Volvo V60, Cenevre Otomobil Gösterisine Ganimet Getiriyor

By | Nisan 17, 2018

Volvo’nun orta menzilli otomobilleri için yeniden doğuş zamanı. Yeni Volvo V60 mülkü şimdi XC60 SUV’un ardından 2018 Cenevre motor şovunda kamuya açıklandı.

Volvo’nun devam eden rönesansı, 60 serisi orta büyüklükteki otomobillerin bu şekilde genişlemesi ile V60 mülkiyeti devam ediyor. Bu, mini bir küçülmüş V90 gibi tanıdık bir estetiktir – ve biz şikayet etmiyoruz. Burada oyunda serin ve sakin bir İsveç anlayışı var, ve bir aile sırt çantasını sallamak için olduğu kadar güvenlik ve bağlantı teknolojisini de açıkça taşıyor. Bu, Alman bir kompakt vagona cazip bir alternatif oluşturabilir, derdik.

Görünüşe bakılırsa, İsviçre’deki otomobilin görünüşü, Volvo ekibinin yeni emlak arabasını “doğal habitatları” – bir aile evinin garajındaki kapaklarından çekmesiyle.

Volvo Cars’ın baş honcho’su Håkan Samuelsson, “aile mülk sürücüsü işimiz için önemli bir müşteridir ve nesillerdir. Yeni V60 bu geleneği onurlandırıyor ama aynı zamanda daha da ileri götürüyor. ‘
Ama daha ne kadar var?

Tasarım-bilge? Volvo’nun daha büyük 90 Serisi otomobiline bakmaya alışkın olsanız çok fazla değil. Bu makale arabageek.com ‘a aittir. Yeni V60, aslında biraz daha keskin, V90 – tam olarak şok edici değil, ama hiç de kötü bir şey gibi küçülmüş gibi görünüyor.

Temiz yüzeylere sahip yakışıklı bir canavar, Volvo’nun artık gel-git Thor’s Hammer farları ve öndeki büyük yamuk ızgarası. Arkada, tasarım eşit derecede şaşırtıcı değildir; Bumerang arka farları, entegre egzozlar ve keskin tampon hatları.
Ve Volvo V60’ın içi mi?

Peluş. Ve üniforma da – V60’ın iç mekanı SUV kuzeni ve 90 Serisi ile başka bir aşina alanı. Sensus bilgi-eğlence sistemi, dikey ekran, tıknaz dişli çark, tırtıllı starter anahtarı ve sürüş modu seçicisi ve dijital gösterge paneli ile birlikte eksiksiz bir şekilde donatılmıştır. Bunlar daha büyük modellerden kopyalanan özdeş modüllerdir – plan, elektronik donanımı paylaşmak için 40’lardan 90’lara kadar tüm Volvos için.

Teknik, sadece diğer arabalara değil yayalara, bisikletlilere ve büyük hayvanlara da tepki gösteren Autobrake ile Şehir Güvenliği içerir. Pilot Assist, “iyi işaretlenmiş yollarda” 81 km / s’ye kadar hızlandırabilir, hızlandırabilir ve frenleyebilir ve “geliştirilmiş viraj performansı ile yükseltilmiştir”.

Herkes şu anda SUV satın almıyor mu?

Volvo’nun geçmişi büyük mülklerle doludur ve yumuşak yol yapımcıları kadar popülerdir, büyük patronlar bunun sadece fad olduğunu söylüyor.

Bir Volvo V90 ile yaşıyoruz: uzun süreli test incelememize göz atın

Volvo’nun EMEA (Avrupa, Orta Doğu ve Amerika) kıdemli VP’si Lex Kerssemakers şunları söyledi: “Açıkça görüyoruz ki, özellikle Amerika’da, spor vagonları ile o tarihe sahip olmayan ve dolayısıyla bu yeni nesli bizde var. iyi olduklarını düşün.

‘Mirasımız göz önüne alındığında, Avrupa’daki pazar payımız ve ABD’deki zorlu taraftarlarımıza bir mülk sahibi olmamak şartıyla, karşılayamayız. Oldukça basit.

Yeni Volvo V60 motorları ve teknik özellikleri

Volvo’nun yeni V60 modeli, XC60 ve 90 Serisi otomobillerde hizmete giren SPA veya Ölçeklenebilir Ürün Mimarisini kullanıyor, ancak İsveç’teki sunumda yeni V60 ile sürüş dinamiğine doğru kayda değer bir artış oldu.

Araç dinamikleri müdürü Hans Bäckström, kullanım özelliklerinde belirgin bir iyileşmeye işaret etti; ‘sürmek istediğin bir araba.’

Motorlar gelince, D3 ve D4 dizelleri, eski 148bhp üreten ile sunulacak. T5 ve T6 benzinleri saf yeşil pompa tekliflerini oluşturacak.

İki PHEV seçeneği 2019 – bir T6 Twin Engine AWD 335bhp ve bir T8 Twin Engine AWD 385bhp üretecek.

Tamamen elektrikli bir V60, Volvo’nun gelecek on yıldaki güç aktarımlarını yeniden canlandırmayı planladığı gibi 2020’den de şekillenebilir. Volvo’nun Ar-Ge Kıdemli Başkan Yardımcısı Henrik Green şunları söyledi: “Bugüne kadar birkaç yıl içinde çok geniş bir aralıkta tam elektrikli çalışıyoruz. 2019-2021 yılları arasında tüm güç aktarma organlarımızı melezlere veya tam elektrik enerjisine dönüştüreceğiz. ”

Volvo V60: fiyat ve çıkış tarihi

Volvo, yeni V60’ın şu anda 31.810 £ fiyatlı sipariş verilebileceğini söyledi. Teslimatlar İngiltere’de Eylül 2018’de başlayacaktır. Hem Momentum hem de Inscription versiyonları başlangıçta sunulacak, daha sonraki trimler ve spesifikasyonlar zaman içerisinde kullanıma sunulacak.

Bunun yerine bir S60 sedan ister misin? Şimdilik beklemeniz gerekecek, fakat CAR çok uzak olmadığını anlıyor – bunu 2018’in sonunda göreceğiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir