Münih’in yeni canavarı: BMW M8 Gran Coupe

Münih’in yeni canavarı: Bu yeni BMW konsepti M8 Gran Coupe

Geçmişten gelen bir patlama: 8-serisi isim plakası, yakınınızdaki bir BMW showroomuna geri geliyor ve bu M8 konsepti, bunun ne anlama geldiğine dair en iyi bakışımız. Rakamlarla büyüme hamlesi, Münih’in 6 serili modelini birkaç çentik upmarketini yeniden konumlandırmaya çalıştığını hatırlatıyor. Ve M8’de, 911 takip ediyor …

Aileyi tamamlamak için iki kapılı ve üstü açık 8-ers ile birlikte oturacak.

Temmuz 2019’da bayilere vurmak istendiğinde, bu kavram dahili olarak G16 kodludur ve mevcut M5’in mekanik parçalarının çoğunu kullanmaya hazırdır. Bu harika twin-turbo 4.4 V8 ve aynı ZF sekiz hızlı besleme xDrive AWD anlamına gelir. Yaklaşık 650bhp bekleyin.

Ama en önemlisi, 1800kg’a yakın bir kaldırım ağırlığıyla, en büyük rakibi olan Mercedes-AMG GT4’ü ​​245 kilograma indiriyor.

Bu trafik ışıkları ve köşelerinde temettü ödemeleri gerekir.

BMW Concept M8 Gran Coupe ne kadar hizli?

Erken endikasyonlar 155mph en yüksek hızı belirtiyor, ancak CAR, opsiyonel bir performans paketinin, çok cazip Autobahn düelloları için tam 191mph serbest bırakabileceğini öğrendim. Bu makale arabageek.com ‘a aittir. Muhtemelen karbon-seramik frenleri de bu durumda belirtmek isteyeceksiniz … 0-62mph zaman (veya başka bir performans veya ekonomi rakamları) henüz teyit edilmemelidir.

Bir karbon fiber takviyeli plastik (CFRP) çatı, ağırlık merkezini M8 GTE dayanıklılık yarışçısından kaldırılırken, ağırlık merkezini düşürür.

Kaça mal olacak?

Yine, bu erken günlerde, 115k £ ‘dan fazla değişiklik elde edemeyeceğinize inandığımıza göre – ve bu seçeneklerden önce. Boru hattında 8-serisi daha az modeller olacak, eğer bu biraz zengin geliyorsa – yani 840i ve V8 M850i.

BMW M8 de yarışacak

BMW, BMW M8 GTE adı verilen otomobilin yarış versiyonunda, Le Mans 24 Hours dahil olmak üzere uluslararası dayanıklılık yarışında GT kategorisinde yarışmaya başlandığını söyledi.

BMW Motorsport Direktörü Jens Marquardt, ‘Le Mans dönüşümüz için BMW M8 GTE geliştirme programı tam hızıyla devam ediyor’ dedi. ‘Henüz hiç fotoğraf gösteremiyoruz, ancak BMW M8 GTE’nin muhteşem görüneceğine söz verebilirim. Bu yılın ilk yarısı için bir başlangıç ​​sunumu planlıyoruz ve yarışa ilk kez 2018 yılının Ocak ayı sonlarında Daytona 24 Hours’da yarışmaya başlıyoruz. ‘

BMW M8 prototiplerinin tarihçesi

2017 Nurburgring 24 saat yarışında (27 Mayıs) gizlenmiş bir BMW M8 prototipi ortaya çıktı ve camo-up araba yarış başlamadan önce bir gösteri turu tamamladı.

Aynı haftasonunda BMW, aynı anda BMW 6 serisinin yerini alacak olan düzenli Coupe hatlarının önizlemesini izleyerek İtalya’daki Villa d’Este concours etkinliğinde 8 serisi bir konsept otomobil sergiledi.

İtalya’daki 8 serisi otomobiller, konsept gövdesini çarpıcı bir şekilde yansıtıyor olsa da, Nurburgring’deki M8 üzerindeki gizlenmiş panellerin oranları, üretim özelliklerine çok daha yakın görünüyor.

BMW’nin M Bölümü’nün patronu Frank van Meel, “Standart BMW 8 serisinin ve M modelinin konsept ve gelişimi paralel olarak çalışıyor” diyor.

2018’de piyasaya ulaştığında Bentley Continental GT ve Porsche Panamera’nın beğenilerine rakip olacak.

BMW M8: Şimdiye kadar bildiğimiz

Arabayı gezdirmeden önce otomobilin etrafında hızlı bir yürüyüş yapmak, çok uzun ve çok geniş olduğunu ve dört adet egzoz çıkışının Guy Fawkes popları ve çatlakları için ayarlandığını ve Michelin Pilot Super Sport lastiklerinde koştuğunu söylüyor.

Ekstra paneller ve çıkartmaların altında, arkadaki kaportaya, şu anda görülebilir olandan daha karmaşık aerodinamik yüzeylere sahip olduğu söyleniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

#Üst