Mercedes-Benz EQ C: Tesla Model X rakibi kış testine geçti

By | Aralık 2, 2018

Mercedes-Benz EQ C
Elektrikli prototip kış testi
► 2019/20 nedeniyle yeni SUV EV

Yeni Tesla Model X ve Jaguar I-Pace’i hedefleyen çığır açan elektrik geçişi ile ilgili yeni casus fotoğrafları ortaya çıktı.

Uzun lensli adamımız , Mercedes mühendislerinin aşırı soğukta çalışması için akü ve soğutma / ısıtma sistemlerini hazırladıkları için, İsveç’teki Arjeplog’da EV SUV’u test etti . Bir Arktik kış, elektrikli bir araba için en zorlu ortamlardan biridir.

Mercedes-Benz EQ C: markanın ilk elektrikli otomobil

Merc, halihazırda tüm elektrik ailesi EQ markalı bir otomobil için bir konsept otomobil göstermişti. Bu son test aracı, 2019’da gerçekleşmesi beklenen şirketin e-kapasitesini geliştirmek için sahnelerin arkasında çok fazla iş yapıldığını kanıtlıyor.

Premium elektrikli araçların bir bütün ailesi Elektrikli Araç Mimarisinden (Mercedes ‘TLA olarak adlandırılan EVA olarak adlandırılır) eğrilecek. Her aks, 150kW’lık bir elektrik motoru ile çalışacak ve projeye aşina olanlara göre dört tekerlekten çekiş ve devasa vuruş performansı kazandıracak.

Bizim casus fotoğrafları kış testi Mercedes-Benz EQ C

İçerdekiler güç çıkışlarını 400bhp’den fazla konuşur ve 500km’lik bir EV aralığı (310 mil) hedeflenir. Lityum-iyon pil hücreleri, EVA platformunun omurgası boyunca düşük bir ağırlık merkezine (düşük ağırlık 500kg ekledikleri iddia edildiğinde önemli bir yere) neden olacak şekilde düşük bir şekilde paketlenir. Toplam akü kapasitesi 80kWh’lik bir derecelendirmenin büyük olasılıkla duyulduğunu duyuyoruz.

Bu 500km veya 310 mil at koymak iyi bir dizi için yeterli. Mercedes-Benz’in kendi verileri, tüm yolculukların% 86’sının 100km’den (62 mil) daha kısa olduğunu gösteriyor, ancak halkın menzil anksiyetesini azaltmak için bu güvenceye ihtiyacı var gibi görünüyor.

Galerimizde resmedilen eski prototipler, mevcut Mercedes-Benz GLC’nin gövdesi altında saklandı – EQ’ya göre boyutu ve konsepti çok yakın. Artık üretim arabasının profilinin ve şeklinin biraz daha uzun olacağını görüyoruz, eğimli bir çatı, biraz üzerinde çekim-fren-on-stilts vibe’yi ödünç alıyor.

Merc EQ serisinden neler bekleyebiliriz?

2016 Paris Otomobil Fuarı’nda (2016) gösterilen 2016 EQ konsept otomobili, EQ’nun ne bekleyeceğine dair çok net bir gösterge sunuyor. Üç noktalı rozeti takacak elektrikli otomobil ailesinin ilk örneği. showroomlarda 2019/2020 başlarında kullanılabilir.

Mercedes-Benz EQ

‘Burada gördüğünüz model ilk elektrikli üretim otomobisine çok yakın,’ EV patronu Jen Thiemer 2016 yılında CAR’e şunları söyledi: ‘2018’de göreceksiniz… ve fiyat üst seviye bir GLC ile karşılaştırılabilir.’

Öyle görünüyor ki, proje geri çekildi, o zaman … Mercedes-Benz , daha fazla melezleştirilmiş ve tam elektrikli otomobil kullanmaya başladı; 2017 sonu itibariyle 10 PHEV satışa çıkmayı planlıyor – ve 2025 yılına kadar, aralığın dörtte biri tamamen elektrikli olacak.

Kısa bir süre sonra, EQ C, elektrikli otomobilin daha küçük bir yinelemesi olan EQ A olacaktır.

CAR magazine tarafından Mercedes-Benz değerlendirmelerini gör

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir