0

Yeni Mazda 2, Toyota Yaris’in Güncel Hali Olacak Gibi Görünüyor

2022 yılında çıkması beklenen 2022 Mazda 2, 2020 Toyota Yaris’in ufak tefek makyajlarla desteklense de büyük ölçüde Toyota Yaris’in güncellenmiş bir modeli olacak gibi görünüyor.

Autocar’in açıklamalarına göre Mazda, 2022 yılında yeni Mazda 2 ile karşımıza çıkacak. Ancak gelen haberlere göre Japon otomobil üreticisi Mazda, sevenlerinin beklentilerini tam anlamıyla karşılayamayacak gibi.

Aktarılan bilgilere çerçevesinde bilinene göre 2022 Mazda 2, Türkiye’de satışının üzerinden çok geçmeyen Toyota Yaris’e oldukça benzeyecek.2022 Mazda 2  Toyota Yaris’in üzerinde oynanmış, güncellenmiş bir modeli olacak.

Yeni Mazda 2’nin ise ne zaman seri üretime geçeceği Mazda mali kurul toplantısında belli oldu. Toplantıdan olduğu söylenen belgelere göre yeni Mazda 2’nin, Kuzey Fransa’daki Toyota fabrikasında Yaris THS (Toyoto Hibrit Sistemleri) temelini alan bir versiyon olarak seri üretime geçmesi bekleniyor.

Hibrit Teknolojiye Sahip Yeni Mazda 2

Japon otomobil üreticisinin, Avrupa’da benzinli ve güçlü bir Mazda 2 yerine neden hibrit teknolojiye sahip, kısmen daha güçsüz bir model olan Yaris temeli olan bir Mazda 2 sürmesinin cevabı olarak da Avrupa Birliği’nin oldukça katı olan ve cezası olan katı karbondioksit standartlarının onlara açacağı yaralardan kurtulmak olduğu düşünülüyor.

Aynı zamanda Autocar’e açıklamalarda bulunan Mazda, Toyota Hibrit Sistemi’nin her bölgenin çeşitli ihtiyaçlarını karşılayacak çözüm olduğuna inandıklarını söyledi. Ancak Toyota’nın tüm Mazda hisselerinin yüzde 5’ine sahip olduğu bilinen bir gerçek. Açıklamalarına devam eden Mazda, bu iş birliğinde ,her iki şirketin iş kaynaklarını oldukça verimli bir şekilde kullanıp marka ve yönetim bağımsızlıklarını da sürdürdüklerini söyledi.

Metin Kaygısız

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir