Vauxhall Corsa VXR (2015) Nurburgring’de konuştu

By | Eylül 4, 2018

Zorlukla gizlenmiş bir 2015 Vauxhall Corsa’ya bakıyorsun. Ya da, kesin olarak, Opel Corsa OPC kıta kuzeni.

CAR dergisinin casus fotoğrafçıları, Corsa hot hatch’in değerlendirme testlerinin son aşamaları sırasında çekildiği sırada Nurburgring’de bulundu.

Ve bu cep roketindeki kibirli bir gizleme ile yargıladığımız zaman, Vauxhall Corsa VXR’nin üretim hazırlıklarına yaklaştığını söyleyebiliriz.

Ne zaman yeni 2015 Vauxhall Corsa VXR satın alabilirim?

Mart 2015’te Cenevre Otomobil Fuarı’ndaki sıcak kapağı görmeyi bekledikten sonra İngiltere satışları uzun sürmedi. Gelecek yaz başlarında diyelim.

Corsa VXR önceki hızlı Corsas’ın formülüne, kartlar üzerinde yeniden işlenmiş bir versiyonuyla, ön tekerlekleri (bize 18in öğelerine benzeyen) sürerek yakın bir şekilde yapışacaktır. VXR’nin atletik bodykit’i görmeye alışkın: bir çene spoyleri yukarı, belirgin yan etekler ve arka spoyler, çift egzoz ve difüzör.

Spec, güç … Ne yapar bayım?

Corsa VXR / OPC ikizlerinin güç çıkışı hakkında henüz bir kelime yok. Ama giden sıcak kapak 190bhp’yi geliştirdi ve biz beygir gücündeki büyük atlamaları tahmin etmiyoruz.

Bunun yerine Vauxhall ve Opel, tork rakamını yukarı doğru masaj yapmayı planlıyorlar; son gen VXR Clubsport final baskısı 207 ft ft üretti, bu yüzden güç çekmede bir sıçrama bekliyoruz.

Turboşarjlı motordan gelen elastik twang parçaları ile bu, esnek bir arka-yol aracına işaret ediyor. Sadece şasinin ateş gücü ile uyumlu olmasını umalım – sınıf lideri Ford Fiesta ST için sürücü katılımında yüksek bir kriter belirleyici.

Yeni Vauxhall Corsa VXR fiyatı ne kadar?

Bu radikal bir yeniden konumlandırma değil, bu yüzden fiyatların 20.000 £ eşiğinin altında kalmasını bekliyoruz. Son model 18.995 £ idi, bu yüzden birkaç yüz sterlinin mütevazı bir artışı muhtemel görünüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir