Lamborghini Centenario LP770-4 resimleri sızdırıldı

By | Ekim 20, 2018

Yeni Lamborghini patent başvuruları
Cenevre’de 2016’da bekleniyor
Centenario LP770-4’ü inceleyin

Lamborghini, 2016 Cenevre Otomobil Fuarı’nda en güçlü süper otomobilini ortaya çıkarmayı planlamaktadır ve sıkı bir güvenlik çemberine rağmen, bu tasarımın, tasarımını gösterdiğine inanılan yeni bir patentte ortaya çıkmıştır.

Sadece ne kadar güçlü? Başka bir sızıntı bunu veriyor. 2015 yılında ‘Centenario LP770-4’ adına yapılan bir marka başvurusu, bilmemiz gereken her şeyi anlatıyor. Araba, Ferruccio Lamborghini’nin doğumundan bu yana 100 yıl sonra “Centenario” olarak işaretleniyor. Ve bu sayı 770hp’ye karşılık gelir. Bu 759bhp …

Motor, yeni Lambo Centenario teknik özellikleri

Gücün, mevcut Aventador’un 6.5 litre V12’sinin ayarlanmış bir versiyonundan gelmesi bekleniyor. LP750-4 Superveloce’da (740bhp) 750hp’ye yükseltildi, bu yüzden fazladan 19bhp sıkmak fazla vergi gerektirmemeli.

İsminde ‘4’ olarak görüldüğü gibi, bu güç, şasi ile birlikte, Aventador’unkiyle bağlantılı bir aktarma organı sayesinde dört tekerleğin üzerinden aşağı inecektir. Ancak Aventador’un temellerini paylaşmasına rağmen, Centenario’nun kendine özgü bir tarzı vardır.

Önceki sınırlı baskı gibi, uber-pahalı Lamborghinis – Sesto Elemento, Veneno ve Reventon ilk akla gelen – Centenario’nun karbon fiber gövdesi bu modele özgüdür. Gerilmiş burun ve kuyruk sayesinde Aventador’dan daha uzun bir süre, etkileyici bir şekilde daha düşük bir arabaya sahip.

Gergin şekil, en yüksek hızın bir öncelik olduğunu ve henüz en hızlı Lamborghini olma olasılığından beklediğiniz gibi, bir aşırı aero yükü olduğunu gösterir. Ön splitter üzerindeki vanalar ve flip-up’lardan arka taraftaki çok kanallı bir difüzöre kadar her açıdan karbon fiberlerin bir kutlaması olacak. Küçülen menekşeler geçerli değildir.

Reventon'dan sonra: yeni Lamborghini Centenario LP770-4

Aslında, hiç kimsenin başvurma şansı yoktur. Lamborghini’nin, en zengin ve en ateşli taraftarlarıyla halihazırda temas halinde olduğu anlaşılıyor ve 40 arabanın tüm koşusu – yaklaşık 20 kupanın izleyeceği benzer sayıda roadster – bunun hesaba katılacağına inanılıyor. Siparişinizi aldıysanız, şimdiye kadar yapılmış en gelişmiş, güçlü ve hızlı Lamborghini’yi toplamayı dört gözle bekleyebilirsiniz.

Bir karbon isyanı

Bu tasarım patent görüntüleri bile, bu karmaşıklığa işaret ederek şaşırtıcı bir ayrıntı seviyesi sunar. Örneğin, tekerlekler, hoparlörlere eklenen sıcak havayı frenlerden uzaklaştıran karbon kanatlarına sahiptir. Ayrıca aktif bir arka kanat gibi görünen bir şey var ve elektroniklerin öncekilerinden daha karmaşık olması bekleniyor.

Centenario’nun resmi açılışını 1 Mart 2016’da Cenevre gösterisinde gerçekleştirmesi bekleniyor.

Lamborghini Centenario LP770-4

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir