Yeni Ferrari jenerasyonunda Dino V6 ve FF gullwing yıldızı, CAR + Eylül 2015

By | Ekim 6, 2018

► Yeni Ferrari üretimi
► Yeniden tasarlanmış bir Dino V6 yıldızı olacak
► Radikal gullwing FF planları

Yeni bir Ferrari spor otomobil dalgası geliyor, yeni başkan Sergio Marchionne, yepyeni bir V6 motoruyla güçlendirilmiş kompakt, orta motorlu bir ‘Dino’yu onayladı. Dino, yeni bir bileşen seti üzerine kurulacak ve yenilenmiş bir motor serisini paylaşacak olan, yeniden enerji kazanmış hareketli atın yeni üyesi olacak.

Fiat ve Chrysler’i iradesine sokarak, Marchionne karmaşık ve Maranello operasyonunun verimsiz olduğu yerlerde hiçbir zaman zaman kaybetmeyecek. Bunun için kritik olan tüm modüler araç mimarisi olacak, tüm gelecek modeller için LaFerrari tarzı karbon fiber hipercarlar. Bu esnek mimari, Ferrari’nin alüminyum aralıklı yaklaşımına devam edecek ve muhtemelen 2017’de ikinci-gen California’yla tanıtılacak.

Gelişmiş yapıştırma teknikleri ve akıllıca yeniden tasarlanmış bir gövde sayesinde, ağırlık 200 kilograma kadar düşecektir. Parça kiti, ön veya orta motorlu konumda altı, sekiz ve 12 silindirli motorları barındırabilir; Elektronik platform ve süspansiyon da toplanır. Bu AFM kiti, sadece geliştirme ve satın alma maliyetlerini azaltmaya yardımcı olmakla kalmıyor, aynı zamanda yeni bir üretim esnekliği seviyesi getiriyor ve sınırlı işletme uzmanlarını hayata geçirmeyi kolaylaştırıyor.

Meaner, daha dinamik, radikal arabalar planlandı

FXXK ve 488, markayı daha sportif bir tasarım yönünde daha radikal ve parça odaklı aero ile işaret ediyor. 2017 California MkII, görünüşte ve karakterde de önemli ölçüde daha düşük, ortalama ve daha dinamik olacak. En çok satan Ferrari, ağırlığını ve yığınlarını daha verimli bir şekilde yitiren katlanan sabit kaplamasını koruyacaktır. Turboşarjlı 3.9 litrelik V8’e ek olarak, Marchionne, Ferrari’nin yeni 2.9 litrelik ikiz turbo V6 ile çalışan daha az pahalı bir California ile ulaşabileceği bir konuma sahip olabilir.

Altı silindirli bir Ferrari motorunun geri dönüşü, proje Dino’sının köşe taşıdır. Lampredi’nin düz altı, Jano’nun ilk nesil V6 ve Rocchi’nin 2.0 ve 2.4 litrelik V6 ünitelerinin ardından bu, markanın dördüncü altı potu ve 1974’ten bu yana ilk kez olacak.

V6 ve V8 motorlarının silindir sıralarını 90’lık bir açıyla ayarlamak mantıklı görünebilir, ancak araştırma aynı zamanda F1 stili geniş açı 120deg V6’ya bakıyor ve bu da çekim merkezini aşağı çekiyor. Alfa, 506 bg’de en üst seviyedeki V6’yı seçmesine rağmen, Ferrari 600 atların mükemmel bir şekilde mümkün olduğunu söylüyor – ve bu, elektrik desteğinin tekerini eklemeden önce, ya da elektriksiz elektrik turbo desteği sağlamak için E-şarj cihazlarını eklemekten önce.

V6 Dino: performans

V6, yaklaşık 185.000 € (131.000 £) değerinde, ucuz bir Ferrari olan bir şey olacak olan Dino için ölçmek için yapılır. Tamamen yeniden tasarlanan 488 replasmanıyla bir araya getirilen yeniden doğmuş Dino, kısaltılmış ve biraz daha dar bir platformda yer alan kompakt bir orta motorlu iki koltuklu. 120 mm daha kısa, sportif slimmer çıkıntıları, düşük tavan çizgisi ve çeşitli sürtünmeli kesme elemanları. Farklı ışıklar, tamponlar, jantlar ve kapılar onu V8 kardeşinden farklı kılar. Bilindiği gibi, 486 kötüye kullanılabilecek olan V6 modelinin, 1965 yılında başlatılan orijinal gibi zarif ve zarif değil, göz alıcı ve agresif görünüyor.

Bir Dino, CEO’yu yöneten Luca di Montezemolo tarafından engellendi, ancak Marchionne, bebeğin Ferrari’nin bir önemi yokmuş gibi geldiğini söyledi. Yeni şef, markanın spor arabalarına sadık kalırken, at koşum aralığını genişletmenin yollarını arıyor; Bir SUV şu anda limit dışıdır.

Tedarikçilere göre, Dino’s V6 450 ve 600bhp ile satışa sunulacak. Modifiye edilmiş V8, 680bhp’de ve 488 Challenge / Speciale için 720bhp’de değerlendirilecek. V8 motorlu araçlar ayrıca bir elektrikli güç ünitesinden 150 bg’lik bir güç kazanabilirler. E-şarj cihazları gelecekteki turbo motorlarda standart olsa da, plug-in hibrid varyantları da bir iyileştirme sistemi, yüksek performanslı bir batarya paketi ve sıfır emisyona sahiptir. Üçüncü, daha hafif bir seçenek, 35bhp hafif hibrit yardım olabilir.

Bir sonraki amiral gemisi Ferrari için planlar sıvıdır

E-paketsiz LaFerrari’nin daha az bir versiyonu tartışıldı ancak onaylanmadı. Bunun yerine, mühendislerin 2017’de markanın 70’inci yıldönümü için gizli bir model hazırladıkları söyleniyor. Bazıları tarafından LaFerrarina olarak anılan bu proje, 1 milyon dolarlık artı işareti olan platformuna gevşek bir şekilde dayanıyor. İddiaya göre, belki de 1947 ünitelik daha büyük bir üretim ile tasarım ve konseptte daha az uç noktalarda. Bu aracın V12’yi çalıştıracağı ya da bir turboşarjlı V8’i yeni nesil E-güç ünitesiyle birleştirip birleştirmeyeceği hakkında bir haber yok.

Ön motorlu V12 amiral gemisi için ise, Maranello karar vericileri, orta motorlu V12 coupe / spyder ile değiştirmeyi veya beşinci bir model hattı olarak iki koltuklu eklemeyi düşünüyordu. Daha küçük bir ön alan ve orta montajlı bir motorun üstün dinamikleri Lambo’s Aventador SV ile doğrudan rekabet edebilecek. Ancak müşteri geri bildirimleri Ferrari’ye motorun ön tarafına yapışmasını söyledi. V12’nin turboşarjı 1000 bgp ve daha fazlasını kolayca üretse de, ekolojik bilinçli bir fraksiyon, proksimal bir homurdağa ve 30 kilometrelik bir elektrik için sadece bir menzile sahip bir V8’i bir takviye akü ile birleştiren bir eklenti hibriti destekliyor. Kardeşi modelleri gibi, bir sonraki F12 daha da dramatik görünümlü bir takım parçası olacak – daha dar, daha küçük, daha kısa, bir kas aracı ve yüksek uç GT.

Mk2 FF, gerçek dört koltuklu kabine (Andrei Avarvarii'nin sanatçının izlenimine) erişim sağlayan tam boy gullwing kapıları ile radikal bir tasarım olacak.

FF için radikal planlar

4wd FF vagonu daha sonradan daha çabuk gelişecektir. Gelecek yılki facelift bir giriş seviyesi V8 baskısı ve daha az dik bir arka kapak, daha parlak bir tavan çizgisi, yeni ışıklar ve daha keskin konturlu tamponlar ile yeniden tasarlanmış bir arka uç getiriyor. 2020’nin AFM matrisini de kullanan tamamen yeni Mk2 FF’si, gelenekle birden fazla şekilde kopar.

Yine ön motorlu ve dört tekerlekten çekişli, ancak söylentiye göre V12 daha ekonomik bir çift turbo V8 ile değiştirilecek. Tam boy gullwing kapıları ve B sütunları olmayan çarpıcı, devrimci bir vücut tasarımı hakkında konuşmak var: düşünmek Maurizio Gandini’nin Bertone Marzal’i. Bir çeşit avantgarde kapı konsepti bir sertifikadır.

Yine tasarım maestro Flavio Manzoni tarafından şekillendirilmiş olan siluet, hafifçe uzatılmış bir arka kısma sahip daha kısa, daha uzun çatılı bir coupe’yi kapsamalıdır. Hayır, bu ilk dört kapılı Ferrari değil – 1980 Pinin konsepti bu kupayı alır. Ancak Maranello’dan gelen ve tüm yolculara eşit nezaket gösteren ilk dört koltuklu.

Ferrari: yeni dalga

  • 2016 F12 GTO 800bhp F12 GTO (yalnızca 650 adet) müşteriye özel olarak gösteriliyor

2017 yılında, Ferrari California, yeni bir esnek alüminyum platform elde etmeye hazırlanıyor.

  • 2017 Kaliforniya Mk2 Mk2 cabrio, yeni esnek alüminyum platform sunuyor
  • 2018/19 Dino Tamamen yeni V6 monte edilen gemilerle kompakt iki kişilik
  • 2021 F12 değiştirme Hala ön motorlu, ancak V8 hibrid gücünü benimseyebilir
  • 2016 FF facelift Büyük değişiklikler yeni arka uç ve V8 seçeneğini içerir

2017 yılında Ferrari, markanın 70. yaşını kutlamak için daha az aşırı bir LaFerrari planlıyor

  • 2017 LaFerrarina Markanın 70. doğum gününü kutlamak için daha az aşırı ve özel LaFerrari
  • 2020 FF Mk2 Hala dört koltuk ve 4wd, ancak çarpıcı görünümleri ve yenilikçi kapıları ile
  • 2021/22 488 yedek Dino ile Twinned, ancak 680bhp V8 koşuyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir