Sonraki Mercedes A sınıfı: en iyi bakış

By | Kasım 28, 2018

2018 Mercedes-Benz A sınıfı lekeli
2017 sonlarında dördüncü gen hatch bekleniyor
En son MFA2 platformu tarafından destekleniyor

Mercedes-Benz’in yeni 2018 A-sınıfını gösterene kadar uzun sürmeyecek. Mühendisler mevcut AK platformundan yükseltilen yeni temelleri geliştirmeye devam ettikçe çeşitli prototip yinelemeleri yakaladık.

Bu yeni çekimler bize daha iyi bir görünüm kazandırıyor, ancak tasarım detaylarının hala gizli olmasına rağmen, daha öncekilere göre daha kamuflajlı. 2017 Şangay fuarında sergilenen

İçinde 2017 A sınıfı nasıl?

Elektromekanik sihirbazının daha büyük Merc’lerden kesilmiş bir versiyonunu sunacak yeni A’nın iç sırlarını döktüğü bazı yeni casus fotoğraflarını çekmeyi başardık.

Bu kepçeli resimler, klasik kadranlar yerine geniş, çift ekranlı bir dijital ekran, merkezi istifte baskın olan havalı görünümlü yuvarlak hava kanalları ve ısıtma ve havalandırma için daha yüksek kaliteli metalik anahtarlar ortaya koymaktadır. Anahtarsız ateşleme de mevcuttur.

Mercedes A sınıfı prototip iç

Erken casusluklar şu anki A45’ün 376bhp’ı üzerinde sağlıklı bir artış.

High-end superhatch piyasası, son yıllarda Audi’nin en son RS3’ü 2.5 litrelik beş silindirli motorundan 395bhp ve 3.0 litrelik altından BMW’s M140i 335bhp ile güç çıkışlarının yükseldiğini gördü.

Bir sonraki A45 için bir prototip olduğu düşünülen şey, aşağıda ve bu hikayenin galerisinde başka bir yerde resmedilmiştir.

Mercedes-AMG A45 prototipi

Yeni AMG A45’in, muhtemelen en geç 2018’in sonundaki normal modellerden birkaç ay sonra yeni A sınıfı ürün yelpazesine katılması bekleniyor.

Yukarıdaki resimde görülen A45 prototipi, her iki tarafta tek bir egzoz çıkışı bulunmasına rağmen, üretim arabasının daha büyük, daha az ince bir arka kanat ile birlikte dört boruya ulaşması bekleniyor. Ve muhtemelen standart olarak bir çekme çubuğu değil – bu test kesmek üzerinde iletim dayanıklılık testi için olacak.

Mercedes-AMG A40 casus fotoğrafları

Sıcak kapak modeli: Merc A40 AMG mi hazırlanıyor?

Yeni casus fotoğraflarımız, Güney Avrupa’daki

Yeni MFA2 platformu da dışarı çıkan platformdan biraz daha hafif olacak ve güç aktarma organları söz konusu olduğunda daha fazla esneklik sunacak.

Başka büyük değişiklikler var mı?

Arka ışık kümeleri, casus çekimleriyle değerlendirilerek yeniden tasarlandı. Mevcut A-sınıfında, geniş bir parçalı tasarım var, kuyrukta dar bir açıklığa neden oluyor – bu da hantal eşyaların yüklenmesinin zor olduğu anlamına geliyor.

Bununla birlikte, yeni otomobilin, arka kapakta ve arka kanatta bağımsız kümeler bulunan bölünmüş arka lambalara sahip olacağı düşünülüyor – bu da

Mercedes aynı zamanda A-sınıfının dört kapılı bir versiyonunu da planlıyor, bu kez bu konuda – ama bunun İngiltere’ye henüz yapıp yapamayacağı konusunda resmi bir sözümüz yok.

Bu sefer yeni motor seçenekleri var mı?

Zorunlu dört silindirli benzin ve dizel seçenekleri ve ayrıca yukarıda bahsedilen AMG türevleri olacak.

Mercedes aynı zamanda dördüncü nesil A sınıfı bir üç silindirli benzin versiyonunu, şirket araba sürücüleri için ideal olan bir plug-in hibrit versiyonunu veya Londra’da düzenli olarak sürüş yapanları da kullanabilir.

2017 Mercedes-Benz A sınıfı

MFA2 platformu başka bir şeyde mi kullanılacak?

Yeni nesil CLA, B sınıfı ve yeni gelen GLB SUV ile yolunu bulması bekleniyor.

Bu yeni A sınıfı ne zaman?

Eylül 2017’de Frankfurt motor fuarında, 2018’in başlarında teslimatların öncesinde varması bekleniyor.

Category: Mercedes-Benz Etiketler:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir