McLaren Senna GTR: Süper otomobil olağanüstü bir güncelleme getirdi

McLaren Senna GTR yasal olarak dünya ülkelerinde caddelerde sürülmesi tamamen yasaklanmıştır.

McLaren Senna GTR: Süper otomobil olağanüstü bir güncelleme getirdi. McLaren 2017 yılında Senna supercar’ı piyasaya sürdüğünde , şirketin şimdiye kadar yaptığı en uzlaşmaz yol aracı olarak faturalandı. Şimdi Senna GTR denilen yeni bir versiyon var – ki bu hiç de uzlaşmaz bir yol.

F1 GTR ve P1 GTR de dahil olmak üzere daha önceki pist odaklı McLarens’den sonra, McLaren Senna GTR’nin sadece 75 örneği Woking’de yapılacak.

McLaren, 500 normal Sennas ürettiğine göre, bu yeni otomobilin hem toplayıcılara hem de iyi iyileştirilmiş sert devre bağlantılarına hitap etmesi anlamına geliyor. Bu makale arabageek.com ‘a aittir. Sipariş kitabının zaten abartılı olduğunu hayal edin.

Yeni otomobilin 2018 Cenevre Otomobil Fuarı’nda duyurulduğu McLaren patronu Mike Flewitt şöyle açıkladı: ‘Pistte mükemmel olma McLaren markasının mirasını destekliyor ve bugüne kadar olduğu kadar önemli ve alakalı.’

Ayrıca, yeni otomobilin sahip olacağı son derece yüksek performansın altını da çizdi: ” Sadece McLaren Senna GTR, McLaren Senna’dan daha fazla güç, daha fazla kavrama ve daha fazla indirme gücüne sahip olacak.

‘Bu aracı güvence altına alan çok sınırlı sayıda müşteri, bir devre ızgarasına asılmaksızın yarış arabasına ulaşabileceğiniz en yakın deneyimi satın alacak.’

McLaren Senna GTR’nin performansı hakkında kesin bilgi var mı?

McLaren, Senna GTR’nin bir F1 arabası olacağından daha hızlı olan bir parçayı hatırlıyor. Ama sonra, Aston Martin Valkyrie AMR Pro hakkında da aynısını söyledi.

Teknik detaylar yılın ilerleyen saatlerinde piyasaya sürülecek ancak McLaren, Senna GTR’nin ‘normal’ otomobille aynı çekirdek yapıya sahip olduğunu ve aynı miktarda da aynı miktarda olacağını söylüyor. Ancak, hala önemli miktarda geliştirme olacaktır.

Muazzam arka kanat ve difüzör kombinasyonu.

Bu aşamada, 4.0 litrelik çift turboşarjlı V8’den gelen gücün 24bhp’lik bir büyük 813bhp’ye yükseltileceğini biliyoruz ve McLaren’in de yarış tarzı bir aktarım, Pirelli serseri ve çift salıncaklı süspansiyonu yeniden düzenleyeceğini biliyoruz.

Geniş bir ön splitter de içeren agresif aero, aynı zamanda performans artışının büyük bir kısmını oluşturacak ve 1000 kg’a kadar downforce üretecek.

McLaren Senna GTR hakkında daha fazla bilgi 2018 boyunca piyasaya sürülecek, bu yüzden daha fazla bilgiye sahip olduğumuzdan bu sayfayı güncelleyeceğiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

#Üst