Unmasked! 6 prototip spied testi yapıldı, CAR + Mayıs 2016

By | Ekim 26, 2018

İç parçayı en son prototiplere alın
Yeni Citroen C3 Picasso daha mini-SUV’a gidiyor
M5 100kg tutuyor ve 4.4 litrelik ikiz turboyu koruyor

Mk2 Panamera (2016)

Porsche’nin ikinci Panamera (kod adı G2) bu yılın ilerleyen zamanlarında tüm turbo motor serisini ve Sport Turismo konseptine dayanan bir atış frenine uzayan yeni bir modüler platform sunuyor. Seramik frenler ve büyük spoyler bu katırı 600bhp vaat eden yüksek performanslı Turbo-with-a-captial-T versiyonu olduğunu gösteriyor.

Porsche tarafından geliştirilen Panamera’nın yeni Modüler Standart Platformu (MSB) de yeni Conti GT’yi destekleyecek.

Citroen C3 Picasso

Citroën C3 Picasso (2017)

Yeni Vauxhall Meriva ile ikiye bölünen C3 Picasso, Cactus ve 2015 Aircross konseptinden esinlenerek mini-MPV’den daha mini-SUV. Motorlar üç ve dört silindirli turbo olacakken, kapıların üzerindeki siyah panellerle bu prototip üzerinde gizlenmiş split farlar ve Airbumps’lar olacak.

Porsche 911 GT2 RS

Porsche 911 GT2 RS (2018)

Bu 911’in demir testeresi arkadaki valansını bölen dörtlü egzoz, Porsche performans gurusu Andreas Preuninger tarafından onaylanan ve 690bhp için silah sesi aldığı söylentileriyle yeni bir GT2 RS’ye doğru geri sayımı başlatıyor. Zaten soğuk hava testi, geniş gövdeli ve turboşarjlı ancak sadece arkadan çekişli olacak. Ancak, eyersiz sürme günleri gitmiş oluyor, bu yüzden bu GT2’nin de son teknoloji şasi teknolojisi ile paketlenmesini bekliyoruz.

Bir sonraki GT2 RS manuel mi, PDK mi olacak? Çift debriyaj takımı parça çalışması yapıyor, ancak Porsche yeni ZF altı vitesli vites değiştiricisini sadece 911R için devretmedi…

Bentley Continental GT

Bentley Continental GT (2017)

Gelecek yıl tamamen yeni Bentley Continental GT daha hafif ve daha büyük olacak. Birincisi, yeni MSB platformunun alüminyum ve yüksek mukavemetli çelik içeriği ile elde edilirken, ikincisi 2020’de daha büyük bir coupe için yer açarken, büyük kardeşin stilini zaten etkileyen EXP10 Speed ​​Six konseptine dayanıyor. Başlangıçta en son 600bhp 6.0-litre çift turbo W12 ile güçlendirilmiş, güncellenmiş giriş seviyesi 4.0 litrelik ikiz turbo V8 ve yeni plug-in hibrid V6 modeli takip edecek. Aynı platform bir sonraki GTC, Flying Spur, Mulsanne ve EXP10’un yanı sıra yeni Porsche Cayenne’yi de destekleyecek.

Nissan Micra

Nissan Micra (2017)

Bu meraklı lumpen gizlemenin altında gelecek yıl Nissan Micra’yı bekliyor. Sivri stil, 2015 Sway konseptinden etkileniyor ve aynı zamanda bir sonraki Juke’yi destekleyecek olan aynı Renault-Nissan CMF-B platformunda üretiliyor. Üç ve dört silindirli motorlar tutumlu yapacak, Nismo sportif yapmaya çalışacak.

BMW M5

BMW M5 (2017)

Gelecek ‘G30’ 5 serisinin sıcak versiyonu, eski M5’in kaldığı yerden başlayacak – 30 Jahre baskısından 592bhp 4.4-litre çift turbo V8 ile başlayacak. Tamamen aktif vücut kontrolü ve 100kg daha hafif hale getiren çok malzemeli CLAR yapısı, dinamik evrime öncülük edecek, xDrive 4wd seçeneği, temyizi yaymaya çalışıyor.

CAR dergisinin Mayıs 2016 sayısından daha fazla bilgi edinin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir