Skoda neden Yeti’nin üzerinde yeni bir SUV planlıyor?

By | Eylül 15, 2018

► Skoda, Yeti’nin üzerinde yeni SUV planlıyor
► Ar-Ge şefi 4×4 planının CAR’sini anlatıyor
► Cenevre’den son Skoda haberleri

SUV’lar: Aston Martin ve Bentley de var, Maserati ve Alfa Romeo ve Porsche için, 4×4’ler bir zamanlar bir spor otomobil şirketi olan kârlı omurgası. Ve Yeti’nin başarısından sonra, Skoda, yeni yedi koltuklu SUV ile yumuşak yolcular yelpazesini iki katına çıkarmak üzeredir.

Skoda’nın yeni SUV’u Yeti’nin üstünde mi, altında mı olacak?

Üstü. Skoda’nın üçüncü kuşak Superb – Ar-Ge patronu Dr. Frank Welsch’ı tanıttığı 2015 Cenevre Otomobil Fuarı’nda konuşan Çek üreticisinin artık çok sayıda salon, site ve hatchback’e sahip olmasına rağmen, içinde genişleyebileceği başka yollar da bulunduğunu itiraf etti.

Dr Welsch, “SUV’lar alanında Yeti çok iyi gidiyor” dedi. ‘Yeti’den daha büyük, başka bir model için yer olduğunu düşünüyoruz. Ne yapabildiğimizi ve ne yapmamız gerektiğini düşünüyoruz, ancak Skoda’ya “Simply Clever” çözümlerimiz ve etkileyici tasarımımızla birlikte pratiklik ve mekân sunan bir ürün.

Bir SUV inşa etmenin bir başka avantajı da Skoda’nın geleneksel müşteri tabanından kaçmasına ve yeni alıcılar çekmesine yardımcı olmasıdır. Ve sadece mevcut olan ve bilinen bir fiyat noktasında (başarılı Skoda Yeti ile olduğu gibi) diğer markaların satışlarını değil, aynı zamanda daha üst düzey bir pazarda satışları fethetmek. VW Touareg, Polo, Golf ve Passat için en iyi bilinen bir şirket tarafından üretilen Skoda için özel bir durum çalışmasıdır.

Touareg’den bahsetmişken, bu Skoda yeni bir VW SUV mi olacak?

Her bir Skoda modeli rakiplerinden daha fazla iç alan sunsa da, Yeti’nin üzerindeki bir SUV’un VW’nin en büyük off-roader uzunluğuna kadar uzayacağı anlamına gelmez: Dr. Welsch, Touareg’i Skoda olmak için ‘çok büyük’ ​​ilan ediyor. ‘Yeti 4,3 metre uzunluğunda ve her 30cm’de bir yeni bölüm var. Benim düşünceme göre, yedi koltuklu bir alan olması için 4,6 ila 4,7 m uzunluğunda bir araç öngörebiliyordum. Karşılaştırma, Touareg 4801mm uzunluğunda…

… Ve Seat’in yeni 20V20 SUV konsepti 4659mm uzunluğunda. Tesadüf? Bir şans değil. 20V20 konsept otomobil , Seat’in ilk SUV’sine dönüşecek ve 2016 Cenevre sotor programında tanıtılacak ve VW Group sinerjileri sayesinde Skoda kız kardeşi çok geride kalmamalı.

Styling-wise, bu yeni Skoda SUV pompalı Yeti’ye benziyor mu?

Evet, ama şu andaki Yeti’ye benzemiyor. Welsch, Mk1 Yeti’nin bakışlarının kutuplaştığını itiraf ediyor – bu yüzden facelifted versiyonu ilginç farları yaktı. Mk2 Yeti, bir aşk-it-ya-nefret-ardılı halefinden ziyade, bir yanlısı ya da radikal olarak olmayacaktır, bu da bazı potansiyel müşterilerin çok fazla sevmeyebileceği anlamına gelse de, daha azı onu da sevecektir. Daha güvenli stil yaklaşımı daha fazla satışa yol açacaktır.

Bu yaklaşımı yansıtmak için daha büyük SUV’u bekleyin, ancak aynı zamanda üçüncü gen Superb’de mevcut olan daha etkileyici detaylandırma özelliğini kullanın. Skoda uzun süredir rasyonel bir marka olmuştur, ancak en yeni VW Passat’ı sıkıştıran çok sayıda güvenlik ve bilgi-eğlence teknolojisi ile birlikte, karmaşık far ve arka lamba kümeleri, kapaklı kaputu ve buruşmuş üstyapısı ile yeni Superb, duygusal olarak hitap edecek şekilde tasarlanmıştır. potansiyel müşteriler.

Bir SUV, Skoda markasının şimdilik gerecek kadar uzağında – Dr Welsch herhangi bir kupayı veya spor otomobilini yönetti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir