McLaren Senna: Karbon Görünümlü Otomobili Piyasaya Sürdü

By | Mayıs 1, 2018

McLaren Senna‘nın yeterince dikkat çekici olmadığını düşünenler için, şimdi Senna Carbon Theme sürümü var. Kağıt üzerinde, neredeyse ‘stok’ araba ile aynı. İstatistiksel olarak, P15 Sennas’ın çift turboşarjlı 4.0 litrelik V8, çift kavramalı yedi vitesli şanzıman ve 789 bgp ve 590 lb ft çıkışları paylaştığı için küçük bir değişim söz konusudur.

Bunun yerine, P15 Carbon’daki değişim karoserde yatıyor – bu da 250.000 sterlinlik bir ek maliyete mal oluyor.

Nasıl olur? Yeni bir karbon gövdesine sahip olan yeni Senna Carbon’un dış görünüşü, üretime yaklaşık 1000 saatte Woking’de MSO terzilerini alan 67 yeni parçadan oluşuyor. Otomobilin adını aldığı Brezilyalı Formula 1 yarış pilotunun tanınmasıyla otomobilin etrafında sarı renkli ve yeşil fren kaliperleri de bulunuyor.

İçine benzer bir makyaj verilir, karbon siyahı teması, yeşil kapı destekleri ve benzer sarı tonda direksiyon simidinde bir deri merkez bandı.

McLaren ayrıca bir dizi farklı direksiyon simidi seçeneği üretme fırsatını da yakaladı. Woking, Hibrid Karbon Fiber Tekerleğin, McLaren tarafından bu otomobil için mevcut olan ve standart olarak% 10’dan daha hafif olan, dönen atalette% 10-15’lik bir azalma, hızlanma, frenleme ve direksiyon tepkisini iyileştiren tek alternatif tasarım olduğunu söylüyor.

2018 Cenevre Otomobil Fuarı’nda yeni Karbon Senna’ya daha iyi bakacağız.

McLaren Automotive, sert yeni McLaren Senna yol-yasal pisti için performans rakamlarını zaten doğruladı.

Yeterince etkileyici olan 2.8sec’de 0-62mph’den elde edilecek, ancak daha şaşırtıcı olanı 6.8 sn’lik 0-124mph zamanıdır. Durmaksızın 186mph ulaşmak sadece 17.5 sn sürüyor. Ve en yüksek hız 211mph. Evet, bu çok hızlı bir arabadır, hata yapmayın.

McLaren Senna: isim

Şimdiye kadar Woking tabanlı otomobil üreticisinin en uzlaşmaz yol hükmü olan McLaren Senna, Formula 1’in en efsanevi sürücülerinden biri. Pürüzsüz Brezilya, 1993’ten 1993’e kadar McLaren için sürdü, 1994’te Imola’da bir kazada ölmeden önce üç şampiyonluk kazandı .

McLaren, Senna ismini lisanslamak için ne kadar ödedi? Hiçbir şey değil. Tür … McLaren, Ayrton’un yeğeni Bruno da dahil olmak üzere Senna ailesiyle iyi bir ilişkiye sahip. Senna’nın mirasçılarına doğrudan ödeme yapılmaz, ancak McLaren, sattığı 500 otomobilin her biri için Senna Vakfı’nın yardımına açıklanmamış bir bağışta bulunacak ve bunların hepsi zaten tükendi.

McLaren Senna: Nerede kullanılabilir?

McLaren Senna, P1’in yerini bazı şekillerde değiştirir, ama başka şekillerde, gerçekten de değildir.

McLaren , P1’in hem yol hem de pist şartlarını yerine getirme ihtiyacından biraz daha fazla etkilendiğini hissetti, bu yüzden iki araba ile değiştirildi: çok parçalı Senna ve efsanevi McLaren F1’den ilham alan ve şu anda BP23 kodlu üç kişilik bir GT .

Daha sonra 2018’de 2 + 1 devam eden hiperkar göreceğiz ve yaklaşık 1,6 milyon sterlin artı vergiye mal olacak.

Senna, bir pistin etrafında P1’den daha hızlı bir laptime sahip olacak. McLaren’in Ultimate Serisi patronu Andy Palmer, bu arabanın yasal olmasına rağmen, bunun için tasarlanmadığını garanti ediyor.

Senna ile ilgili her şey, turları mümkün olduğunca çabuk kestirmek için tasarlandı.

McLaren Senna: motor ve performans

Gelecek birçok yüksek performanslı otomobilden farklı olarak McLaren Senna’nın herhangi bir elektrik desteği olmayacak. Hibrid aktarma organları yok, sadece McLaren’ın 4.0 twin-turbo V8’in 789bhp ve 590lb ft (güzel bir yuvarlak ve simetrik 800ps ve yeni parayla 800Nm) üretmek için üretildiği bir türevi var. Motorun yeniden tasarlanmış hava girişi, giriş manifoldu ve eksantrik milleri ile 2kg daha hafif olduğu iddia ediliyor.

Güç, P1’in 903bhp’inde, fakat bu farklı bir araba. P1 1395 kg kuru ağırlığa kavuşturdu ve Senna sadece 1198 kg ağırlığındaydı (kuru – varsayım sıvıları yaklaşık 100 kg ekliyor, yani yaklaşık 1300 kg). Bu, P1 ve Senna için 659bhp için 647bhp-tonluk bir güç-ağırlık oranını sağlar.

Karbon ön kanatları, her biri 650 gr ağırlığında olup, 720S’deki alüminyum işleri için 2.2 kg. Bir Senna kapısı 9.88 kg ağırlığındadır; Bir 720S kapı 19kg ağırlığındadır.

McLaren, M6’dan M5’e kadar bağlantı elemanlarını kullanmaya başladı ve sabitleme başına% 33 tasarruf sağladı.

Koltukların karbon kabukları her biri 3.3kg ağırlığındadır (yastıklamadan önce eklenir). Sürücü sırtında mümkün olan en iyi hava akışını sağlayacak şekilde tasarlandılar – yarış tulumlarındaki bir pistte çok ısınırken çok ısınabilirler – ve aynı zamanda daha büyük insanlar için daha geniş bir boyuta sahip olabilirler. ‘ Genişlik.

McLaren Senna: tasarım ve aero

Senna, McLaren’in hidrolik süspansiyon sisteminin en yeni enkarnasyonunu kullanır ve çok daha serin çalışan ve daha az disk yüzey alanına ihtiyaç duyan yeni bir karbon-seramik fren jenerasyonuna sahiptir.

Yarış Modunu Seçme, sürüş yüksekliğini 50 mm düşürerek,% 40’lık bir artışa neden olur.

Ön ve arkada aktif aero özellikleri. Transmisyon radyatörlerini farların altından bagaj alanının normal olacağı yere taşıyarak (kaskların koltuklarının arkasındaki bir boşluk sizin partinizdir) McLaren, her biri motorlu bir flap bulunan iki hava kanalı oluşturdu.

Ön splitter’in tasarımı neredeyse üç elementli bir kanat gibidir. Senna’da hız patlaması yapmayı tavsiye etmeyiz …

Arkada, muazzam – ve çarpıcı – arka kanat, downforce miktarını uyarlamak, düzlüklerde sürtünmeyi azaltmak, frenleme bölgelerini kısaltmak ve köşeleri dengede tutmak için otomatik olarak 25 dereceye kadar açı yapmaktadır. Önemli alt yüzeyi mümkün olduğunca temiz tutmak için üst yüzeydeki montaj noktalarını içeren ilginç bir tasarıma sahiptir.

Vücudun bir gözyaşı gibi biçimlendirilmiş olması, tekerlekler için dört adet dıştan takmalı haznenin, maksimum aşağı doğru hareket etmek için hava akışına itildi.

Arka kanat sadece 4,9 kg ağırlığındadır, ancak tek başına, Senna’nın toplam 800 kg’lık düşüşünün 155 km’de 500 kilograma katkıda bulunmaktadır. Bu McLaren P1’den% 40 daha fazla ve Senna’nın% 30 daha fazla yanal kavrama yeteneğine sahip olduğu iddia ediliyor. Bu büyük bir sıçrama.

Lastikler, yeni merkez kilit tekerlekleri etrafına sarılmış Pirelli Trofeos. Fren disklerinin üretimi 7 ay sürdüğü iddia ediliyor. P1, 116 metrede 124mph’den sıfıra düşerken, Senna’nın da sadece 100 metre içinde yaptığı söylenir.
McLaren Senna: iç

Büyük ölçüde 720S’ye benzemese de, kapı cildindeki korkak cam panel kesinlikle farklı bir his veriyor. Çalışması için McLaren kapı camının üst kısmını ikiye bölmek zorunda kaldı, bu da McLaren F1’e güzel bir görsel nod verdi.

Eğer diğer sürücüler, performansıyla kendinizi aptalca kutsal kılan çukurlara girdiğinizde dizlerinin vurulduğunu göremiyorsa, alt camı karbon için değiştirebilirsiniz.

Diğer seçenekler arasında stereo ve air-con bulunmaktadır. Bu o araba tipi.

Tahmin edilebileceği gibi, muhteşem koltuklar da dahil olmak üzere içeride her yerde karbon var. Güzel bir dokunuş, RND vites seçici düğmelerinin öne ve arkaya doğru kaydırıldığında koltukla birlikte hareket etmesidir.

Bir diğeri ise arka perdenin artık Monocage III karbon şasi yapısına (roll-over koruması dahil) entegre edilmiş olması ve McLaren mühendislerinin sürücünün arkaya bakarken daha önce hiç olmadığı kadar çok motor görmesini sağlaması gibi görünüyor. aynayı göster (isteğe bağlı tam yükseklikte bölme için gitmezlerse).

Düzgün olmayan bir çizgiyi tutmak için, kapı serbest bırakma kolları, Başlat ve Yarış düğmeleri ve hatta elektrikli cam anahtarları da dahil olmak üzere bu aynanın hemen üzerindeki bir kontrol kümesi vardır. Alfa 75, kimse var mı?
McLaren Senna: fiyat

Senna 750.000 £ artı yerel vergiye mal oluyor, McLaren 500 tane yapıyor ve hepsi satıldı.

Bekleme listesinin bir skeçe dayalı olarak üç kez abone olduğu söylenmiştir. Arabayı gerçek gördüklerinde kimse iptal etmedi ve bir araba kasıtlı olarak açık artırma gecesinde açık artırmaya bırakıldı. Kazanan teklif, liste fiyatının üç katı, esasen Ayrton Senna Enstitüsü’ne giden 2,3 milyon sterlinti.

Adınız aşağı değilse belki daha sonra gelen Track-only GTR sürümlerinden birini yakalayabilirsiniz. Palmer, ışıklar gibi yol bitlerini terk ederek Senna’nın bordür ağırlığını çıkarmak için 50-80 kg daha var.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir