Porsche 717, ortaya çıktı: 2019’un akülü Tesla rakibi

By | Eylül 12, 2018

Merc CLS, Tesla ile elektrik rekabeti
Dört kapılı gövde, batarya gücü
300 millik menzil, dört tekerlekten çekiş

Porsche, başarılı tüm-elektrik Tesla Model S’ye batarya ile çalışan bir rakip hazırlıyor – ve CAR bu projenin detaylarını, Porsche 717’yi geçici olarak rozetledi.

Volkswagen grubunun en son MSB mimarisinde geliştirilmekte olan Panamera Mk2 ve bir sonraki Bentley Continental için geliştiriliyor.

Her şey plana göre giderse, bir Panamera’nınkinden daha kompakt bir ayak iziyle sarılmış net 911 tonlarıyla dört koltuklu, dört koltuklu bir sporcu bekleyebiliriz. Sanatçının yukarıdaki izlenimi, kaynaklarımıza göre Porsche’nin tasarım departmanı tarafından araştırılan yönün türünü göstermektedir. 911 çerez kesici henüz bitmedi gibi görünüyor…

Porsche 717: Stuttgart’tan bir Tesla savaşçısı

Spor otomobil markası halihazırda iki takılabilir hibrit elektrikli araç (PHEV) sunmaktadır: biri ön yüzlü Cayenne SUV ve diğeri Panamera’da. Daha da alçak bir seviyede, şu anda satılmış olan sınırlı sayıda baskı 918 hiper arabası var . Mantıksal bir sonraki adım bu nedenle bir Porsche akü-elektrikli aracı veya BEV’dir.

Artık şirketin VW’nin bir parçası olduğu, artık bu tür yeni projeleri tek başına geliştirip geliştiremediği için grubun gücü, Porsche 717’nin fizibilite çalışmasından fabrika zeminine sıçramasını sağlamak için esniyor.

Aracın sarılması ve görünüşte dinamik olması, 717 no’lu rozetin rivayet edildiği iddia edilen otomobil kesinlikle bir SUV ya da bir çaprazlama değil, CAR’ın da işitiyor.

Elektrikli Porsche’nin temelini oluşturan batarya teknolojisi

Düz dipli Tesla, uzun ve geniş bir monolitik bataryaya sahipken, taban döşemesi ve yapısal güçlendirme olarak ikiye katlanırken, daha düşük H noktası ve Porsche tarafından yayınlanan spor otomobil duruşu, sözde topolojik batarya kurulumunu gerektiriyordu.

Soğutulması ve bağlanması nispeten kolay olan tek, kare şilte şeklinde bir enerji hücresi yerine, 717 için önerilen batarya düzenlemesi, tepe tüneli olarak hareket eden merkez tünel ile bir dağ sırasına benziyor. duvarlar ve eşiklerde, ayak boşluğunda ve çıkıntılarda daha küçük aglomerasyonlar.

Toplamda, rapor edilen 108 pil torbasının vücutta beyaz tarafından barındırılması gerekir. Tüm 717 modellerinde 4wd, dört tekerlekli torklu vektörler ve dört tekerlekten direksiyon bulunur. Bir kural olarak, her bir dingil başına bir elektrik motoru vardır, bunlar ya elektrikle yayılır ya da elektrik kontrollü bir hava süspansiyon sistemine sahiptir.

Porsche 717 ne zaman satışa sunulacak?

Porsche’in 2019’un başlarındaki geçici lansman tarihinin gerçekçi ya da arzulu bir düşünce olup olmadığını yargılamak zor. Aynı şey, içeriden birine göre, 400, 500 ve 600 bg / dak değerine sahip üç farklı e-güç kademesi sağlayacak şekilde tasarlanan mühendislik modeline uygulanır . Bu model , Model S’de mevcut olan güç çıkışlarının seçimini yansıtır. Ortalama sürüş menzili hedefi 300 milden fazladır.

ABD’li uzman tedarikçi Quantumspace ile birlikte, Porsche ve kızkardeşi VW ve Audi, Tesla prensibini zaman içinde eşleştirmek ve kolaylık sağlamak için tasarlanmış yeni bir endüksiyon şarj süreci geliştirmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir