Volvo S90 ve V90: büyük Volvos 2016’da geri döndü

By | Ekim 8, 2018

► Yeni Volvo S90, V90’ın ilk görüntüleri
► 2016’da yeni tokmaklar
► İskandinav tarzı bir doz bekleyiniz

Volvo S90, resmi olarak tam olarak açıklandı. Galeriye ve detaylara sahip yeni hikayemizi ziyaret etmek için buraya tıklayın.

Çin’deki bir fabrikadan 1:43 ölçekli bir modelin sızdırılmış resimleri, internet sitesi CarNewsChina tarafından yayınlandı, V90 emlak çeşidini her açıdan gösterdi. Bugünün XC70’ini değiştiren bir V90 Cross Country sürümü takip edilecek.

Büyük Volvos yeniden keşfetme stili

2014 Cenevre Otomobil Fuarı’nda gösterilen Volvo Concept Estate’i hatırlayın ve burada galeride resimli misiniz? Bu, İngiltere’deki şirketin patronuna göre, bu test hackinin civatalı kılığına girmiş olan cılız altından bir parça İsveç tarzı vaat eden yeni üst düzey Volvos için bir plan.

Volvo Car UK’nin genel müdürü Nick Connor, “[S90], bir mülk veya başka bir XC ürünü olmaktan ziyade, gittiğimiz yere geçişi açıkça gösteriyor” dedi. ‘S90, bir başka büyük Volvo emlak otomobili daha şaşırtacak ve daha fazla etkiye sahip olacak.

Yeni Volvo S90 / V90'ın ilk casus fotoğrafları (2016)

‘Boyutlar bugünün S80’lerinden çok daha fazladır. İç mekan XC90’ın bir sonraki adımıdır, ancak daha yüksek bir kalite seviyesine sahiptir; iç tasarımımıza yönelmek için Bentley’den Robin Page’i işe aldık ve gerçekten gösteriyor. İnsanlar bunun Almanlarla kıyaslandığında çok farklı ve ayırt edici olduğunu söyleyecekler. Kullanımı kolay MMI bilgi-eğlence sistemi, Drive-E motorları ve çarpıcı görünen temiz İskandinav hatları avantajına sahip olacak. ‘

Drive-E motorlar, XC90 aralığını güçlendiren dört silindirli motor ailesidir; Burada hiçbir karakterli beş veya altı silindirli motor yok (kısa bir süre önce XC90’a güç veren Yamaha türevli V8’i bırakın).

Volvo S90 ve V90 XC90’a katılıyor

Yeni salon ve vagon ikizleri, yakın zamanda başlatılan ve yenilenen Volvo serisinin amiral gemisi olan CAR dergisi tarafından yönetilen XC90 geçitini işleyecek.

İsveçlilerin hırsı hakkında bir fikir ister misiniz? Ana şirketi Geely’den ayrı olarak toplanan 11 milyar dolarlık bir dövüş fonu kullanarak, 2020 yılına kadar tüm yelpazeyi değiştirmeyi planlıyorlar.

Tüm arabalar, Geely ile birlikte geliştirilen bir ‘CMA’ platformunu kullanmak için tasarlanan V40 yerine, Ölçeklenebilir Ürün Mimarisini (SPA) çıkartacak. Her iki platform da uyumlu hibrit uyumludur.

Volvo Concept Estate: 2016'da V90 vagonu için bir plan

Connor’ı ekledik, “Daha hızlı yapamadık, bu zaman çizelgesi bizim için doğru” dedi. ‘Tüm ürün serisini dört yıl içinde değiştirmek, herkesin standartlarına göre oldukça iyi.’

Küresel büyüme: Volvo Almanları kovalıyor

Göteborg, 2014 yılında 460 bin tondan 2020’ye kadar 800 bin satış gerçekleştiriyor. İngiltere’de ise Volvo 45k’dan 60k’a bir satış artışı öngörüyor. Bu% 2’lik bir pazar payı.

Kulağa mantıklı geliyor, ama unutmayın ki Volvo şu anda İngiltere’de sadece 400 S80 satıyor!

Fiyatları da

Volvo’yu fiyatları yukarı doğru hareket ettirmek için bekliyoruz; 70 bin sterlinlik XC90 First Edition’ın başarısı ile şaşkınlık yarattı (üretilen 1927’nin 54’ü İngiltere’ye gelecek). “Doğru ürüne sahip olursak, fiyat daha az önemli” diyor Connor. ‘Daha az rekabetçi olan eski ürününüz varsa, fiyattan satmak zorundasınız.’

Kısacası, bu, premium ürün bilmecenin son oyunu. Güçlü, iskonto edilmemiş fiyatlandırma ile kaliteli ürünler için ödüllendirilmek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir