Orta motorlu Corvette söylentileri geri döndü – ve bu sefer, o anlar var

By | Kasım 24, 2018

► Corvette 2019’da orta motorluya mı gidiyor?
► Spyshots gizemli test katır
► ZR-1 ve Zora isimleri rumored

Bu gizemli prototipin sneakily yukarıdan kopması, orta güdümlü bir Corvette için deneysel bir katır olarak düşünülen bir araba olarak düşünülüyor – on yıllardır söylentilere kapılan ama asla üretime sıçramamış bir otomobil.

Şimdi bunu değiştirmek için ayarlanmış olabilir – akım (ve mükemmel) için C8 yedek düşünülüyor C7 Corvette koltukların arkasında powerplant mühendislik ediliyor.

Başka bir orta motorlu Corvette söylenti – daha önce burada bulunduk, değil mi?

Orta motorlu bir Chevrolet Corvette nosyonu, 60’lı yılların başlarından bu yana olmuştur, ancak orta takılı motorlara sahip Corvette markalı yarış arabaları varken, henüz resmi bir aracın vette karayolu aracı olmadı.

Projeler ve prototipler geldi ve gitti, ama asla showroomlara kadar yapmadı. En önemlisi, 1986 yılında, daha sonra yüksek teknoloji CERV III’e 1990 yılında geliştirilen, düzgün olmayan Corvette Indy konsept otomobil vardı.

Orta motorlu Corvette?

Daha fazla dedikodu ver lütfen

2016 yılında, Chevrolet, daha önce en yüksek performanslı Corvette türevlerine uygulanan ZR-1 isim plakasını tekrar ticari markaya uyguladı.

‘Zora’ ismi – uzun zamandır Corvette mühendisi Zora Arkus-Duntov’a saygı gösterilmesi de uygulanabilir. GM’nin sahip olduğu mühendislik firması Katech’in, kısa bir süre önce ‘2018+ Corvette ZR1 / Zora LT5’ için web sitesinde bir açılış sayfası yayınladığı bildirildi.

GM kısa bir süre önce, halen tek bir araba üreten C7 Corvette olan Kentucky’deki Bowling Green tesisine büyük yatırımlar yaptı.

C8’in üretiminin 2019’un başlarında Bowling Green sitesinde başlaması bekleniyor.

Orta motorlu Corvette?

Ayrıntılar şu anda resimler kadar bulanık, ancak sektörel söylenti üç farklı güç aktarma sistemi seçeneği olabileceğini gösteriyor – ikisi de düzenli yanmalı motor drivetrains, ve bir melez olmak.

Birden fazla çatı seçeneği de sunulabilir – sabit kafalı bir coupe’den açık targa topuna, ilgi çeken son derece sesli bir cam tavan seçeneği sayesinde – jetfighter-esque gölgelik bir şey olurdu, değil mi?

Ön cepheli Corvette hakkında ne düşünüyorsun?

C7’nin 2021 yılına kadar üretime devam etmesi bekleniyor. Bu sürenin sonunda, C8’in tüm gövde ve aktarma organlarının değişmiş olması bekleniyor.

Ön motorlu bir ‘Vette türevinin 2021 sonrası orta motorlu C8’in yanında devam edip edemeyeceği konusunda beklemek ve görmek zorundayız.

Orta motorlu arabaya neyin güç vereceğine dair ditto – akıllı paralar bir çift turbo V6’da, ama bazıları için, V8’siz bir Corvette düşüncesi, motorun monte edildiği yerden daha da müthiş olacak…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir