Paris’ten sevgilerle: 2016 Renault Scenic, tekrar tekrar mini-MPV’lerin yapılmasını vaat ediyor

By | Ekim 7, 2018

► Yeni 2016 Renault Scenic spyshots
Mart ayında 2016 Cenevre Fuarı’nda ilk gösterimi
► ‘Yeniliğe ihtiyacı var’ diyor tasarım şefi

Orijinal Renault Scenic (ya da ilk olarak biliniyordu Megane Scenic) gerçekten yeni bir şey oldu, o zamana kadar yeni kompakt MPV sınıfının (okul) şarjıydı. O zamandan bu yana, daha az ilgi çekicidir, çünkü fickle aile alıcıları enerjik geçitlere akın etmeye devam ederler ya da her zaman odadaki hatchback’leri küçültürler.

Bu sadece bizim düşüncemiz değil; Renault’un tasarım şefi Laurens van den Acker, hiç bir zaman sözlerini kesmek istemedi. Yakın zamanda, CAR’nin editörü Phil McNamara’ya, Scenic’ın kavramsal bir yeniden düşünmeye ihtiyacı olduğuna inandığını söyledi:

‘Benim için minibüsün yeniden icat edilmeye ihtiyacı var, bu küçük bir geçit. Minivanslar, ebeveynlerin artık birbirinizi sevmediğine benziyor, siz de çocuklarınız için bir sürücü oldunuz. Renault, minivan yapmamak suç olur, bu yüzden anne babaların sevgisi gibi görünmesini sağlayan bir minivan yapmaya çalışacağız. ‘

Bu yüzden, yeni, daha sıradan bir tür olan küçük Renault MPV’nin – 2016 için yeni olan Scenic’ın, kıta Avrupası’nın güneşli köşelerinden birinde gizli bir sınava tabi tutulduğu ilk görüşümüz.

2016 Renault Scenic: Yeni ne var?

Mart ayında düzenlenen 2016 Cenevre Otomobil Fuarı’nda resmen açıklanacak olması nedeniyle, yeni Scenic 2016 yılsonuna doğru showroomlara ulaşacak. Yeni Scenic, yeni nesil Megane ailesi ile zeminini paylaşacağından, kurulan Megane-Scenic ilişkisi devam ediyor. Bu, Renault’nun Nissan ile devam eden mühendislik işbirliğinin meyvesi olan yeni nesil CMF (Common Module Family) platformudur. Örneğin, Nissan Pulsar’ın derisi altında benzer yapı taşları bulacaksınız. Scenic’in motor serisi yeni Megane ile paylaşılacak.

Daha önce olduğu gibi, yedi ve beş koltuklu varyantlar mevcut olacak.

Vauxhall’in Meriva ve Zafira ve Peugeot’nun 3008’inden bazıları, gelecek kuşaklar pazara ulaştığında daha SUV yönelimli bir tasarım yönüne sahip olacak, ancak Renault Scenic için daha geleneksel bir siluet ile yapışıyor.

Unutmayın , Kadjar [Renault bölgesinde] de var, ”van den Acker CAR’e , ‘sonuçta bir minivan gibi görünmeli’ dedi.

Bununla birlikte, burada resmedilen aracın geniş pisti ve nispeten düşük tavan çizgisi, yeni Scenic’ı dik bir selefinden daha atletik görünümlü bir önermeye dönüştürüyor. Ön tarafta, yeni Megane’nin damarında bol miktarda LED ve Kadjar’a göre bir sünger ızgarası uygulaması bekliyoruz. Doğal manzaraya aşık olmamızı sağlayacak kadar mı? Kıyafetin gelecek sene ne zaman çıkacağını öğreneceğiz…

CAR’ın şu anki Renault Scenic incelemesini okumak için buraya tıklayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir