Volkswagen’in oyun içi: 2017 için VW sporları süper Passat

By | Eylül 15, 2018

► Çok gizli yeni VW ortaya çıktı
► Passat ve Phaeton arasındaki Yuvalar
► Çin odaklı, 2017’den itibaren

Volkswagen, Passat’ın üzerinde yeni bir lüks modelle oynuyor – ama Phaeton’un yerine geçmiyor. Ürün planlayıcıları, Çin ve ABD’deki büyük salonlara olan talebin artmasıyla ortaya çıkan, bugünün iki büyük VW’si arasında bir süper Passat’a (veya isterseniz bebek Phaeton’a) yer olduğunu düşünüyor.

VW stratejistleri otomobillere ‘sport-saloon’ ve ‘sport-wagon’ adını veriyor, bu da Passat ve Phaeton ile karşılaştırıldığında daha dinamik konumlarını ortaya koyuyor. Beş koltuk barındıran kaslı salon ve şık çekim frenini düşünün.

Aradaki süper-Passat’ın mühendislik özellikleri

Bu ‘spor’ modellerinin doğal olarak biraz ateş gücüne ihtiyacı var, bu nedenle VW, dört çekirdeğin yanında V6 motorları çiziyor. MQB platformunu enine motorları ile engelliyor mu? Efendim: ustaca VW, ultra-kompakt, dört şaftlı, çift kavramalı şanzıman tasarlayarak 3.0 litrelik üniteyi burun boyunca monte etmeyi başardı.

Ekstra 4Motion 4wd sistemi için yeterli alan kalmıştır. Elektrik destekli direksiyon ve adaptif sönümleme de verilir.

Diğer seçenek ise Audi’nin A6’yı destekleyen ve motorlarının kuzey-güneyini barındıran MLB platformunu benimsemektir. Bu altılar daha rahat, özellikle 300bhp 3.0-litre TSI ve bir 272bhp 3.0-litre TDI.

Dört silindirli güç de

Dört potluk güç, 190bhp civarında 2.0 litrelik benzin ve dizel dörtlüsünden geliyordu. Dört tekerden çekişli modeller VW’nin 4Motion rozeti takarken, Audi platformu MQB platformunun Haldex kaplamasından ziyade bir Quattro sistemi dikte ediyordu.

MLB otomobili BMW, Mercedes ve diğerleri için daha büyük bir tehdit oluşturacaktı, ancak potansiyel olarak Audi A6 da. MQB seçeneğinin üretilmesi daha ucuzdur, ancak Passat’a daha yakın fiyatlı olması gerekebilir.

VW, onaylandığı takdirde aracı 2017’den 24.000 £ ‘a satmayı planlıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir