Yeni 2017 Porsche Cayenne: ne beklemek

By | Kasım 24, 2018

► Yeni Cayenne yakında açıklanacak
► Son çekimlerde çok az gizleme
► Audi Q7 ile aynı platform üzerine inşa edildi

CAR’ın casuslarının bu son fotoğrafları, 2017’de daha sonra resmen açıklanacak olan yeni Porsche Cayenne’ye daha yakından bakmamızı sağlıyor.

Porsche’nin en büyük SUV modeli, orijinal modelin 2002’de piyasaya sürüldüğünden ve 2011’de ardılı hale gelmesinden bu yana dev rakamlar sattı; Yeni araba üçüncü nesil Cayenne olacak.

Yapışkan farlara ve boşluksuz detaylara rağmen, Mk3 Cayenne’nin stilinin öncüllerinin nazik bir evrimi olduğunu görmek zor değil.

Porsche Cayenne 2017

Cildin altında ne var?

Yeni Porsche Cayenne, VW Group’un MLB platformunda, Audi Q7 , Bentley Bentayga (ve daha önce Lamborghini Urus ) ile aynı mimaride inşa edilmiştir.

MLB yapısı üzerine inşa edilen en kısa araba, hem Q7 hem de Bentayga’dan daha küçük, Cayenne daha fazla çeviklik ve daha düşük bir kerbweight. Aynı zamanda daha düşük bir çatıya sahip giden Cayenne’den daha hafiftir.

Bir sonraki Porsche Cayenne’de hangi motorlar olacak?

Giriş seviyesi modeller için iki V6 benzinli motor seçeneği – 335bhp ile normal Cayenne ve 434bhp ile Cayenne S. İkincinin 0-62mph’den beş saniyelik işaretin altına düşmesi bekleniyor.

Ayrıca 4.0 litrelik çift turboşarjlı V8 ve çok ciddi bir güçle Porsche Cayenne Turbo da olacak – 540bhp’den az olmamalı.

Şu anki nesil Cayenne’de olduğu gibi, dizel motorlar Audi’nin yerleşik motorlarını kullanarak hem V6 hem de V8 seçenekleriyle birlikte olacak.

Porsche Cayenne 2017

Hibrit versiyonlar da takip edecek; en uygun fiyatlı, normal Cayenne S ile aynı 2.9 litrelik V6 motorunu kullanacak. Cayenne Turbo’nun V8’i ve 670bhp gibi devasa bir güç çıkışı ile çok yüksek performanslı Hybrid S de planlanıyor.

Daha önce Audi E-tron ile potansiyel olarak twinned bir all-elektrik Porsche Cayenne Coupe olduğu söylentileri ayrı bir model için bir test katır casus – Porsche” panamera kokpit> modeline benzer tasarım ipuçlarını ve yerleşimini takip edecektir. Benzer şekilde fütüristik bir ekran düzenine sahip olması muhtemeldir, dijital kadranlar (geleneksel analog takografın merkezde kalmasına rağmen), geniş ekran ekranları ve düğmelerin yerine dokunmaya duyarlı yüzeyler.

Modellerin çoğunluğu standart olarak çelik yaylar ve pasif amortisörlere binecek, hava yayları ve PASM adaptif amortisörler ekstra maliyetle bir seçenek olarak. Turbo’nun standart olarak hava süspansiyonuyla donatılması bekleniyor.

Oh, ve daha büyük bir bot olacak.

Yeni Porsche Cayenne’nin ilk resmi resimlerini ortaya çıkarır çekmez – Porsche’nin yeni SUV amiral gemisi gemisinin tüm yıkıntıları için geri geleceğiz.

Tüm CAR’s Porsche incelemelerini buradan okuyun

Porsche Cayenne 2017

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir