Yeni 2019 Toyota Supra: bilmeniz gereken her şey

By | Aralık 10, 2018

► Yeni 2019 Toyota Supra ayrıntılı olarak
► BMW Z4 ile paylaşılan parçalar
► Birleşik Krallık satışında 2019’un ilk yarısı

Yeni Toyota Supra , önümüzdeki yılın başlarında, spor otomobil pazarında 350bhp heyecan, bir turbo altı silindirli motor, çift katlı kabarcık çatı, yaklaşık dört saniyede 0-62mph zaman ve 50.000 sterlin değerinde bir fiyat etiketi ile sarsılacak. Kompakt spor otomobilleri seviyorsanız ve Porsche 718 Cayman , Alpine A110 veya Jaguar F tipi için sıradaysanız , alışveriş listeniz biraz daha uzun sürüyor.

Supra, Toyota’nın uzun tarihinin en ikonik isimlerinden biri ve ilk modelin açılmasından sonra kırk yıl sonra yeni bir tane almak üzereyiz. Codenamed A90, yeni model gelecek BMW Z4 ile ortak bir projedir ve üretime yaklaştıkça, gelecek yılın en heyecan verici spor otomobilleri hakkında daha fazla şey öğreniyoruz.

Yeni Toyota Supra’yı ne zaman satın alabilirim?

Henüz değil … Daha sonra 2018’de yeni arabayı göreceğiz ve İngiltere satışları 2019’un ilk yarısında başlayacak. Speed’de düzenli olarak tepelere doğru ilerliyor ve artık ne için para alabiliyoruz? Duke of Richmond’un giriş yolundaki çalışmalarında sert hızlanma ve çok silindirli bir motor törpüsü gibi görünüyor.

Şirket, ‘yeni Toyota Supra’nın inline, ön tarafa monte edilmiş altı silindirli bir motor ve arkadan çekişli motor ile mirasına sadık kalacağını’ söylemek için kayda geçti. Uf. İngiltere distribütörü, yeni gelenlere olan ilgiyi artırdığı için, otomobilleri Temmuz 2018’de sadık Supra fan kulüplerine gösterdi.

Toyota Supra, 2018 Goodwood Festival Hızında

Goodwood, gerçek Supra üretim otomobilinin dünyanın herhangi bir yerinde ilk kez görüldüğünü belirtti. Baş mühendis Tetsuya Tada ve şirketin mükemmel adlı ‘usta sürücüsü’ Herwig Daenens tarafından tahrik, yukarıda onun camo’d livery bir resim görebilirsiniz.

Bu yılın Le Mans 24 Hour yarışında, GT86 kupasının baş mühendisi olan Tada ile Supra’yı konuşmak için oturduk. Şanzıman ve motor detaylarından, geliştirme sürecine ve gelecek bir GRMN versiyonuna kadar, yeni Toyota Supra ile ilgili birkaç yeni nugget ortaya koydu.

BMW ile Twinned: Z4 ve Supra’nın neden DNA’yı paylaştığı

BMW ve Toyota’nın yeni Z4 / Supra platformunu oluşturmak için bir araya geldikleri bir sır değil ve işbirliğinin ardındaki nedenler büyük ölçüde finansal. Bu, spor arabalarının küçültücü bir pazarının, iki üretim devresinin projeyi zeminden çıkarmak için gerekli olan ölçeğin verimliliğini elde etmek için bir araya getirdiği bir yansımanın yansıması.

Gazoo Racing, Nurburgring'de yoğun olarak yeni 2019 Toyota Supra'yı test ediyor

Bununla birlikte, maliyetleri kaydetme ve parçaları paylaşma konusundaki ilk arzunun, ortak projenin ideal başlangıçtan daha azına indiği anlaşılmaktadır. Tada-san’ı açıklayan BMW, “Paylaşılan parçaların miktarını artıralım, her şeyi verimli hale getirelim” diyerek başlattık. ‘Tam olarak eşleşmedi ve BMW’nin ortaya çıktığı ve ne istediğini söyleyen bir örnek vardı. Verimlilik uğruna taviz veriyorsunuz gibi görünüyor.

Bundan sonra, Toyota ve BMW istedikleri arabaları geliştirmeye başladılar ve daha sonra donanımı paylaşmanın anlamlı olduğu ortak alanları aradılar. Casus fotoğraflarımız, mühendisler son imzalamadan önce bittiği için yeni 2 + 2 spor otomobilindeki en son görünümü ortaya koyuyor.

Düşündüğünüz kadar çok parça paylaşılmayacaktır.Yeni Supra’nın artık sadece altı – altı paylaştığı söylendi !– Z4 ile bileşenler.Motor ve şanzıman, sadece kapı aynaları ve aralarında ortak olan iki parça var.

Tamam, motoru tek parça bir hat olmakla yutuyoruz – ama her iki kamp da bu iki otomobilin sadece rozetle tasarlanmış spor araba ikizleri olmadığını gösteriyor.

Peki Toyota Supra motoru ve şanzıman ne olacak?

Supra aynı motor ve şanzımanı en son BMW Z4 olarak paylaşıyor, bu yüzden 8 vitesli otomatik şanzımana bağlanmış bir 330bhp ve 450Nm (ya da 332lb ft) güç üreten bir aralıklı turboşarjlı inline altı bekliyoruz.Yeni bir Z4 modelini altı ileri bir el kitabında geliştirmeye başladığını gördük, ancak CAR bu aşamada üretim yapmak için uygun olmadığını biliyor.Utanç.

Z4, Avusturya’nın Graz üretim tesisindeki Magna Steyr tarafından üretilecek – araba üreticileri mevcut fabrika ağına yeni bir model sıkıştıramayacaksa, taşma vanası.Supra bir Toyota fabrikasında inşa edilecek, CAR anlıyor.

Söylentiler, Supra’nın çift turlu şanzımanlarla birlikte çoğunlukla turboşarjlı ve dört-altı silindirli BMW ünitelerinin bir karışımını içereceğini gösteriyor.Bu, bir tokat altı tencere ile başlatabilir ve daha sonra satışları artırmak ve / veya dört silindirli motorlar ile menzili germek olabilir.

Ne, manuel şanzıman yok mu?

Tada and Japanese magazine Info Seek , claims it almost certaintly won’t. Tada ve Japonca dergisi Info Seek bir , neredeyse kesin olarak söylenmeyeceğini iddia ediyor. 2018 ilkbaharında, yeni Supra’nın manuel bir şanzımanla gelmesi istendiğinde, Tada şöyle cevap verdi: “Şu anda; bu sadece çift kavramalı bir şanzımandır.

Tada, bunun sebebi, kısmen yeni otomobilin manuel şanzıman için çok fazla tork üretebilmesi anlamına geliyor.Ancak, manuel şanzıman, arabanın boru hattındaki daha sert GRMN versiyonunda görülebilir.

Ancak, biz bu yana BMW Z4 manuel seçeneği sunacak öğrendik.Bu alanı, dedikleri gibi izle …

Hala Toyota Supra gibi hissedecek mi?

Mühendisler, yeni ortak Toyota-BMW arkadan çekişli mimarisinin önemli bir hedefi olarak 50:50 ağırlık dağılımı olduğunu ve burulma sertliğinin, elle tutulması ve üzerinde durulması için iyi bir şekilde bağlanan kompozit gövdeli LF-A’yı geçtiğini söyler. yol – ama bunun dışında otomobiller, ilgili mühendislere göre çok farklı sürmelidir.

Toyota, hemen ikisi arasındaki farkları görebileceğimizden emin.“Kalibrasyon ve diğer alanlar açısından tamamen farklı bir yaklaşım uyguluyoruz,” Tada CAR dergisine güvence verdi.’Farklı zevklere sahip farklı bir arabadaymış gibi hissedeceksiniz.’

Sürüş yaptığımız Z4 prototipi sportif ve zarif bir model gibi gözükse de, Supra çok daha odaklanmış bir spor otomobil olacak. Tada, “Pratiklik ya da rahatlık gibi şeyleri düşünmedik” diyorken, Z4’ün tamamen farklı bir kitle için tasarlandığını ekliyor.

Yeni 2018 Toyota Supra neye benziyor?

İlk olarak FT-1 konseptiyle ve daha sonra Supra Racing konseptiyle (yukarıda) ima edilen Toyota’nın bir sonraki spor otomobilinin genel görünümü açıkta zaten çıktı.Ama Le Mans’ta, nasıl tasarlandığına dair daha fazla fikir kazandık.Ve daha önceki dört nesil Supra’nın geniş arka sevgilisine devam edecek gibi görünüyor (son model, yeni 2019 A90 Supra’nın yolunu açan A80 idi).

Tada, “Bunu bir bakışta tanımak istedik, bu yüzden arabanın tasarımcısıyla birçok tartışmaya gittik ve bu tasarımla nasıl başa çıktık” diyor.’Önceki Supra’dan alınan tasarımın bazı odak noktaları veya ipuçları vardı.Örneğin, bu tür bir hacme sahip olduğumuz arka çamurluk;tasarımın seksi kısmı dediğimiz için, bazı ipuçları almayı denedik. ‘

Supra’nın boyutları çevrimiçi sızdırıldı ve eğer doğruysa, şu boyutta bir boyut öneriliyor:

 • Uzunluk 4.38m
 • Genişlik 1.86m
 • Yükseklik 1.29m
 • Dingil açıklığı 2.47m
 • Ağırlık 1500kg’ın altında

Ve yeni Supra’nın kabininin içinde?

Casus fotoğraflarımdaki damlacıklarımız, arabanın kabininin camo tarafından hafifçe gizlendiğini gösteriyor.Bu gizlemeye rağmen, Toyota’nın direksiyon simidini ve çevirme düzenini hala görebilir ve aracın otomatik şanzıman vites seçicisini görebilirsiniz.

Görebildiğimiz kadarıyla yeni Supra, oldukça modern kokpit kademeleriyle nispeten geleneksel bir iç mekana sahip görünüyor. Toyota için ilginç bir çekim ve muhtemelen BMW Z4’ün – Supra’nın kızkardeş arabasının iç kısmından biraz daha cesur.

Yolda daha sıcak Toyota Supra GRMN sürümü

Supra zaten yüksek performanslı bir spor araba olmak için şekilleniyor, ancak Tada bir GRMN modelinin de yolda olacağını doğruladı – sonuçta. Daha önce Toyota Yaris GRMN’de gördüğümüz, ancak 11’e kadar çıkabilen ve standart üretim otomobilinden biraz sonra gelen ufak tefek şeyleri bekliyoruz.

Word, Toyota Supra özellikleri ve trimler şöyle görünecek:

 • Supra Taban modeli
 • Supra GR Ekstra ekipman
 • Supra GR Spor Spor Döşeme
 • Supra GRMN Daha hızlı sürümü

Mk3 ve Mk4’te olduğu gibi bir targa Supra olacak mı? Söylemek için çok erken, ama BMW ortak arabası açık bir şekilde üstü açık, bu yüzden onu yönetme, diyelim ki …

Supra GTE yarışına da gidecek

Dahası, WEC kurallarında bir sarsıntı olmasıyla birlikte, Toyota’nın dayanıklılık sınıfında iki katına çıktığı anlaşılıyor.Yeni Supra sporunun yeni yüksek kademesinde yarışan yeni GRMN yarış konseptinin yanı sıra, yeni Supra da GTE sınıfında tamamlanacak.Bu, Toyota’nın her iki sınıfta da temsil edileceği anlamına geliyor.

Ve Toyota’nın GTE sınıfını çok ciddiye aldığını görüyoruz;Tasarımcılar, yarış arabası ve üretim arabası arasında gidip geldiler ve GTE versiyonunun çalışabileceği en iyi platforma sahip olduğundan emin olduk.Yol aracı üzerindeki hava girişlerinin çoğu GTE versiyonu için stratejik olarak konumlandırıldı.

Muhtemelen Toyota Supra İngiltere fiyatı ve çıkış tarihi

Bu aşamada kesin fiyattan henüz emin olmasak da, en azından tahmin edebiliriz ve 50.000 İngiliz sterlininin fiyatının yüksek olduğunu duyuyoruz. Orijinal model, bir asır önce bir çeyrek yüzyıl başladığında, çağdaş bir Lotus Esprit ile aynı olan 40.000 sterlin değerindeydi ve bu, otomobilin 2019 versiyonu için 55.000 sterlinlik bir enflasyon düzeltmesi rakamı yaratıyordu. Tabii ki, nihai İngiltere fiyatı aşağıdakileri içeren rakiplerine bağlı olacaktır:

 • Porsche 718 Cayman
 • Alp A110
 • Jaguar F tipi 4cyl

İngiltere’de yeni Supra’yı ne zaman satın alabilirsiniz? Toyota, yeni Toyota Supra’nın 2019’un ilk yarısında pazara ulaşmasını beklediğini onayladı. Şimdi beklemek için çok uzun değil …

Toyota Supra: Nascar yarış geleceğine bağlı

Bu yılın Le Mans 24 saatlik yarışında, Supra mühendislik şefi Tada, otomobilin WEC GTE sınıfında yarışacağını doğruladı – ancak şimdi de NASCAR’da yarışacağını biliyoruz. Toyota, Supra’nın şu anda kullandığı Camry siluetini değiştirerek Nascar Xfinity serisinde rekabet edeceğini doğruladı. Ve Supra Nascar’ı 16 Şubat 2019’da izleyebileceksiniz.

“Toyota ve havalı arabalarla konuştuğunuzda, Supra birçok otomobil meraklısı için akla ilk gelen şey” diyor Toyota pazarının grup başkan yardımcısı Ed Laukes. ‘Supra’nın üretim biçimindeki dönüşü büyük bir haber, ama şimdi de bu ikonik spor otomobilin Amerikan motorsporlarına dönüşünü göreceğiz. Pazarlama perspektifinden, showroom muadilinin dinamizmini ve karakterini çağrıştıran bir yarış arabasına sahip olmak önemlidir. ‘

Tabii ki, Supra’nın Nascar versiyonu sadece kaba bir siluet ve tasarım özelliklerini yol arabasıyla paylaşıyor, ama yine de bazı ilginç detaylar var. En önemlisi, Nascar yarışmacısının ön ve arka ışıkları, bu yıl başlarında gördüğümüz Supra Yarış Konseptinin yanı sıra gördüğümüz diğer prototipleri de yansıtıyor. Bu noktada, yeni Supra’nın nasıl görüneceğine dair çok iyi bir fikrimiz var.

En son Toyota Supra haberlerini, güncellemelerini, fotoğraflarını ve teknik özelliklerini okumak için bu sayfaya göz atın. Gelecek haftalarda, otomobilin ilk resmi açılışına geri sayım olduğu için çok daha fazla ayrıntı olacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir