Lamborghini için sırada ne var? Sant’Agata dördüncü model aralığı mulls

By | Kasım 2, 2018

Lambo ürün planlama kepçesi dosyası
► Dördüncü ürün yelpazesi ne olacak?
► Yeni Espada veya Jarama ön koşucular

Yeni başkan Stefano Domenicali’nin Lamborghini’nin geleceği konusundaki vizyonunu henüz duymadık, ancak selefi Stefan Winkelmann’ın elektromobilitesine gelecekteki spor otomobil konseptinin ayrılmaz bir parçasıydı.

Örneğin yeni SUV rozetli Urus’u alın. 2019’dan itibaren, son derece hızlı olan Lambo 4×4, Audi’nin Q7 için hazırladığı, ilham veren bir hibrid aktarma organı ile sunulacak. Lamborghini’nin hayatta kalabilmesinin tek yolu bu: Düşük CO2 yaşı için OTT’nin hazırlanması.

Bu yeni çevre sorumluluğu bazen Lambo’nun misyon beyanıyla çelişiyor. Markanın ‘yeşilleşmesinin’ bir parçası henüz ikonik V12’yi 2022 yılında mevcut yaşam döngüsünün sonunda koruyacak olan Aventador supercar’dır.

Dördüncü Lamborghini model yelpazesi

Yakın gelecekte ele alınacak olan yeni nesil Huracan ve dördüncü bir model, çağdaş Jarama / Espada (aşağıda) reenkarnasyon veya efsanevi Miura’nın bir rekreasyonu olabilir. Her iki durumda da, CAR dergisinin mühendislik kalıplarına göre, endüktif şarj için tedarik yapılmalıdır.

Orijinal Lamborghini Espada

Lamborghini, Audi şemsiyesi altında faaliyet gösterdiğinden beri, her stratejik yeniden gözden geçirme Ingolstadt tarafından imzalanmalıdır. Ancak, diğer faktörler ve muhtemel ortaklar da dikkate alınmalıdır. Porsche’nin MSB mimarisi (Panamera II), İtalyanların 2 + 2 kişilik bir grup yaratmak istediği takdirde paylaşılmalıydı. Bentley, 2020 Speed ​​6 coupé ve roadster’ı masaya getirebiliyordu ve Alman ana şirketi, Lamborghini’yi derlerken kötü paketlenmiş ve pahalıya mal olan R8’in yerine.

R8’e olan talep şu anda o kadar yavaş ki finansal kontrol, Neckarsulm’dan Sant’Agata’daki Huracan hattına hareketli üretim yapmayı düşünüyor. Huracan, satış beklentilerini karşılasa da, ürün planlaması, takip modelini hem görünüşte hem de spesifikasyonda Aventador’dan daha fazla yönlendirmek istiyor.

VW Grubundaki politik savaş oyunları

Büyük resim gittiği sürece, taze ve çağdaş bir Lamborghini dizilişindeki en kritik engel, Not Invented Here sendromudur.

Önceki liderlik döneminde, İtalyanlar, Huracan ve Aventador yedekleri için yeni bir modüler karbon fiber mimariyi kullanmayı amaçladılar. Porsche ve Bentley bu senaryoda hiç rol almamışlardı, fakat Audi, bir sonraki R8 için bu merkezi omurga matrisinin alüminyum yoğun bir versiyonunu uyarlamayı başardı.

Grubun MSB mimarisi, Porsche 928, söz konusu Bentley Speed ​​6, Jarama ve Espada büyük turistlerinin olası varisleri ve dört kişilik Audi Quattro Sport için bir halefi tetiklemek için gereken her şeye sahiptir. Bunu tahmin ettiniz: Domenicali ile karşılaşılan daha fazla icat edilmedi.

Lamborghini'deki yeni patron: Stefano Domenicali

İlgili taraflar, elektrifikasyon açısından sinerji üreten bir rızaya ulaşmak için uğraşıyorlar. Porsche ısmarlama J1 / Mission E dört kapılı coupé ile itiyor, Bentley smog içermeyen bir geçişe bakıyor, Audi Q7-tronunu geleneksel Q7 parça kitinden alıyor, VW – hala Dieselgate felaketinden geliyor – tüm elektrikli MEB otomobilleri sıfırdan geliştiriliyor.

Lamborghini Urus Cayenne crossover kalabalığı ile aynı genetik dalgayı sürerken, spor arabaları farklı yörüngede. Aventador ve Huracan neredeyse kesinlikle bir takım oluşturacaklar ve onları büyüklük ve fiyat bakımından daha fazla ayırmak nispeten kolay olsa da, giderek daha düzenli bir ortamda hangi motorların kullanılacağı henüz net değil.

Lamborghini’nin motor stratejisi

Bir numaralı çocuk sorunu, doğal olarak 484’e ve bu dünyanın 911’lerine karşı ciddi bir çare olmadan bir şansa sahip olmayan, doğal olarak emilen V10 karizmatiktir.

VW grup scion’u devrederken, Ferdinand Piech’in Ducati’nin duygusal ve güçlü yüksek revizyonlu jilet-keskin desmodromik valflerini entegre etme fikri, ciddi bakım ve emisyon sorunlarıyla karşı karşıya kalıyor. V10’a bir çift turboşarjın eklenmesiyle, Aventador’daki V12 serbest atışını neredeyse otomatik olarak öldürecek. (altında).

Lamborghini Aventador: V12 en az 2022 yılına kadar yaşıyor

Bu ikilemden gelen akıllı bir yol, ön tekerlekleri çalıştıran 150kW’lık bir elektrik motoru, şanzımana entegre edilmiş 50kW’lik bir e-güç paketi ve arka tekerlekleri ve aküleri ile dolu bir geniş merkez tüneli oluşturabilir. propshaft.

Gerekirse, bu ölçeklenebilir düzen tamamen elektrikli olabilir. Böylelikle Lambo, adrenalin üreten V10 ve V12’yi biraz daha uzun süre tutabilirken aynı zamanda çevreye iyi bir dönüş yaptırabilecekti.

Üçüncü spor arabadan ne haber?

Şimdiye kadar, nuova Miura projesi bir kağıt kaplandan biraz daha fazla. Amacı LaFerrari, P1 ve 918 gibi şeyleri yenmekse, Aventador’a iki kısmi elektrikli titansın şirket içi çatışmasında da meydan okuyacaktı.

Bununla birlikte, Aventador’un altında, 21. yüzyılda Miura için hareket edecek bol miktarda oda vardır – ip-çektirmeler Huracan’ı yeniden konumlandırmaya istekli olduğu sürece. Tamamen mümkün olan tek şey, böyle bir hareketin, Lamborghini’yi elektrik destekli V8, V10 ve V12 motorları ile desteklenen üç orta motorlu spor otomobille bırakması dışında.

Bugünün Lambo Huracan: yeniden konumlandırılacak mı?

Satış ve pazarlamanın olası itirazlarına ek olarak, hiçbir CFO, aşırı derecede pahalı olan ortak karbon elyaf mimarisini imzalamayacaktı. Yani belki de üçüncü spor otomobiller her şeyden önce motorlu olmalı.

Donanım gittikçe, oraya götürmek için her şey var; yakalama sözcüğü MSB’dir. Her iki durumda da, tercih edilen motor, daha ağır ve susuz V8’i geride bırakan ama hepsi de eskimiş bir 550bhp artı tri-turbo 3.0-litre V6 olacaktır.

Öfke ustaları için radikal değişim

Lamborghini gibi küçük otomobil üreticileri için, yanmalı motorlardan uzaklaşmak, adım adım gerçekleştirildiğinde bile yüksek riskli bir çalışmadır. İlk e-güç modelini tanıtmanın zamanı nedir? Lansman sırasını en iyi nasıl tutabilirsiniz? Hangi marka içi ve marka içi farklılaşma için seçilir? Müşteriler erken mi yoksa yavaş adapte mi?

MSB’ye dokunmak elbette finansal riski büyük ölçüde azaltacaktır, ancak Lamborghini’nin kendi bekleyen modüler spor otomobil platformunu yeniden tanımlayacaktır. Bu matris, malzeme kompozisyonunda boyutsal olarak olması gerektiği kadar esnek olsaydı, belki de hepsinden sonra karbonhidratlı bir Aventador replasmanı ve aynı DNA’dan çelik yoğun bir bebek Huracan elde edilebilirdi.

Audi’nin Quattro bölümünün en üstündeki yeni bakış açısına göre, Stefan Winkelmann (aşağıda) bu Verdi-esque opera buffasını ilgiyle ve belki de melankoli bir dokunuşla izliyor olmalı.  

Stephan Winkelmann, eski Lambo şefi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir