Porsche Panamera (2016) test edildi

By | Eylül 5, 2018

Bu, gelecek nesil Porsche Panamera’ya ilk bakışımızdır, 2016’da. Asgari gizlenmiş ön uçta, devrim değil evrim olgusu gibi görünüyor, ama bu prototipin kuyruğundaki daha ağır kamuflajla yargılamak mümkün olabilir. ) arka kısımda daha geniş değişiklikler.

2016 Porsche Panamera: tasarım

Michael Mauer ve onun tasarım ekibi tarafından tasarlanan Panamera Mk2, daha önceki CEO’lar altında radikal bir şekilde reform yapan Wendelin Wiedeking’in tasarladığı fütüristeki Mk1 otomobilinin daha güzel bir evrimidir.

İlk kez yeni Panamera’nın üç gövdede yer alacağı gibi bu sefer biraz daha fazla keşif olacak: beş kapılı bir coupe, gerilmiş beş kapılı uzun dingil mesafesi kupası ve beş kapılı SportTurismo çekim freni.

İkincisi özellikle ilgi çekici geliyor. Uzun, daha ağır ve daha az çevik Cayenne için bir düşünce alıcı alternatif?

Yeni Mk2 Panamera’nın cildinde ne var?

Dahili kod adı G2 olan yeni 2016 Panamera, Porsche’nin son teknoloji modüler arkadan çekişli / dört tekerlekten çekişli matrisiyle desteklenecek ve daha küçük Pajun spor salonu (2019’da).

Weissach’taki kaynaklarımıza göre, yeni platform, çıkan Panamera’nınkinden daha esnek ve daha esnek bir şekilde üretilmesi için daha ucuzdur. Dahası, dizel motorların eninde sonunda dört tekerlekten çekiş ile uyumlu olacak şekilde yeniden tasarlanıyor.

Diğer aktarma organlarındaki haberlerde, GTS de dahil olmak üzere tüm yeni Porsche Panameras’ın yedi vitesli çift kavramalı şanzımanlarla donatılmaları halinde şaşırmayacağız ve ekstra bir çift çarkın 2020 yılına kadar dokuz vitesli olması muhtemeldir. son.

Hibrit Panameras da olacak, hiç şüphesiz?

Evet. İçerdekiler, biri benzinle beslenen V6 (bir 434bhp kombine çıkış ile), diğeri V6 dizel (toplamda 366bhp) kullanan iki eklentiden birini bekler.

Hem yeni V6 hem de V8 motorları Porsche’nin kendi yapımındandır. Dedikodu, 420bhp, 3.6bh litrelik ikiz turbo V6, 500bhp’de, tüm duruşları ile, ve 4,04 litrelik bir V8 600bhp’e kadar iyi bir değer veren 2.9 litrelik bir V6 önerir.

Porsche için boru hattında başka neler var?

928’in ruhu, beklemede olan dört koltuklu GT’nin şeklinde geri dönebilir. Hem coupe hem de cabriolet formunda başarılı bir şekilde kliniğe verildiğini söyledik.

Porsche, ağız sulandıran yatırımın geri dönüşüne rağmen, Panamera değil, daha küçük Pajun’daki bu iki kapılı modelleri muhtemelen peg edecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir