Maserati GranTurismo 2018’de sadece coupe olarak değiştirildi, dönüştürülebilir değil

By | Eylül 14, 2018

2018 için yeni Maserati GranTurismo
Bu sefer soft-top GranCabrio yok
Daha sportif, daha sert bir kenar

Maserati, 2018’de lanse edilmek üzere GranTurismo replasmanını okumakla meşguldür – ve daha odaklanmış bir spor araca dönüşecek, Maserati’nin şefi CAR’e söyledi.

Ve bu, dönüştürülebilir bir model için yer olmadığı anlamına gelir. Evet, Maserati GranCabrio , Harald Wester’e göre durduruyor.

CEO, “Bugünün MC’sinin ötesinde karakter, sportiflik ve homurdanma kadar uzanan daha sert bir çekirdek ürün” dedi.

Neden Maserati GranCabrio’yu yönlendiriyor?

“Cabrio sonlandırılmayacak,” dedi Wester, CAR. ‘Amerikalılar buna bayılıyor, ancak tek başına büyük bir pazar sadece yeterli hacim üretmiyor. Yeni coupe tam odaklı bir sürücünün arabası olacak – çevik, çevik, duyarlı ve ciddi V8 gücü ile doldurulmuş, bir düşük-son tork kaskadından bahsetmeyeceğim. ‘

GranCabrio’yu terk edememesinin sebeplerinden biri de, 2016’da gelecek olan yeni Alfieri’nin bir yıl sonra üstü açık bir bodystyle katacağıdır. Bu araba, yumuşak bir üst düzey araç kullanma talebini ve daha uygun bir fiyat noktasında satışa sunulacak.

Yeni GranTurismo değiştiricinin kaputunun altındaki en son Modena ateş gücü paketini bekliyoruz. Şirketin V8 en olası güç kaynağıdır, ancak Maserati, yıllık 75.000’e ulaşan iddialı satış hedefleri doğrultusunda hacmi artırmak istiyorsa, daha küçük V6 motorlarına sığabilir.

En son twin-turbo 3.0 litrelik V6, 350’den 520 bgp’ye kadar geniş bir güç bandını kapsamaktadır; Top-köpek modelleri V8 ile sopa olacak, şimdi 560bhp’ye kadar teslim etmek için kızardı.

Sadece arka-sürücü

Yeni 2018 Maserati GranTurismo, sadece dört tekerden çekiş sağlayan yeni Ghibli ve Quattroporte mimarisini paylaşmasına rağmen sadece arkadan çekişli olacak.

Wester, “Maserati’nin geleceği Ghibli ve Quattroporte ile başladı” dedi. ‘Şu an 2018 ile arasındaki boru hattındaki diğer her şey bu DNA’ya dokunacaktır.’

Yeni küçük Maserati spor arabasını okumak için buraya tıklayın: Alfieri 2016’da geliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir