Spotted: Dünyanın en pahalı Mercedes yol gezisi?

By | Eylül 23, 2018

İşte fark yaratan bir dizi fotoğraf. Operatörlerimiz gizli prototipler için avlanmaktayken, daha da heyecan verici bir şey keşfettiler: Üçüncüsü nadiren Mercedes SLR McLaren Stirling Moss otomobilleri, neredeyse milyon az sayıdaki bir Mercedes ile birleştirilmiş milyonlarca kiloluk bir konvoyda McLaren Roadster 722 S.

Mercedes-Benz SLR McLaren Stirling Moss: bir özet

2009 yılında kurulan Moss-edition SLR, Sir Stirling ve yardımcı pilot Denis Jenkinson’un 1955 Mille Miglia’yı Brescia ve Roma arasındaki kapalı yollarda bin millik bir çizgi kazandığı 300 SLR yarışçısından ilham aldı. Moss, yarım saatten fazla bir sürede, neredeyse 100 mil / saat hızda kazandı.

Bu nedenle krom yan borular, uçan payandalar ve tam bir ön cam yerine küçük bir sinek yakalayıcı dahil olmak üzere pek çok retro yarışçı detayları. 2009 SLR’si belki de Moss ve Jenks’in 1955 versiyonu kadar zarif değildi ama daha hızlıydı. 5.5 litrelik süperşarjlı V8’den 641bhp ile 3,5 saniyede 62mph’ye varabilir ve bir saç tokası 220mph’e yakın bir yüksek hıza ulaşır.

Sadece 75’i yeni olmayan 660,000 sterlin değerinde üretildi. Egzotik otomobil pazarında sürekli bir tırmanışla, bugün Mille Miglia ödüllü orijinalinin değeri yaklaşık 25 milyon TL değilse, bugün çok daha fazla değerinde olacaklar.

CAR’s Georg Kacher, 2009’da Mercedes Stirling Moss’u geri aldı – Mercedes” slr mclaren roadster> gözden geçirebilirsiniz.

Orijinal fiyatlarından vazgeçerek, bu McMerc kolektifinin 2,35 milyon sterline mal olacak. Kim şimdi toplam değerinde bir tahminde bulunacak?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir