Smart ForTwo (2013) Smart’in can alıcı yeni mikrocarının casus çekimleri

By | Temmuz 13, 2018

Setinizi ayarlamayın – bu, Euro NCAP çarpışma testinden geçmiş Renault Twingo değildir. Bu, Death Twel’de sıcak hava testine tabi tutulan yeni bir Smart ForTwo, bir kesik ve kapalı Renault Twingo gövdesinin altında.

Yeni Smart ForTwo’ya baktığımız ipuçları nerede?

Galerimizde, doğru, daha önce hiç Renault Twingo’da görmediğiniz bir şeyi göreceksiniz: arkaya monte edilmiş bir motor hava girişi. Bunun nedeni, gelecek nesil Renault Twingo ile aktarma organlarını paylaşacak olan yeni Smart ForTwo ve ForFour supermini ailesinin, arka-motor, arkadan çekişli bir sürücü konfigürasyonu kullanması, alan verimliliğini ve çarpışma güvenliğini iyileştirmesidir.

Peki Renault-rozetli bir mikrocar da olacak mı?

Hayır – Daimler yalnız başına gidiyor. Twizy ve Zoe elektrikli otomobil serisine fonlar kazandıktan sonra Renault, ForTwo programının maliyetini gerekçe göstererek çıktı. Renault yine de bir sonraki Twingo’da kullanacağı ortak arkadan tahrikli bileşenlerle bazı avantajlar elde edecek, ancak Renault mikrocarını mı planlıyor? Raflar.

Smart’ın arkaya monte edilmiş motor serisi nedir?

85bhp ve 105bhp değerinde bir 88bhp elektrik aktarma organı, 65bhp 0,9 litrelik üç silindirli benzin ve bir çift turboşarjlı motor seçilecektir. Dizel versiyonu kartlarda yok.

İç mekan hakkında neler anlatabilirsin?

İlk bakışta düzensiz bir güncel Twingo kabini gibi görünüyor, ancak bu test katyonunda bol miktarda Akıllı işaretler var. Birincisi, sol taraftaki bir rev tezgâhı ve sağ taraftaki bir yakıt göstergesi gibi görünen şeyleri barındıran büyük bir merkezi alet bölmesi var. Kadranlar arasındaki merkezi ekran bir dijital hız okuması sağlayacaktır – esasen mevcut Renault Clio ile aynı enstrüman kurulumu, ancak gösterge panosunun üstünde klasik bir Smart ‘pod’una dönüştürülür.

İletime ne dersin?

Önceki tüm Smart ForTwos’ta görüldüğü gibi, iki koltuk arasında açıkça görünen yarı otomatik vites kolu var. Ancak, CAR’ın kaynakları bir manuel versiyonun sunulacağını bildiriyor ve şehir dostu otomobillerden 1000 £ daha ucuza mal olacak.

Yeni Smart ForTwo’yu ne zaman görebilirim?

Mart 2014’te piyasaya sunulacak olan yeni Smart ForTwo, bugünkü versiyondan 40 mm daha uzun ve 13 mm daha geniş olacak. İlk kez bir hard-top, 2014 yazında satışa çıkacak olan, branda çatılı bir cabrio versiyonuna ulaşacak.

>> Yeni Renault Twingo, arkadaki sürücüleri küçük Smart ile paylaşacak, ancak dört koltuk ve alt £ 10k fiyat sunacak. Sportif RS Twingo’nun geleceği için CAR scoop’u buradan okuyun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir