Mini Convertible: 2016’nın yeni soft-top Mini’sidir.

By | Eylül 24, 2018

► Almanya’da yeni Mini Cabrio spied
► Pram tarzı yumuşak top ile sopa
► 2016’da gösterime girmesi nedeniyle

Bizim casuslar, yeni Mini Convertible’ı Almanya’daki en üst seviyedeki testiyle yakaladılar – çatı mekanizmasına ilk uygun bakışımızı ve Mini soft-topun içine bir bakış atmamızı sağladılar.

Bu harika bir şey değil; Mini Convertible’ın, yakında hayata geçirilecek olan Roadster ve Coupe gövdelerinin ortaya çıkmasıyla ortaya çıkan serseriden sonra geldiğini biliyoruz. Burada ele geçirdiğimiz Cooper S, 189bhp 2.0 litrelik dört silindirli turboyu kullanır; Cooper ve alttan küçültülmüş üç silindirli 1.5 ile sopa.

Casus fotoğraflarımızda görülebilen, çatı açıkken önyüklemenin üstüne paketlemek için katlanan pram tarzı bir tuval çatıdır. Sık sık bizim casuslarımız, çatıdaki prototip kabinleri fotoğraflamak değil, ama – yaz mevsiminde kesinlikle yolda olduklarını – bu örnekte bir üstsüz buldular. Bir spyshot’ta mühendislerin – hala sıkışık – arka koltukları test ettiğini bile görebilirsiniz.

Yeni Mini Cabrio’yu ne zaman göreceğiz?

Bu yıl değil. Mini’nin ilk önceliği Clubman malikanesinin yerini almaktır ve İngiltere’nin satışına başlamadan önce o otomobilin 2015 yılının Eylül ayında Frankfurt motor şovunda olduğunu göreceğiz.

Mini Convertible’ın 2016 baharında piyasaya sürülecek olan bir lansmanla karşılaşacağına bahse gireriz. ABD’nin ilk çıkışına benzeyen sesler, üstü açık, güneş arayan Mini’ye uygun olabilir. Los Angeles ya da Detroit’teki ilk karşılaşmalara bahis yapan var mı?

En son üç silindirli Mini Cooper’ın uzun süreli test incelemesi için buraya tıklayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir