Tamamen yeni Vauxhall Corsa, 2019’da geliyor

By | Aralık 7, 2018

► Bir sonraki gen Vauxhall Corsa benekli
► Tamamen yeni platformu öne çıkarmak
2018’de varması bekleniyor

Vauxhall , yeni nesil Corsa hattının 2019 yılında, Opel ve ana şirket PSA’nın 2018 Teknoloji Gününde yeni araca işaret ederek, Groupe PSA içindeki Alman ve İngiliz markalarının geleceğine işaret ettiğini doğruladı.

Corsa F, Citroen C3 ve Peugeot 208’de de görülen grubun PureTech turboşarjlı benzinli motorlarının kullanımı dahil olmak üzere Peugeot ve Citroen’den PSA platformlarını ve yeni teknolojiyi kullanacak.

Teknoloji Gününde, Vauxhall ayrıca CMP platformunun C3 ve 208’in de desteğini kullanmasının yeni otomobil için geliştirme maliyetlerinin GM günlerinde olduğundan% 50 daha az olduğunu ifade etti. Tasarım için VP, Mark Adams, sadece Vauxhall ve Opel’in önemli tasarruflar yaptığı için geliştirme sürecinin sonunda ortaya çıkan bir alt paritenin olacağı anlamına gelmediğini vurgulamak istedi.

Aynı zamanda Corsa Birleşik Krallık’ta güçlü bir satıcı olarak kalırken, Vauxhall’ın telafi edilmesi için bolca zemini var; En son araba, tamamen yeni bir model değil, 2006’da Corsa D’nin geriye dönük bir revizyonu oldu. Yeni bir platform yoktu, yeni bir teknoloji yoktu – 2014’te yaşlanan modelin büyük bir kısmının kaldırılması ve yeniden şekillendirilmesiydi. Söylemeye gerek yok ki, bu, aracı yeni rakiplerinin çoğunun standartlarına getirmek için yeterli değildi.

Vauxhall Corsa 2019 casus atış

Vauxhall’ın hala telafi edilmesi için bolca zemini var – sonuçta bu da yapılabilecek bir araba olabilir. Bu casusluk çekimleri, gelecek yedinci Ford Fiesta ile başa başlayacak olan yeni Corsa’ya ilk bakışımızı sunuyor.

Bizim spyshots, son zamanlarda kış denemeleri geçiren beş kapılı versiyonu ortaya koydu. VW ve Seat gibi bazı üreticiler, sırasıyla Polo ve Ibiza’nın üç kapılı versiyonlarını atladıklarından, üç kapılı bir versiyon daha onaylanmayacak.

Yeni Corsa ne zaman satışa çıkar?

Yeni Vauxhall Corsa, 2019’da piyasaya çıkacak ve yılın en büyük Avrupa gösterilerinden biri olan Mart’ta Cenevre’de veya 2019’da Frankfurt’taki ilk çıkışını gerçekleştirmesi bekleniyor.

Opel’in PACE planının bir parçası olarak tamamen elektrikli versiyon 2020’ye gelecek.

Vauxhall incelememize göz atın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir