Koronavirüs aşısı ne zaman gelecek? Bakan Koca açıklamıştı… Saatler kaldı

Koronavirüs aşı çalışmaları kapsamında dünya genelinde 3 farklı aşının uygulanmasına başlandı. Yapılan anlaşma kapsamında Türkiye’nin de SinoVac aşısı alacağı duyurulmuştu.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ise geçtiğimiz günlerde gerçekleştirilen koronavirüs bilim kurulu toplantısının ardından aşıya ilişkin önemli açıklamalarda bulunmuştu. Aşının Türkiye’ye geliş tarihini de duyuran Bakan Koca virüsle mücadeledeki son durumu aktarmıştı.

KORONAVİRÜS AŞISI NE ZAMAN GELECEK?

Koronavirüs Bilim Kurulu, aşı ve mutasyon gündemiyle Sağlık Bakanı Fahrettin Koca başkanlığında toplandı. Sağlık Bakanı Koca, toplantı sonrası açıklama yaptı. Bakan Koca aşıyla ilgili tarih vererek “Çin makamları da Türkiye’ye gönderilecek olan aşı dozları için onay işlemlerini tamamladılar. Üreticinin depolarında hazır olarak bizden gelecek haberleri bekleyen aşılarımız bir aksilik olmazsa pazarı pazartesiye bağlayan gece yola çıkıyor.” dedi.

Buna göre yeni bir gelişme yaşanmaması durumunda yarın aşılar Türkiye’de olacak.

Son dakika haberi… Türkiye’ye aşı ne zaman gelecek? Sağlık Bakanı Fahrettin Koca açıkladı |Son dakika haberi… Türkiye’ye aşı ne zaman gelecek? Sağlık Bakanı Fahrettin Koca açıkladı | Video

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir