Volvo SUV katili (2013) yeni XC90’ın ilk bakışını mı dinledi?

By | Ağustos 4, 2018

Volvo, uzun süredir beklenen XC90 ardılını, kesilmiş ve kesilmiş bir V70 mülkünün gizliliği altında, İngiliz yollarında okuyor olabilir . ARAÇ okuyucusu Rory Smith bize, Hava Yorkshire, West Yorkshire’da yakıt ikmali yapan gizemli uzun boylu vagon katörünün bu fotoğraflarını gönderdi.

Komedi görünümlü test otomobili, cari gen V70 gövdesini kullanır, belirgin omuz çizgisinin hemen altında, uzun boylu, slab kenarlı kapılar için SUV boyutlarına doğru gerilir.

Binek yüksekliği ve tekerlek kemerleri daha büyük tekerleklere uyacak şekilde genişletilirken, Volvo’nun mühendislerinin yeni XC90 SUV gibi yeni binek araçlarını ve XC70’in yerini alacak yeni araçların ayarını yapmasını sağladı. karşıdan karşıya geçmek.

Yeni Volvo XC90’ın yağlı parçaları hakkında ne biliyoruz?

Bu İsveç tescilli test katırını neyin çalıştırdığına dair bir çalışma yok, ancak 2013 Volvo Concept Coupe’den stil ipuçları alacak olan yeni XC90’ın, Volvo’nun yeni, küçültülmüş, hepsi turbo dört silindirli benzin ailesini kullanacağı doğrulandı. dizel motorlar. Drive-e motorlarının tümü, giden beş ve altı silindirli motor aralığını değiştirerek, sadece 2.0 litre yakıt tüketir.

Daha ağır Volvo modellerini (XC90’ın kolayca en büyüğü olduğu) değiştirmek için yeteri kadar güç üretmek amacıyla Volvo, BMW X5 ve Range Rover Sport’la eşleşmeye yetecek kadar güç sağlamak için daha yüksek ayar ve elektrikli motor hibrid sürüş özelliklerini kullanacak.

Eğer dört silindirli büyük bir SUV iddialı görünüyorsa, Audi’nin yeni Q7’nin dört potlu versiyonlarını hazırladığını ve Mercedes’in ML posh-roader’ının giriş seviyesi dört kademeli bir versiyonunu sunduğunu unutma.

Yeni Volvo XC90’ın araç üstü teknolojisi hakkında bir haber var mı?

Aslında birçoğu – güvenliğe yönlendirdi . Volvo, ‘Vision 2020’ hedefi ile hedefliyor: 2020 yılına kadar yeni bir Volvo sürerken hiç kimse bir kazada ölmeyecek veya ciddi şekilde yaralanmayacak.

XC90 için yeni yenilikler, karanlıktan sonra yaya tespiti ve otomatik frenleme, yol bariyeri tespiti ve otomatik direksiyondan kaçınma ve hatta otonom bir şekilde park etme ve park etme yeteneğini içerir.

Bu arada, radar güdümlü seyir kontrolü, anti-şeritli kalkış sistemleri ve kör nokta izleme gibi yeni tanıdık bir paket, yeni XC90’ı bir İngiliz otoyoluna götürecek en güvenli araba haline getirme gücüne katılacak.

Eski söyledikçe, en zayıf bileşen gerçekten de tekerleği tutan somun olabilir…

>> Rory Smith’e casusluk çekimleri için teşekkürler,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir