Yeni BMW Z4 Roadster: CAR brifingi

By | Aralık 9, 2018

► BMW-Toyota ortak spor araba projesi
► Paris motor şovundan dolayı
► Z4 dönüştürülebilir, Supra coupe  

İlk BMW Z4, 2002’de üretime başladı ve 16 yıl sonra, bir sonraki için hazırız. Bu yılın sonlarında piyasaya sürülecek olması nedeniyle, 2019’un başlarında, Münih’in yeni roadster’ı Toyota ile işbirliği içinde bir yarısı. Diğer otomobil ise ikonik Toyota Supra .

Yeni Z4 bir süreliğine olmasa da, Toyota hakkında ne kadar parça paylaştığı da dahil olmak üzere, bunun hakkında çok fazla şey biliyoruz. Ve yeni soft-top’un prototip versiyonu ile bir süre sonra, nasıl süreceğine dair kaba bir fikre sahibiz. Yani, yeni BMW Z4 hakkında her şeyi bilmek ister misiniz? Okumaya devam et.

Yayın tarihi

Paris” motor> dünya prömiyerinin ardından satışa çıkacağını açıkladı .


dizayn

Üst lambalar yarı saydam kapaklarla gizlenmiş olsa bile, çift istifli farlar konsept otomobilde kalacaktır. Arka kısımda, ışık kümeleri, tıpkı i8 takılı spor otomobil gibi, onlara çok şekil veriyor.

CAR, 2017 Frankfurt fuarında Adrian van Hooydonk ile konuştu ve yeni form dilimizde, otomobilleri daha temiz ve daha keskin çizgilerle yapmak istedik. Z4 ile, çok farklı ve çok yeni bir yüz ifadesi; ızgarada kaburgalar yok ama bizim tarihimiz gibi göz kamaştırıyor ve far tedavisi çok farklı. ”


İç ipuçları?

Prototip çizgi üzerindeki bir sayfa, bir otomobilin bir ‘B48’ motoru ile bir Z4 s20i olarak tarif edilmiştir. BMW kod-konuşmasında 2.0 litrelik dört silindirli turboşarjlı benzinli bir motor (B47 stablematı bir dizeldir).

Belgeler, özel bir örneğin 145kW (194bhp) ve 320Nm (236lb ft) tork ortaya koyduğunu ve bunun da altı-ileri manuel H-tipi şanzımanla bağlantılı olduğunu açıkça ortaya koyuyor. Aynı motor, daha yüksek bir güç çıkışıyla da kullanılabilir – örneğin bir s30i’yi düşünün.

Endüstri gözlemcileri, diğer varyantların pazara daha erken ulaşabileceğini öne sürmelerine rağmen, faydalı not kâğıdında, Kasım 2018’de planlanmış bir üretim başlangıç ​​tarihi gibi görünüyor.

Yeni BMW Z4 hangi motorları kullanacak?

Bir BMW olduğunu düşünürsek, dört ve altı silindirli bir güç bekleriz: ikincisi onaylandı ve Toyota’nın GT86 ve üst uç Supra’yı güçlü bir şekilde sınırlandırmasına yardımcı olacak.


Yukarıda bahsedilen B48 2.0 litrelik dört pottan ayrı olarak, M140i’de görüldüğü gibi turboşarjlı B58 altı silindirli motor ve sekiz vitesli otomatik şanzımanın, en iyi düzenli Z4 modeli için ayrıldığı düşünülüyor – daha güçlü bir Z4M varyantı takip edebilir.

Şimdiye kadar gördüğümüz her versiyonda 7000 dev / dak redline ve dijital gösterge grubu bulunuyor.

Sürmek nasıl bir şey?

Henüz yeni BMW Z4’ün bir üretim versiyonunu kullanmadık, ancak bir sürüş için roadster’ın prototip versiyonunu aldık. Ne düşündüğümüzü öğrenmek için yeni BMW Z4 prototip incelememizi okuyun.

Spor arabaları, alıştıkları zamana kadar finansal anlamda bir anlam ifade etmiyorlar ve bu da daha fazla otomobil markasının bunları üretmek için bir araya geldiği anlamına geliyor. Toyota, BRZ / GT86 için Subaru ile yaptı ve bu kez Japon devi BMW ile birlikte çalışıyor.

Verimliliği arttırmak ve aşağıya inmeye devam etmesine rağmen, arabalar sadece altı ana bölümden oluşmaktadır; motor, şanzıman sol ve sağ kanat aynaları ve diğer iki şey. Buna rağmen, her iki otomobil de Supra’nın coupe konfigürasyonunda ve Z4’ün roadster özelliklerinde çok farklı görünecek.

Söylentiye göre, BMW ve Toyota yakında anlaşmalarını sürdürebileceklerini açıkladılar. Bu sefer, bebek Mini ve bir sonraki Tüm BMW incelememizi buradan okuyun

Category: BMW Etiketler:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir