Mini Clubman Cooper S (2014) sıcak Mini vagonu Nurburgring’i ele alıyor

By | Ağustos 11, 2018

Site-gövdeli Mini, Clubman adında bir sonraki yeni Mini olan şu anda Cooper ve Cooper S triminde yeniden doğmuş şapka arkasını görüyoruz.

Üç kapılı Mini’yi giden modele yeterince farklı bakmadığınız için cezalandırırsanız, bu yeni Clubman caddede olabilir. Daha uzun, daha düşük ve daha kolay kullanım için ekstra bir kapı büyüdü. Bundan daha fazlası – tasarımcı kendi başına bir bakış atmayı amaçlamıştır. Bu versiyon kaput kepçesi ve ekstra tampon girişleri tarafından ihanete uğrayan 192bhp Clubman Cooper S.

Bir sonraki Mini Clubman için ne var?

2014 yılında daha önce Cenevre’de tanıtılan konsept otomobil , oyundan uzaklaştı: Mini Clubman Mk2’nin altı kapısı var. Bölünmüş arka kapıları tutar, ancak sağdan direksiyonlu modellerde trafiğe açılan aptal ‘Clubdoor’u kapatır ve sürücü kapısından bağımsız olarak açılamaz.

Bu sefer dört adet geleneksel yolcu bölmesi kapısı var. Cömert bir büyüme hamlesi sayesinde – yeni Clubman yaklaşık 260 mm daha uzun ve 160 mm daha geniştir – daha kolay erişilebilen, daha geniş bir aile arabası olmalıdır. İyi bir şey – mevcut Mini kapak hala sıkışık arka koltuklar nedeniyle 2 + 2, aslında.

Tanıdık bir iç mekana benziyor…

Evet – casusluk çekimlerimiz, standart Mini Mk3 panosunun toptan yeni Clubman’a kaldırılacağını gösteriyor. Dışarıda, Clubman’ın tasarımcısı Anders Warming, vagonu kendi kimliğine vermeyi hedeflediğini söylüyor.

Isınmanın büyük fikri, gerilmiş arka ışık kümeleriyle tanımlanan daha yatay şekillendirme hatlarını kullanmaktır. Mini’nin normal, oturma-ve-dilenme hatlarının olağan imzasından ayrılış. Uzatılmış Mini Paceman tarzı ışıklar konsept otomobilde görüldü ve Clubman’ı diğer Mini’nin dikey arka ışıklarından ayırdı.

Mini Clubman’ın hangi versiyonlarından birini seçebilirim?

Motor üçlüsü Mini üç kapılı diziyi aynalamak için neredeyse kesin. Yani, Clubman One’da 1.5 litrelik bir turbo üçgeni ve Clubman Cooper’da ayarlanmış 136bhp’lik bir versiyon bekliyoruz.

Burada resimde görülen Cooper S, 200bhp sadece utangaç teslim etmek için bir 2.0-litre dört-pot kullanır, amiral gemisi John Cooper Works sürümü, yaklaşık 220bhp ve kaslı bir bodykit sunan, elbette takip emin olduğunu.
Vites küçültüyorsanız otomatik vites eşleştirmeli altı ileri manuel şanzıman, standart bir özelliktir ve altı ileri otomatik özellikli, alternatif bir seçenek olan paddleshifters içerir.

Ya daha pratik bir Mini istiyorsam bu butik Clubman mülkünü istemem ne olur?

Bir çözüm çok uzak değil. 2015 yılında, Mini’nin ilk kez beş kapılı bir hatchback modelini başlatması bekleniyor. Casus çekimleri, üç kapılı Mini’den daha uzun ve daha büyük bir Mini olduğunu gösteriyor – Audi A1 Sportback anlamında beş kapılı bir supermini olmayacak. Retro araba kullanma fikrinden hoşlanıyorsanız, ancak gazlı bir şekilli emlak değil, tutmak için Mini olabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir