Yeni 2019 Mercedes GLB kepçe: Bir bebek G-wagen geliyor!

By | Aralık 1, 2018

Bebek Mercedes GLB kepçe
► Kış testinden fotoğraflar
► 2019’dan beri, chunkier GLA kardeşleri

Uygun zamanlama hakkında konuşun: Mercedes, yeni G-sınıfını hiç göstermezken, küçük kardeşini aldık. Codenamed X247, yeni Mercedes GLB, Eylül 2019’da üretime girecek ve özünde G-Wagen gibi bir bebek gibi giyinen kompakt bir GLA. Evet, kitlelere tıknaz SUV görünümünü getirmek için bir bebek G-wagen hazırlıyorlar.

GLB rozeti, daha küçük bir G-wagen olarak Stuttgart’taki güç koridorlarında açıkça ifade edilen bu 4×4 için ayrılan isimdir. Yeni casus fotoğraflarımız, 2014 yılında, arabayı ilk kez çektiğimiz, üç sıra koltukta sıkışmak için gerekli olduğunu düşündüğümüz tuğlayı andıran silueti teyit ediyor.

GLA’nın pürüzsüz, okul odaklı odağı ile karşılaştırıldığında daha sert, daha kaba bir SUV. Sadece sıradan G-wagen ve Ener-G Force konsept otomobil (aşağıda) ile karşılaştırın – ikincisi, 2012 Los Angeles motor şovunda sunulan daha küçük, sert bir SUV bir tuhaf görünüm oldu.

2012'den Mercedes-Benz Ener-G Force konsept otomobil: 2019 GLB'ye ipuçları

Yeni kepçe resimlerimizin kanıtladığı gibi, bu konsept otomobil doğrudan 2019 Mercedes-Benz GLB’ye tercüme edilmeyecek – ama ruhunun bir kısmı üretim otomobilinde hayatta kalabiliyor, Daimler içeridekiler umut ediyor.

Yeni 2019 Mercedes GLB: ne beklemek

GLB, daha önceki bir geliştirme aşamasında iki farklı gövdeyle planlanmıştı, ancak Mercedes ve Infiniti hacim projeksiyonlarını eklediğinde, sadece uzun-dingil mesafesi yedi koltuklu sınıf yaptı. Aracın karakteri birinci günden itibaren aynı kalmıştır: Bu G sınıfı görsellerin, B sınıfı oranların ve GLA sınıfı dinamiklerin büyüleyici bir karışımıdır.

X247’yi bir karayolu karoseri seti ve ön tekerlekten çekiş ile sipariş edebilir veya 4Matic 4×4 (İsveç’te buzlu kış testinde test edilmek üzere yakalanmış) ile tüm arazi işlemlerini belirtebilirsiniz.

Yeni 2019 Mercedes-Benz GLB: casus fotoğrafları, özellikleri ve fiyatları

Uzatılmış dingil mesafesi, daha geniş arka kapılar için gerekli koşulları sağlar ve bu da üçüncü koltuk sırasına erişimi kolaylaştırır. GLB’lerini minibüs olarak kullanmak istemeyenler, altı ve yedi numaralı koltukları katlayabilir ve maksimum bacak odası ve XXL bagaj alanı için üç, dört ve beş numaralı koltukları geriye itebilirler.

Daha fazla Mercedes spyshots burada görmek

MFA2’ye dayanan: bir sonraki gen küçük araba platformu

GLB, Daimler imparatorluğunun yeni nesil MFA2 mimarisi, A ve B sınıfı aileleri destekleyen küçük araç platformu ve Q30 gibi Infinitis ile ilgili olarak inşa edilmiştir. CAR’ın kaynaklarına göre Meksika’da inşa edilecek.

Ne var ne yok? Üretilenden daha hafif, daha sert, daha esnek ve daha ucuz olduğu söyleniyor. Renault-Nissan ittifakı sayesinde bu şişmiş çıktılar sayesinde, kapasite 400.000 adete çıkarılacak – yani iki farklı arka süspansiyonu karşılayabilecekleri anlamına geliyor.

Yeni mini G-wagen’deki motorlar

Renault, MFA2 ailesindeki giriş seviyesi modelleri için ayrılmış üç silindirli motorları tedarik ederken MB, dört silindirli birimleri denetleyecektir.

Mercedes GLB: yeni 2019 SUV fiyatları, özellikleri ve ayrıntıları

Sıralamaya yeni eklemeler, yüksek hacimli ana akım versiyonlarında 136bhp 1,6 litrelik bir dizel, artı düşük torklu 204bhp 2.0 litrelik dizel, biraz daha 340bhp üreten GLB35 için daha güçlü turbo versiyonu ve 408bhp ikiz- GLB45 AMG için ayrılan turbo high-end ünitesi. Yedi vitesli çift debriyaj ve bir dokuz vitesli otomatik sunuluyor.

Zorunlu hafif hibridin yanı sıra, sırasıyla 50kW (eFWD) ve 70kW (eRWD) değerinde iki adet PHEV plug-in hibrid Mercedes GLB seçenekleri bekliyoruz.

G-wagen bebeği için tahminimiz, 29.000 £ ‘luk bir başlangıç ​​noktasını tahmin ediyor – beş koltuklu GLA’dan 3000 pound daha fazla.

Tüm Mercedes-Benz incelemelerini buradan okuyun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir