Sokak kısıtlamasında taksi bagajında yolculuk

Sokak kısıtlamasında taksi bagajında yolculuk

Başkent’te sokağa çıkma kısıtlamasında Çankaya ilçesindeki Ziya Gökalp Caddesi’nde denetim yapan polis ekipleri, Beytullah D. yönetimindeki taksiyi durdurmak istedi.

YAKALANDI

Sokak kısıtlamasında taksi bagajında yolculuk

Polisin ‘dur’ ihtarına uymayan sürücü, 10 metre ileride durduruldu. Araçtan inen Beytullah D., uygulama noktasını fark etmediğini belirterek, bu nedenle durmadığını söyledi. Polis daha sonra otomobilde arama yaptı. Bagaj kapağını açınca içeride birinin olduğunun gören polis, büyük şaşkınlık yaşadı. Bagajdan çıkarılan Şenol G., sokağa çıkma kısıtlaması nedeniyle ceza yememek için burada yolculuk yaptığı ifade etti. Şenol G. ve taksi şoförü Beytullah D., ifadeleri alınmak üzere polis merkezine götürüldü.

ÇOK SAYIDA SUÇ KAYDI ORTAYA ÇIKTI

Sokak kısıtlamasında taksi bagajında yolculuk

Şenol G.’nin, Mamak’ta arkadaşı ile alkol aldığı ve daha sonra buradan taksiye binerek Çankaya ilçesindeki babasının yanına gittiği öğrenildi. Sürücü Beytullah D. ise Şenol G.’nin bagajda yolculuk etmek için kendisine fazla para teklif ettiğini öne sürdü.

Çok sayıda suç kaydı bulunduğu belirlenen Şenol G. hakkında adli işlem başlatılırken, Sürücü Beytullah D.’ye ise polisin ‘dur’ ikazına uymamak ve emniyet kemeri takmamaktan ceza uygulanıp, sürücü belgesine el konuldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir