Renault Alpine spor arabası (2017): hala dışarıda

By | Ekim 2, 2018

► 2016 sonundan itibaren yeni spor arabaları / erken saatlerde17
► Renault tarafından geliştirilen, Alp markalı
► Dur-boşluk Lotus kaplaması altında test

Uzun süren ve tekrar tekrar yarışan Renault Alpine spor otomobil destanı çaldı ve bir patchwork-yorgan Exige gövdesi takan bir test katırının bu çıtçıtları hala bitiş çizgisinden biraz daha fazla olduğunu teyit ediyor.

Sadece kontrol etmek: Bunlar bir Alpin değil, kesinlikle bir Lotus resmi mi?

Doğru. Alpine’nin yapısını örtmek ve örtmek için benzer boyutlardaki mevcut bir Renault’un yokluğunda, benzer şekilde ölçülen Exige kullanışlı bir alternatif oluşturuyor. Altında bu tanıdık Elise alüminyum şasi değil, Alpine spor otomobilin kendi yeni yepyeni platformu.

Alpin projesi ilk kez halka açıldığında, Lotus ile bir üretim ortaklığı fısıltıları olsa da, Renault tarafından yaklaşan otomobilin Hethel ile hiçbir bağı olmadığı söylendi.

Bu, Alp geliştirme ekibinin Lotus’un gardırobundan ödünç aldığı ilk kez değil; Benzer bir Exige-gövdeli Alpine katırı iki yıl önce Nurburgring’de test edildi.

Aracın çıkıntıları, bu muazzam wheelarch uzantıları altında olduğu gibi, aradan geçen aylarda büyümüş görünüyor.

Alp spor araba ne güç veriyor?

Emin olmak için çok erken, ama göstergeler Renault ailesinden turboşarjlı dört silindirli bir motor kullanacak. Tropy-R varyantında 271bhp ve 266lb ft’ye kadar sarılmış olan Renaultsport Megane’den gelen 2.0 litrelik ünite, kararlaştırılmadı.

Şanzıman, şu anki turboşarjlı Renaultsport Clio’nunki gibi bir çift kavramalı vites kolu hareketi olmak üzere tasarlanmıştır.

Güç, boyut ve ethos açısından, Porsche 911’den daha fazla Alfa Romeo 4C açısından düşünmeliyiz.

Neye benzeyecek?

Exige gövdesinin altını çizen bir nokta, üretim organının henüz karayolu üzerinde gelişme için hazır olmadığı gerçeğidir.

Alpine” kutlama konseptinin> , son sonuçlara ilişkin birçok ipucu verdiği söyleniyor. Kötü bir şey yok…

Alpine’nin dönüşü: arka plan

Renault’un ikonik Alpine markasını yeniden başlatma planları, otomobilin tasarımı ve mühendisliği Caterham ile birlikte tasarım ve mühendislik için ortak bir proje başlattı. 2012 yılında bir ortaklık başlatıldı ancak Renault, İngiliz firmasının hissesini geri alarak 2014 yılında fışkırdı.

Fransız üretici bu yana tek başına gitmeye karar verdi ve kökleri Caterham ile birlikte ortaya konan orijinal planlarda bir otomobil geliştirmeye devam etti.

Son ürünü ne zaman göreceğiz?

Hazır olduğunda. Günlüğünde henüz kesin bir lansman tarihi yok. Renault’nun 2016 ve 2017 arasındaki sınırda resmi bir tarihte gözüktüğünü duyuyoruz.

Her iki durumda da, hala adlandırılacak olan otomobilin 2017’den önce satışa çıkması pek mümkün değil.

Burada beklemeye değer umudu – çevik bir yol tutuşu, güzel görünümlü Alpine spor arabası, yalnızca markanın çağrıştırıcı geri kataloğuna denk gelirse dünyayı daha iyi bir yer haline getirebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir