Mazda Vision Coupe, 2018 Cenevre Otomobil Fuar’ında Rüzgar Estiriyor

Mazda’nın Vision Coupe Concept, 6 Mart’ta Otomobil Tasarım Gecesi’nde sadece yılın “Yılın Konsept Otomobilini” kazanması için 2018 Cenevre Otomobil Fuarı’na geldi.

Yeni konsept otomobil, Mazda’nın mevcut tasarım düşüncesini ifade etmeyi amaçlamaktadır (spoyler uyarısı: zarif, gösterişli ve ince). Tasarımcısını zorlukla tanıyan birçok Japon markasından farklı olarak, Vision Coupe’un 2017’de Tokyo’da ilk kez ortaya koyduğu sunum sadece küresel tasarım patronu Ikuo Maeda tarafından yapıldı. Hiçbir mühendisi tekerlekli ya da yapılan aktarma organlarından bahsetmedi.

Mazda Vision Coupe iç

Bunun yerine, Maeda daha güzel araçlar için davayı çok sevdi. “Bugünlerde pek çok araba zarif olarak tanımlanamaz” diye konuştu. ‘Tasarımları çok moda ve anında. İşte bu yüzden bu sanatsal meydan okumaya değer veriyoruz. ‘

Vision Coupe, Maeda ile bir acele olarak, iki yıllık bir süreçte on tane heykel ve ölçekli modelin artı birkaç tam boy kille yapıldığını söyleyerek kesinlikle yapılmadı. Aksine, diğer markalardan gelen pek çok konsept 12 ay veya daha az bir sürede kamçılanıyor.

Tamam, ama yakın bir şey mi görünüyor?

Kısa cevap: Evet. Tüm bu tasarımcı tokasının sonucu, ışığı mükemmel bir şekilde yakalayan ve keskin detaylandırılmış ve entegre ön ve arka arka lambalarla delinmiş bir ön ve arkaya doğru eğimli olan büyük içbükey gövdeli kenarların bulunduğu olağanüstü derecede minimal bir dış yapıdır. Bu makale arabageek.com ‘a aittir. İç mekan aynı zamanda zinde ve akıllı ama çok yüksek kaliteli malzemeler kullanıyor Mazda, üretim arabalarında şu anda şarj ettikleri fiyatlara uymaya çalışacaktı.

Mazda bu pazarda yukarı çıkmak isteyen bu kavram mı?

Sırala. Avrupa tasarım şefi Kevin Rice, CAR’ye şu şekilde farklı bir terim getirdi : ‘ Markayı yukarı doğru değil, yukarı doğru hareket ettirmek istiyoruz. Adım adım olmalı. Ancak şimdi BMW müşterilerinin Mazdas’ı ikinci otomobilleri olarak satın aldık ve üretime benzer bir şey koyamayacağınız sürece kavramları ortaya çıkarmanın bir anlamı yok. ”

Mazda’nın önümüzdeki hafta beş metre artı dört kapılı bir coupe çıkarmayı planladığı söylenemez, ancak 2015 yılında Tokyo’da düzenlenen Tokyo Show’da tanıtılan 2015 RX Vision spor otomobil konseptinin yanında Vision Coupe da kumdaki belirleyiciler oldu.

Mazda ne yapacak?

Rice’ın eklediği gibi: ‘Bu iki araba, üretim arabalarının neler olabileceğinin kitapçığını temsil ediyor. Tokyo motorunda tanıtılan konsept kendini [Kai] daha gerçekçi bir önermedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

#Üst