Kia’nın Ceed Serisi Büyük Aileler İçin Sportswagon İle Geliyor

Kore markasının 2018 Cenevre Otomobil Fuarı’ndaki standında yer alan yeni Kia Ceed hatchback , tamamen öngörülebilir değil, tamamen Ceed Sportswagon ya da emlak olmaktan çıkmış durumda.

Peugeot 308 SW, Hyundai i30 Tourer ve Renault Megane Sport Tourer gibi rakiplerini de ele geçiren Ceed, daha öncekinden daha büyük bir önyükleme ve yeni hatchback’de bulunan yeni bir teknoloji ile başlıyor.

Önceki nesil Ceed için, SW satışların yaklaşık% 40’ını oluşturuyor, bu yüzden önemli bir model.

Ne var ne yok?

Yeni Ceed kapağına ( burada okuyabileceğiniz ) dolduran tüm aynı şeyler, bu yüzden öncekinden daha fazla teknoloji ve iyi bir sürüş ve akıllı stil vaadiyle yepyeni bir otomobil.

Gerçekten gergin bir Ceed hatch gibi görünüyor ve Stinger – temiz kaplan-burun ızgarası, LED gündüz farları ve sportif çizgiler ile ön görünüm göz önüne alındığında, bu kötü bir şey değil. Arkasında, tasarım görünümü tamamlayan LED ışıkları ile temiz ve düzenli tutuldu.

Cildin altında, gösterge paneli tamamen yeni (aynı zamanda kapaktan kaldırılmış), daha önce sunduğundan daha fazla alana sahip.

Motor kaputunun altında motorlar 98bhp ile 1,4-litre benzin, 118bhp ile 1.0 litrelik T-GDI, 138bhp 1.4-litre T-GDI ve yeni bir 1,6-litrelik CRDi dizel seçimine sahiptir. veya 134bhp çıkışları.

Her motor altı ileri manuel şanzıman ile birlikte gelir, ancak 1,4 T-GDI ve dizel motorlar da yedi vitesli DCT çift kavramalı şanzımanla birlikte kullanılabilir.

İçinde ne kadar yer var?

Aslında biraz. Ceed SW’ın dış boyutları, değiştirdiği arabadan daha uzun ve daha geniş olmasına rağmen oldukça kompakt görünüyor. Dingil mesafesi aynı kalıyor, ancak alt oturma pozisyonu ve daha geniş kabin daha geniştir – Cenevre’deki standtaki arabada kısa bir oturuş sırasında rahat olmanın hiçbir problemi olmadı.

Bagaj, arka koltuklarla birlikte 72 litre daha büyük, şimdi 600 litre kargo kapasitesi sunuyor. Kia ayrıca daha düşük ve daha geniş bir yükleme dudağıyla daha kolay erişim vaat ederken, bazı yer altı depolaması pratikliği artırıyor. Bir elektrikli bagaj kapağı da seçenekler listesinden alınabilir.

Çok fazla teknoloji var mı?

Anahtarsız giriş ve otomatik ışıklar standart olacağından, Apple CarPlay ve Android Auto biçimindeki her zamanki bağlantı seçenekleri ile dokunmatik ekranlı bir eğlence sistemi seçeneği mevcuttur.

LED farlar, büyük ölçüde kullanışlı ısıtmalı ön cam, ısıtmalı ve havalandırmalı koltuklar ve bazı modellerde yakıt tasarrufunu artıran bir Eco Pack gibi mevcut olacaktır. Esasen, sürtünmeyi azaltmak ve verimliliği artırmak için aktif bir hava kanadı olacaktır.

Uyarlanabilir seyir, kör nokta uyarısı ve otomatik park yeri mevcutken standart güvenlik setinin uzun huzme asistanı, bir sürücü dikkat algılama sistemi, şerit tutma desteği ve otonom acil frenleme içermesini bekleyebilirsiniz.

Otomobilin şeridinde kalmasını ve önlerindeki aracın ne yaptığını okuyabilme kabiliyeti de (Ceed’deki Kia modelinde ilk kez tanıtıldı) mevcut olacak ve bu da otoyolda 80 km’ye kadar çalışıyor. Otomobilin şeridin kontrol edilmesi, frenleme ve direksiyonun ortasında aktif olarak tutulması.

Ceed SW ne zaman satın alınabilir?

Ceed SW üretimi Ağustos ayında başlıyor ve satışlar yılın son çeyreğinde başlıyor. Fiyatlandırma ve spesifikasyonlar önceden açıklanacak ve güncellemeler için tekrar kontrol edin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

#Üst