Spied: yeni BMW M3 hala bir aşırı kahraman!

By | Aralık 5, 2018

Yeni 2020 BMW M3 kepçe
G20 dönemi M3 casus oldu
Yaklaşık 500bhp ve 4wd

Bu dramatik yeni casus fotoğrafları, yeni 2020 BMW M3’ün hala küçük bir ışığın sürüklenmesini isteyen sürücüleri heyecanlandırabildiğini kanıtlıyor. Fotoğrafçımız, mühendisler, fırlatmadan önce şasi dinamiklerini geliştirdikçe, Nurburgring’deki bir köşede yer alan G80 prototipini yakaladı.

Normalde Nordschleife gösterisindeki otomobiller normal tur-sonrası dayanıklılık testlerine tabi tutulurken, bu test pilotu uzun lensimizin hemen önüne yerleştirilmiş bir aşırı abartılı botla gösteri yapıyordu.

Casus resimlerimiz, daha eskiden daha eski olan fren disklerini, geleneksel M bölümlü dört egzoz borusu egzozlarını ve M3’ün daha önceki beş jenerasyonundan tanıdığımız diğer daha hızlı geri dönüşüm araçlarını açığa çıkarmaktadır. Ve eğer 2020 M3’ün kılık değiştirmiş gibi görüneceğini görmek isterseniz, sanatçılarımızın aşağıdaki izlenimlerine bakın. G80 M3’teki detaylı, ayrıntılı scoop dosyasında okuyun.

Yeni BMW M3: arka plan

Çok fazla soru. Bir sonraki M3, bir kesim fiyatından az mı yoksa az mı, küçültülmüş M5 mi olacak? Standart formdaki bir sonraki M4 şu anki aracın zil sesini ve GTS versiyonunu tutturmayı umut edebilir mi? Ve en önemli M otomobili BMW , en iyi kompakt spor salonu / coupe parasının satın alınabilmesi için, bir uyarı yapmadan geri dönmesini sağlayabilir mi?

BMW M3: CAR dergisinin sanatçının izlenimi

2018 sonbaharında BMW, G20 kodlu yeni 3 serisi sedanı, 2019’da Touring (G21) ve 2020’de 4 serisi coupe ve cabrio (G22 / 23) tarafından piyasaya sürecek. Bu dört gövdeden üçü tam M tedavisi alacaktır. Neden M4 Gran Coupe yok? Çünkü bir sonraki Gran Coupe elektrik olacak.

Önceki M3’ler hafif ve zımbalı 2.0 litrelik dört (E30) ‘den 4.0 litrelik V8 (E90 / E92)’ ye kadar olan karma bir motorlu motorla çalıştırılırken, 2020’den sonraki sonraki versiyon ikiz turboya sadık kalıyor. Mevcut arabada bulunan 3.0 litre. Bir sonraki gen temel aracının güç çıkışının, sınırlı sayıdaki M4 GTS’ninkiyle eşit olduğu söylenir, bu da 493bhp’yi 6250rpm’de ve 440bb ft’de 4000rpm’de toplar.

Böylece yeni Audi RS5’te 444bhp twin-turbo V6, Mercedes C63 S AMG ile eşleşir ve 592bhp Jaguar XE Project 8’i verir – bunlardan sadece 300 ünite inşa edilecek, hatırlayın – parası için iyi bir çalışma. Ve bu daha sıcak CS ve GTS sürümleri arenaya girmeden önce bile …

Yeni 2019 BMW 3-serisi kepçe: gelecek Üç hakkında bilmeniz gereken her şey

Altıncı nesil BMW M3: G80’in mühendislik sırları

Altıncı nesil M3 / M4 daha büyük M5’ten uzaklaşacak, aynı zamanda BMW’den ilham alınacak ve isteğe bağlı dört tekerden çekişe sahip olacak. Dört tahrikli tekerlekler, daha fazla ve altı saatin gücüne daha kolay girmeyi daha güvenli hale getirecek, daha fazla zaman, 48 volt hafif melez bir sistemle güçlenen çıktı, elektriksel olarak biriktirilmiş turbolar (Bentayga / SQ7’nin TDI’sı üzerinde büyük etkisi olduğu gibi) V8) ve GTS’nin su enjeksiyon sistemi.

Yeni BMW M3 (2020): CAR dergisinin sanatçı izlenimi G80'i ortaya koyuyor.

Geliştirme hedefleri arasında ağırlıkta bir azalma, düşük sürtünme ile yüksek alçaltma arasında daha pragmatik bir denge, daha fazla çekiş – özellikle de ıslak – daha verimli bir aktarma organı ve daha sezgisel bir bilgi-eğlence sistemi bulunmaktadır. İD7 ile eşleştirilen yeni kurulum, en az üç interaktif ekrana sahip.

M3 / M4’ün karbon elyafı şu anki £ 122k (!) M4 GTS ile zirveye çıkarken, gelecek alüminyum ve kompozit malzemelerin daha fazla kullanılmasını sağlayacaktır. M Division, 50:50 dinamik ağırlık dağılımı ve daha az ağırlıkla birlikte daha iyi burulma sağlamlığı sunan yeni mimariye gönül vermiştir.

M3 (G80) dört kapı ve beş koltuk tutarken, arka koltuk gelecek M4 GTS için bir silme seçeneği olacaktır. Porsche gibi, BMW de geleneksel spor koltuklardan hafif sabit sırtlı karbon elyaflı kovalardan tamamen ayarlanabilir konfor koltuklarına kadar üç tip koltuk sunmayı amaçlamaktadır.

BMW kod adı açıkladı: E, F ve G sayılarını anlamlandırma

Fiyatlar, yeni 2020 BMW M3 özellikleri

Liste fiyatı £ 68k’ya (mevcut M4 Rekabet Paketi 60.055 £) yaklaşacak şekilde atlansa bile, yeni M3 / M4, değiştirilebilir önyükleme çubukları, havalı süspansiyon gibi yüksek teknoloji ürünü ürünlerle birlikte sunulmayacaktır. arkadan direksiyon veya aktif aerodinamik.

Bununla birlikte, 2018 M5 tarafından öncülük edilen dört tekerlekten çekiş sisteminin bir seçenek olarak biraz daha az karmaşık bir versiyonunu beklemek güvenli görünmektedir, sonsuz değişken bir elektrikle çalışan yan yana kilitleme farkı, değişken oran ve değişken- elektrikle çalışan direksiyon, adaptif amortisörler ve dört ayrı elektrikli aktüatöre sahip hafif fren sistemi.

Yeni 2020 BMW M3, e-turbos, 48 ​​volt ve neredeyse 500 bgp alıyor

Gelecek M5 ile uyumlu olarak, daha küçük M modelleri, mevcut yedi vitesli çift kavramalı şanzımanı, vites değiştirme hızı ve vites değiştirme seçenekleri sunan sekiz vitesli bir otomobil lehine terk etmelidir. Motor, direksiyon ve amortisörlerde olduğu gibi, şanzıman sürüş deneyimi seçicisi üzerinden de ayarlanabilir. Manüel altı vitesli hayatta kalırsa, bunu sadece arkadan tahrikli modellerde yapar.

48 volt elektrik, su enjeksiyonu ve diğer teknik özellikler

Turboşarj sayesinde artan güç artık roket bilimi değildir – ancak dayanıklılık, yakıt verimliliği ve CO2 emisyonları zorlu zorluklar doğurur. Yeni S58B30 M3 / M4 motorunda BMW’nin hedefleri önemli değişiklikler gerektirir. Bunlar, bir partikül filtresi, 48 voltluk bir elektrik sistemi, hafif hibridizasyon, en eko ayarında bir kayma modu, motorun daha erken kesilmesini sağlayan bir başlatma / durdurma sistemini ve M4 GTS’de ilk kez su enjeksiyonunu içerecektir.

ECU, itildiğinde, giriş plenumuna küçük miktarlarda su püskürten üç çift su enjektörünü harekete geçirir, böylelikle sıkıştırma aşamasında vuruntuyu (ön patlatma) muhafaza ederek sıcaklığı azaltır. Orta vadede, BMW bu isteğe bağlı sıcaklık kontrol cihazını intercooler’a genişletmeyi planlıyor. Her halükarda, yeni motor mevcut üniteden daha yüksek destek basınçlarına sahip olabilir, bu nedenle ana ürünlerde tasarlanan 500bhp civarındaki yol kesinlikle yolun sonu değildir.

Karakter açısından, bir sonraki M3 / M4 mevcut araba kadar keskin kenarlı, sert veya agresif olmayacaktır. Bunun yerine, daha uyumlu ve uyumlu bir süspansiyon kurulumu sınırda üstün kontrol sağlamak için güven artırıcı olduğu iddia ediliyor. Mevcut Rekabet araçlarıyla karşılaştırıldığında, gelecekteki kalibrasyon daha az sinirli, daha şeffaf ve daha dengeli, genel olarak iyi – hepsi iyi haber.

Her ne kadar M Division mühendisleri ağırlığını almaya karar vermiş olsalar da, önce su enjeksiyonunun getirdiği ekstra kiloları, daha ağır 19in ve 20in jantlarını ve lastikleri ve daha büyük kanalları ve deflektörleri içeren standart fit aero kitini telafi etmelidirler.

Yeni 2018 BMW 3 serisi: Test için bir prototip hazırladık

Bir sonraki BMW 3 serisi: daha büyük, daha iyi … ve belki bir M3 Touring mi?

M’ye özgü ince ayarlara ek olarak, gelecekteki M3 / M4, hacim 3 serisi modellerde yapılan değişikliklerden (yukarıda toplanan) yararlanacaktır. Bunlar arasında daha dengeli bir aero denge, daha geniş pist, daha uzun bir dingil mesafesi, daha düşük bir ağırlık merkezi ve daha kullanıcı dostu ergonomi vardır. Tasarım gelince, daha fazla farklılaşma ve daha fazla dışa dönük görünüm bekliyoruz. En büyük değişiklikler, büyük geri çekilebilir hardtoptan güçle çalışan bir kumaş tepesine geçiş yapan M4 konvertöre (G83) yapılacaktır.

Sökülen bir speedster ve bir M3 Touring’in söylentileri de aynı kalıyor, ancak M4 (G82), ısmarlama gövde panelleri ve korseler için kabin süsleri kullanılarak gizli salondan ayrılacak. Her ikisi de bir anahtar amaç ile geliştirildiğinden emin olun: bir kez daha Porsche 911’i biraz anlamsız yapan bir M3 teslim edin.

Daha fazla BMW kepçe ve spyshots

Category: BMW Etiketler:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir