Yeni Audi S8: test limitinde lekeli yumruklu limuzin

By | Aralık 5, 2018

► Yeni Audi S8’in casus resimleri
► Yana doğru giderken yakalandı
► Aluminyum teknoloji, hibrit know-how

Yana doğru limuzin klaxon ateş! Audi’nin yeni S8 exec’sı, Nurburgring testi sırasında kendisini bazı ciddi slaytlara yerleştiren kamuflajsız olarak tespit edildi.

Yeni Audi S8’in önümüzdeki yıl içinde ortaya çıkması bekleniyor, bu son görüntülerde görülen oldukça ciddi karbonlu seramik frenler ve bir çift ikiz egzoz egzoz borusu. Ön tarafta, tampon tasarımı mevcut S hattı konfigürasyonundan biraz daha farklı ve daha çıkıntılı bir valance ile.

Motor özellikleri henüz onaylanmadı, RS5’in 444bhp twin-turbo V6 ya da Panamera Turbo’nun 542bhp V8 güçlü olması muhtemel. Önceki nesil S8, quattro dört tekerlekten çekiş ve S-tronic oto gibi.

Audi S8 ön çeyrek


Audi A8 (2016): lansman öncesinde neler bulduk

İşte en yeni modelimiz Audi A8 limuzininde, İsveç’teki soğuk hava testi sırasında, Almanların Frankfurt’taki sonbaharda gerçekleştireceği planlı bir programın öncesinde testte yakalandı.

Halen ağır gizlenmiş olmasına rağmen, Ingolstadt’ın yeni alüminyum gövdeli amiral gemisi limuzininin keskin kenarlı detaylarını ve vücut yüzeyini görmek mümkün.

Kışlık sahne, Almanya’daki Nordschleife’de (aşağıda) sıcak turları yakalayan daha önceki kepçelerimizin tam tersidir. Evet, Almanlar bu günlerde Nürburgring’deki nihai el değirmenlerini bile test ediyorlar …

Bu konuda Audi Prologue konsept otomobilinin tırmık bir görünümü ile yeni A8, lüks otomobil segmentinin zirvesine geri çekilmeyi hedefliyor; çünkü yeni BMW S-class , BMW 7 karşısında daha yeni bir rekabetle mücadele ediyor -series ve – tartışmasız – premium sektörün her köşesinden geçitler.

Bu laty casus fotoğrafları, standart olarak çalışan Quattro dört tekerlekten çekiş sisteminin hiç şüphesiz kullanışlı hale geldiği, camo’da kapsanan soğuk hava testine tabi tutulan bir geç prototipi yakalar.

CAR, üst düzey Audi’nin gestasyonunu izledi ve aracın gelişmesiyle ilerlemesini gösteren bir iç dosya hazırladı. Düzenli olarak ürün stratejisi komitesi toplantılarına katılanlar, Audi’nin yaratıcı yönetmeni, tasarım şefi Mark Lichte’nin, İngiliz zarafetini İtalyan sportifliği ve Alman sağlamlığı ile harmanladığını iddia ediyorlar.

İsveç'te kış testinde Audi A8s alay

Disguiden uzaklaşın ve içeridekiler, sonraki A8’in, daha küçük bir tek çerçeveli ızgara, daha ince bir arka kenarı, daha çok coupe-benzeri bir sera ve heykeltıraş, neredeyse mimari oranlarıyla çok daha ilerici bir araç olduğu iddia ediliyor.

Altı öneri finallere ulaştı: iki Fabrizio Giugiaro (ItalDesign’dan Alberto Fumagalli ile birlikte ayrıldı), biri Wolfgang Egger, biri Stefan Sielaff (VW grubu Potsdam’daki ileri tasarım stüdyosuna yöneldiklerinde) ve biri de Audi tarafından Mark Lichte ve yetenekli yardımcısı Philipp Roemers.

Sielaff’ın arabası Ingolstadt’taki güç koridorlarında onurlu bir şekilde bahsetmişti; ancak yönetim kurulu, D5 kod adıyla yeni 2017 Audi A8’in Lichte’ını sorumlu kılıyordu. Bir woofling ile karıştırılmamalıdır, Volvo’nun içten dizel motoru…

Alüminyum konstrüksiyon ve motor detayları: 2017 Audi A8 hakkında her şey

D5 projesi, bir yoldan daha fazla bir şekilde yeni zemin kıracak. Audi spaceframe (ASF) ‘a daha modüler bir yapı kazandırır ve mimariyi grubun MLB Evo platformu ile birleştirir.

Audi A8: yeni 2017 bir

Bu, yeni içerik (üç seviyeli otonom sürüş, gelişmiş bilgi-eğlence), sürüş dinamikleri (talep üzerine tork vektörü, yeniden hava süspansiyonu, yeni nesil Drive Select) üzerine odaklanır ve Audi’nin MMI’yi yeniden icat etmesini sağlar. Çoklu ortam kontrol sistemi, büyük bir TFT ekran, daha sezgisel ergonomi, ses ve jest kontrolü özelliklerine sahiptir – tıpkı BMW’nin 7 serisi arcade rakipleri gibi.

Düşük sürtünmeli hafif quattro dört tekerden çekiş ve sekiz ileri otomatik tüm yeni Audi A8 modellerinde standarttır. Melezler gittikçe, yeni A8, 326bhp 3.0 litrelik TFSI V6’yı içeren bir eklenti uygulaması için nefes kesici dört silindirden vazgeçiyor. Diğer benzinli motorlar şunları içerir:

  • Audi A8 4.0-litre V8 TFSI 460bhp
  • Audi A8 6.3 litrelik W12 565bhp

Yeni 2016 Audi A8’deki dizellerin şunları içermesi bekleniyor:

  • Audi A8 3.0-litre V6 TDI 272bhp
  • Audi A8 4.0-litre V8 TDI 408bhp
  • Audi A8 5.0 litrelik V10 TDI 500bhp

2017 yılının sonbaharında yeni sedanı görmeyi bekliyoruz.

Yeni Audi A8 kod adı D5

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir