Papped! Lamborghini Huracan Performante Spyder teste tabi tutuldu

By | Kasım 16, 2018

► Huracan Performante Spyder’ın ilk resimleri
► Kupa benzer deli aero tweaks
► Bu şimdiye kadarki en hızlı düşüş olabilir mi?

Bu, yeni Lamborghini Huracan Performante Spyder’daki ilk bakışımızdır, çünkü casuslarımız, Nurburgring’deki sert bir şekilde dönüştürülebilir Lambo testini püskürttü.

Huracan Performante, 2017 Cenevre gösterisini fırtına ile çekti ve Green Hell’de 6dk52sec tur zamanını resmi olmayan bir üretim rekoru kırdı. Bu referansla, Spyder gerçekten çok hızlı olmalıdır.

Burada ne kadar hızlı konuşuyoruz?

Doğal emişli V10’dan gelen gücün 631bhp’de sabit çatı Performante ile aynı olması beklenir, ancak çatı mekanizmasının ekstra ağırlığından ve bodyshell’deki burulma mukavemetinin azalmasından dolayı performansta kaçınılmaz bir kayma beklenir. Bununla birlikte, Performante’nin dövme kompozit giydirmelerin ağırlık artışını en aza indirmeye yardımcı olması gerektiğinden, çok zararlı olmamalıdır.

Huracan Performante Spyder lekeli!

Lambo’nun Nürburgring’de sıcak yeni Cabrio Huracan’ı test etmesi, bu günlerde her araba üreticisi olduğu için sürpriz değil, ancak marka, yeni Performante Spyder’ın pistte en hızlı dönüştürülebilir olmasını hedefliyor olabilir.

Çıkarılabilir bir çatıya sahip mevcut en hızlı üretim aracının Porsche 918 Spyder olduğunu akılda tutarak Performante Spyder’ın 06min57sec’lik bir zamanı geçmesi gerekiyor.

Hala aşırı görünüyor mu?

Ön tampondaki kanatlar ve delikleri ve casus fotoğraflarımızdaki arka kanadın kimi tarafından bakılırsa evet olacak. Hepsi Lambo’nun ALA (Aerodynamica Lamborghini Attiva) aktif aero sisteminin bir parçasıdır, aktif kanatlar ve elektrik motorları tarafından hareket ettirilen kanatlar ile aşağı yönlü kuvvetleri hızlandırır ve aerodinamik yükü hızla otomobilde dengelerler.

Güzel, ne kadara mal olacak?

Henüz bilmiyoruz, ama normal Spyder kabaca standart Huracan’dan 20 bin sterlin daha fazla. Bu referans ile Performante Spyder, hardtop üzerinde benzer bir prime kumanda etmelidir, böylece yeni Huracan 200.000 sterlin bariyerini kırabilir.

CAR, Lambo Huracan Performante coupe’nin prodüksiyon öncesi bir versiyonunu yönetmiştir – pistte nasıl hissettirdiğini öğrenmek için buraya tıklayın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir