KPSS ortaöğretim atama puanları 2020| KPSS ortaöğretim 70,75,80,85 puanla nerelere girilir? 70 puan altında atanan kadrolar var mı?

Kamu Personeli Seçme Sınavına(KPSS) girenler devlet dairelerinde memur olma imkanı için heyecanla bekliyor. KPSS sonuçlarının açıklanması ile 70 puan altında atanan kadrolar mercek altına alınacak. Kamuya sadece memur alınmamaktadır. Memur unvanının yanı sıra; işçi, 4/B’li sözleşmeli personel, 399’a tabi sözleşmeli personel statüsünde de istihdam yapılmaktadır. Bu alımların tümü 2020 KPSS sonuçları kullanılmaktadır.

30 Aralık günü başlayacak tercihlerde KPSS ‘den 85 üstü alan adayların şansı oldukça yüksek. Adalet Bakanlığı ile CTE, yakın zamanda Türkiye geneli 10 bin kamu personeli alımı yapacak. Adaylar özel şartları da sağlaması durumunda ilanlara müracaatını yapabilir.

KPSS ortaöğretim 70,75,80,85 puanla nerelere girilir? 

KPSS 2020/1 ATAMALARINA GÖRE PUAN TABLOSU İÇİN TIKLAYINIZ

ORTAÖĞRETİM MEZUNLARI İÇİN NİTELİK KODLARI İÇİN TIKLAYINIZ

Toplu olarak yayımlanmayacak ilanlar:

-İşçi alım ilanları
-4/B’li personel alım ilanları
-Mahalli idarelere zabıta memuru ve itfaiyeci alımı
-Adalet Bakanlığına zabıt katibi ve infaz koruma memuru alımı,
-Askeri kurumlara sivil memur alımı

Adalet Bakanlığı ile CTE, yakın zamanda Türkiye geneli 10 bin kamu personeli alımı yapacak. En az lise mezunları arasından yapılacak memur alımında 70 KPSS şartı olacak ve alınacak sayının 5-20 katı arasında aday (kadroya göre değişiyor) mülakata çağrılacak. Bu nedenle KPSS ‘den 85 üzeri alan adayların bu konudaki şansları oldukça yüksek.

Üniversitelere yapılan sağlık personeli, büro personeli ve tekniker ile teknisyen kadrolara alımlar, KPSS sınırı olmadan yapılıyor. KPSS’den 85 üzeri alan adayların bu ilanlardaki şansı oldukça yüksek.

Belediyeler bünyesine ikamet şartı olmadan en az lise mezunları arasından kamu personeli alımı yapılmaktadır. Zabıta memuru, itfaiye eri, VHKİ, sekreter, düz memur ve kamu personeli alımlarına KPSS liseden 85 üzeri alan adaylar başvuru yapabilecek.

KPSS sonuçları kaç yıl geçerlidir?

Sınav sonuçları sınav tarihinden itibaren iki yıl geçerlidir.

KPSS ORTAÖĞETİM SONUCU İÇİN TIKLAYIN!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir