Nurburgring’de Hyundai RM16 orta motorlu hiper hatch

By | Kasım 6, 2018

► Hyundai orta motorlu coupe / hot hatch!
► RM16 konsepti Nurburgring’de konuşlandırıldı
► Yeni N performans markası yüksek hedefler

Burada, Nurburgring’deki endüstri testi sırasında sürpriz bir nokta var: Hyundai’nin yeni N performans markasının orta motorlu hiper kapağı.

Bu, 2016 yazında Güney Kore’deki Busan otomobil fuarında gösterilen RM16 konsept otomobilidir – ancak şimdi yolda ve Nordschleife’de gerçek bir coupe / hot hatch melezini test ediyorlar.

Doğu’dan bir Renault Clio V6 gibi geliyor!

Oldukça. Yeni Hyundai’nin konsept otomobilin mekanik formülünü takip edip etmediği bu aşamada bilinmemektedir. Bu sadece bileşen ya da aktarma organları değerlendirmesi için olabilir – ya da yeni bir spor otomobilin geldiğine dair kanıt …

RM16, bir 295bhp orta monte edilmiş 2.0 litrelik turboşarjlı bir motora sahipti ve bir elektrikli kompresör ile arka tekerlekleri altı ileri bir manuel şanzıman ve sınırlı bir kayma diferansiyelinden geçiriyordu. Otomobil, profesörün prototipi kesinlikle maymun olan Veloster bebek kupasına (üstte) potansiyel bir halefi araştırmak için bir dizi kavramdan biri olarak tasarlandı.

Bu prototip, ortadaki takılı motora hava beslemek için açılan yan girişlerle birlikte oldukça agresif bir gövdeye sahiptir.

Bu Hyundai’nin RM16’yı inşa edeceği anlamına mı geliyor?

Bu 64 milyon dolarlık bir soru. Kaynaklarımızı Hyundai’de buluyoruz ve kısa bir süre sonra rapor vereceğiz.

Daha Hyundai spyshots için buraya tıklayın

2016 Hyundai RM16 prototipi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir