Lamborghini Urus Kendinden Sıkça Söz Ettirecek!

By | Haziran 26, 2018

Crossovers, bir zamanlar Porsche’nin çılgın spor otomobillerinin gelişimini finanse etmek için geçit satma başarısının yolunu izleyen spor arabalara odaklanan lüks otomobil üreticilerinin öfkesidir. Şimdi Lamborghini, Jaguar, Bentley, Maserati ve Alfa Romeo’nun ardından oyunu alıyor.

Lamborghini ve geçitler iyi bir eşleşme gibi görünmeyebilir, ancak Traktörler yaparak başlamış olan bir şirket için, SUV segmentine doğru ilerleyen bir parça, çok uzağa uzanmıyor. 80’li ve 90’lı yıllarda bir SUV ile soyulmuş olan Lamborghini’yi düşünürsek, yeni Urus bir sürpriz değil.

Bir zamanlar supercar’larda çalışan ekipler crossover yapmaya odaklandığında ne olur? Urus’u elde edersiniz – süper bir geçit. Lamborghini’nin açısal tasarımını dört kapılı bir crossover’a çok iyi çevirebileceğini kim biliyordu?

Urus görünümü kadar etkileyici olduğu için, bir çok platform – ve hatta aktarma organları – Volkswagen Group parça kutusundan talan edildi. Urus, VW Group’un Audi Q7, Porsche Cayenne ve Bentley Bentayga’yı destekleyen MLB platformunda sürüyor. Motorun değirmeni VW Group ürünleri, çift turboşarjlı 4.0 litrelik 641 beygir gücü ve 627 pound-feet tork yapıyor. Bununla birlikte, Lamborghini motorun tasarımının kendiliğinden ısrar ediyor.

Bütün bu güç Urus’un saatte 190 mil hıza sahip olduğu anlamına geliyor – Bentayga’nın üçüncüsü ve 3.2 saniyede 60 mph’lik bir roket, bir SUV için çok hızlı. Dört tekerden çekiş sistemi standarttır. Urus arkadan direksiyon ve kendi eşsiz şasi ayarlarına sahip olacak.

Lamborghini Urus, önümüzdeki yıl ABD’de 200.000 $ ‘a yakın bir başlangıç ​​fiyatıyla satışa devam ediyor. Bir gaz-elektrik modeli planlanmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir