fazla nakit harcamalısınız. Karşılaştırıldığında, en ucuz VW Golf 18.230 £ başlar.

Her şey değişti; 2018 A sınıfı yeni bir yüze, harika yeni iç ve temiz benzinli ve dizel motorlara sahiptir. Eski tanıdık A-sınıfı bir yüze sahip olsa da, eski olanın sinir bozucu kırışıklıklarından kurtulmak için pürüzsüz hale getirilmiş ve yeni CLS coupe-saloon’un küçücük bir versiyonu gibi görünmeyi başarıyor.

Merc’in A sınıfı hem İngiltere hem de daha geniş Avrupa ülkelerinde büyük miktarlarda sattı – aslında, 2017 yılında İngiltere’deki en çok satan Mercedes oldu ve sportif görünümlü AMG Line’a gelen siparişlerin% 70’ini aldı.

Dünyada ilk kez yeni Mercedes-Benz A sınıfı

2018 Pekin Otomobil Fuarı’nda yeni Mercedes A sınıfı görün. Tam önizleme burada
Yeni Mercedes A sınıfı 2018: İngiltere özellikleri ve fiyatları

İngiltere siparişleri A180 ve A200 benzin modelleri için Mart 2018’de açıldı. Fiyatlar onaylandı:

Mercedes A180d SE Başlangıç ​​fiyatı € 25,800
Mercedes A200 En düşük £ 27,500
Mercedes A250 Başlangıç ​​fiyatı € 30,240

Spec seçimleri SE, Sport veya AMG Line’dır. Standart İNGILTERE A sınıfı donanım, yeni MBUX bilgi-eğlence sistemi, ses kontrolü, konforlu süspansiyon, 16 inç alaşımlar (daha yüksek özelliklerdeki daha büyük jantlar), DAB radyo, anahtarsız çalıştırma, air-con, aktif şeritli destek ve Artico ile bir dokunmatik ekran içerir. sahte deri döşeme.

Yeni Mercedes A sınıfını çalıştırdık. Tam incelememizi buradan okuyun.

Daha fazla motor, trim ve konfigürasyonlar daha sonra 2018’de daha fazla menüye katılacak. Daha ucuz manuel şanzıman versiyonları geldiğinde fiyatlar 25.000 £ ‘ın altına düşecektir (her model başlangıçta yedi ileri otomatik ile gelir).

Yeni 2018 Mercedes A sınıfı: motorlar, 0-62mph ve performans

Eski A’nın güçsüz benzin ve klişe dizileri geride kaldı. Motor yelpazesi tamamen yeni, 1.4 litrelik turbo benzin ve ağır revize edilmiş 1.5 litrelik dizel ile piyasaya sürüldü.

İlk olarak, M282 kod adıyla Renault-Nissan ittifakının birlikte geliştirdiği 161bhp 1.4 litrelik turbo benzin kullanan A200 uçağı. Yedi vitesli çift debriyajlı kutu veya yıl içinde gelecek olan altı ileri manuel bir el kitabına sahip olabilirsiniz ve bir önceki modele takıldığında, 8.0sn 0-62mph’lik bir fırlatma kapasitesine sahip olabilirsiniz.

Boksör A250 benzin, 221bhp 2.0 litrelik benzinli bir DCT modelidir. Şimdilik sadece dizel seçeneği A180d’dir (aynı zamanda DCT-sadece) ve 68.8mpg kapasiteli bir 114bhp 1.5-litre yağ-brülörü vardır.

Yeni 2018 Mercedes A sınıfı

Aşağıdaki tüm motor özelliklerini inceleyin:

A200
Motor 1.4 litrelik turbo benzin, 161bhp, 184lb ft
Performans 8.0sn 0-62mph (DCT), 8.2sec (manuel), 140mph en yüksek hız
Ekonomi 55.3mpg (DCT), 50,4mpg (manuel), 120g / km CO2 (DCT), 133g / km (manuel)

A250
Motor 2.0 litre turbo benzin, 221bhp, 258lb ft
Performans 6.2sec 0-62mph, 155mph
Ekonomi 47mpg, 141g / km CO2

A180d
Motor 1.5 litrelik turbodiesel, 114bhp, 192lb ft
Performans 10.5sec 0-62mph, 125mph
Ekonomi 68,8mpg, 180g / km CO2

Yeni 2018 Mercedes A sınıfı: fiyatları, teknik özellikleri, CAR dergisinden

Daha seksi bir şey fantezi mi? Şimdilik beklemek zorundasınız, ancak iki AMG-fettled A sınıfı versiyon geliyor – A35 ve A45. Daha önce 2018’de A35’in yaklaşık 300 bgp’ye sahip olacağını – bir Golf R’yi endişelendirecek kadar – ve yeni CLS ve E-sınıfı 53 modellerinde ilk kez görülen Mercedes’in yeni EQ boost hafif hibrid teknolojisini kullanacağını açıkladık. All-guns-blazing A45 mega hatch 400bhp daha fazla üretmek ve 2019 lansmanı için uçlu bekleniyor.
Yeni 2018 Mercedes A sınıfı: iç

Giriş seviyesi Benz’in içi, S-sınıfının her zamankinden daha fazla olduğunu, ek teknoloji, daha fazla alan ve çok daha fazla prim hissiyle benziyor. Mercedes, teknedeki teknisyen hakkında cesurca iddialarda bulunuyor ve rakiplerinin karşısına çıkan otomobilin en büyük, en çekici özelliği.

En iyi spec modellerinde kabin, iki yatay bölüm arasında ikiye bölünmüş iki büyük 10.25 inç ekrana hükmediyor. Gone, merkezi bilgi-eğlence ekranını kontrol eden döner düğmedir, bunun yerine operatörün bileği için geniş bir touchpad ve deri ped ile değiştirilir.

Direksiyon simidi bile, S’nin en pahalı limuzininin aynı tasarımı ve düğme düzenlemesini içeren bir S-sınıfından kaldırılmıştır.

Mercedes, sunulan lüks seviyeleri hakkında yanıltıcı değil – üreticinin menzilindeki en ucuz olacak bir otomobil için, 2018 A sınıfı, otomobilin resmi açılışında direksiyonun arkasına atladığımızda her bir inçlik premium kapağı hissediyor. İçeri girdiğinizde çok çeşitli peluş malzemeler ve gerçek bir wow faktörü var.

Mercedes A sınıfı 2018 iç

Materyaller, teknoloji ve detaylara dikkat, birinci sınıf bir salondan bekleyebileceğiniz standartlara kadar çıktı. Ahşap, fırçalanmış metaller ve yumuşak dokunuşlu plastikler, 64 farklı renk tonunda gerçek bir gökkuşağında mevcut ortam aydınlatması gibi kabini doldurur. Küçülen menekşeler geçerli değildir.

Daha önce tarihli döner anahtarlar tarafından kontrol edilen klima kontrolü, merkezi bilgi-eğlence ekranına yansıyan sıcaklıktaki değişikliklerle birlikte yatay rocker anahtarları üzerinden çalışmaktadır. Üst düzey araçların ısıtmalı ve serin masaj koltuklarından faydalanabileceği bir koltuk seçeneği mevcuttur.

30 mm’lik daha geniş bir dingil mesafesi, içinde daha fazla yer olması anlamına geliyor. Bu da genç aileler için daha iyi bir haber. İçeri girip çıkması hala düşük bir otomobil, ama daha büyük arka kapılar büyük bir fark yaratıyor ve ilk muayenede ortalama boyda bir yetişkinin arkasında yer açmak için mücadele etmedik. Bagaj çok daha büyüktür ve daha geniş bagaj kapağı ve alt eşik sayesinde erişim çok daha kolaydır.
Yeni 2018 Mercedes A sınıfı: trimler, teknik özellikler ve çeşitleri

Mercedes, yeni A sınıfı için mevcut dört trim seviyesi olduğunu söylüyor, ancak bunların hepsi İngiltere pazarına girebilir veya olmayabilir. Şimdilik bildiğimiz trimler standart SE, Sport ve AMG Line’dır. Tam fiyat ve spesifikasyonların açıklanacağı otomobil, Mart ayından itibaren sipariş edilebilir.

Mercedes A sınıfı 2018 iç

Tüm A sınıfı modellerde iki ayrı yedi inç ekrana sahip otomatik hava-con, MBUX bilgi-eğlence sistemi, otomatik far ve silecekler, anahtarsız çalıştırma ve Merc’in Dinamik Seçim sürüş modu sistemi bulunmaktadır.

Hem SE hem de Sport modellerinde kendi tasarım ayarları var ve spor koltukları yerine konfor koltukları bulunuyor, ancak AMG Line, yukarıdaki resim galerimizde beyaz renkle burada görülen en büyük satıcı olacak.

Lansmandan sonraki ilk yıl boyunca, yeni A’nızı sarı detaylarla dolduran ve çok fazla değil, 1. Baskı da mevcuttur. AMG Line otomobilleri, 18 inçlik AMG alaşımları, özel süspansiyon seti ve sportif detaylandırma ile kendi bedenlerine sahiptir. İsteğe bağlı bir Gece Paketi, yeni siyah bite yükünün yanı sıra kit sayısını önemli ölçüde artırmak için her zamanki Premium ve Premium Plus paketlerini seçer.

Yeni 2018 Mercedes A sınıfı: MBUX

A sınıfındaki yeni bilgi-eğlence sistemi MBUX olarak adlandırılmakta ve dokunmaya duyarlı işletim üzerinde yoğunlaşmaktadır. Bu nedenle A sınıfı bir dokunmatik ekrana, orta konsolda bir dokunmatik yüzeye sahip olacak ve direksiyon simidinde de dokunmatik kontrol düğmeleri olacak. Mercedes’e göre, bu daha az sürücü dikkat dağıtıcı yardımcı olacaktır.

Devasa bağımsız bilgi ekranı, inanılmaz derecede net grafikler ve çok kullanıcı dostu bir arayüzle harika sonuçlar elde etmek için kullanılır. Kaydırma ve kaydırma yöntemlerinin seçimi, yüksek çözünürlüklü ekran ve keskin grafikler gibi burada da yardımcı olur.

Diğer yandan gösterge paneli, Asistan, Yolculuk veya Navigasyon bilgilerini göstermek için kullanılacaktır.

Dikkatsizliği en aza indirmek için, yeni A sınıfı, Mercedes’in daha fazla konuşma talebi kabul edebileceğini söyleyen daha akıllı bir ses kontrol sistemine sahip olacak. Yapmanız gereken tek şey ‘Hey Mercedes’ demek ve evinizde Alexa gibi size dönecek. İlk denemede, alışkanlıklarınızı öğrenen ve yolculuğunuz için öneriler sunan sezgisel bir sistemdir.

Mercedes A sınıfı 2018, otomatik bir A180d SE için 25.700 £ değerinde

Mercedes, Mercedes ME uygulaması ekosistemini güncelleyeceğini ve yeni A sınıfı iç mekanlarda kişiselleştirme için daha fazla kapsam ekleyeceğini söyledi. Yeni makine öğrenim yetenekleri aynı zamanda yeni A sınıfı, gün veya haftanın hangi zamanına bağlı olarak etkinlik veya görevler önermeyi önerecektir. Örneğin, işten sonra genellikle spor salonuna giderseniz, A sınıfı sinyalin işini bitirdiğinizde otomatik olarak hedef olarak önerecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir