Kia Ceed Hatchback 2018 Resmi Olarak Ortaya Çıktı

Kia’nın yeni Ceed hatchback’ine derinlemesine bir bakış atmıştık, 2018 Cenevre Otomobil Fuarı otomobilin ilk çıkışını işaret ediyor.

Daha pratik Ceed SW bölgesi ile birlikte ortaya çıkarıldı ve yeni bir görünüm, yenilenmiş iç mekan ve yeni motorlar ile cildin altında bir dizi değişikliğe sahip yepyeni bir model. Bu makale arabageek.com ‘a aittir. Kia Motors Avrupa CEO’su Michael Cole’un ‘Avrupa süperstarı’ olarak adlandırdığı, hatta isminin de bir revizyon yaptığı açıklandı. Sırala. Şimdi noktalama içermez, basitçe Cee yerine ceed denir. Kia, 2007’den beri Ceed’in Avrupa’da tasarlandığını ve üretildiğini gururla ilan ediyor ve bu yeni araba farklı değil. Bu markanın Frankfurt’taki Avrupa Merkezinde tasarlandı ve isim, “Avrupa Topluluğu, Avrupa Topluluğu ile”, kesme noktasını terketmek için temizlendi.

Sportif görünüyor …

Kia dört kapılı Stinger’ı aldı ve aile kapak şeklini minyatürleştirdi. Görebildiğimiz, düzgün bir ön tampon, Kia’nın normal ‘kaplan burun’ ızgarası ve şimdi ana lenslere entegre edilen önceki gen Ceed’in buz küpü ışıklarının bir evrimidir. Temiz yüzeyler kaput boyunca ve yanlar boyunca günün sırasıdır, arkada ise Optima’da bulunanlara benzeyen tıknaz bir tampon, küçük spoyler ve arka lambalar bulunur. Yeni Ceed Kia’nın K2 platformunda oturuyor, 20 mm daha geniş ve 23 mm daha alçak. Daha iyi ambalaj, 395 litrelik bir önyükleme demektir – daha öncekinden 15 litre daha fazla.

İçinde yeni ne var?

Bu, Hyundai i30 modeline benzeyen basit bir mizanpajdır, ancak kullanımı ve işletimi kolaylaştıran kötü bir şey değildir. Dokunmatik ekranlı bir bilgi-eğlence sistemi, temiz tasarımlı bir kontrol panelinin üzerine yerleştirilmiştir. Daha büyük dış boyutlar nedeniyle (daha geniş ancak daha düşük), ancak dingil mesafesi aynı kalıyor. Tüm bunlar sürücü ve yolcular için daha fazla iç mekana dönüşürken, bagaj kapağı 15 litre artarak ambarda 395 litre yer kaplıyor.

Yeni Kia Ceed: motorlar ve özellikleri

Motorlar, doğal olarak aspire edilmiş 99bhp 1.4 litre benzin ve 118bhp 1.0 litrelik T-GDi ve tamamen yeni 138bhp 1.4-litre T-GDi turbo benzin içerir. Yine de yeni değil – Hyundai i30’un kaputunun altında bulacağınız motor aynı. Markanın 1.6 litrelik CRDi dizel, 114bhp ve 135bhp sunan iki versiyonu, yeni WLTP emisyon döngüsünde en yeşil yayan 110g / km ile 207 lb destek sağlıyor. Tüm motorlar standart olarak altı vitesli bir kılavuzla birlikte gelir, ancak 1,4 litrelik turbo benzin ve dizelde yedi vitesli bir çift debriyajı kullanabilirsiniz.

Mühendislik farklılıklarına gelince, Kia yeni Ceed’in revize edilmiş yay ve amortisör oranları ve daha hızlı bir direksiyon rafı ile tam bağımsız süspansiyona sahip olduğunu söyledi. Yeni Ceed’in, İngiltere’nin en kötü şöhretli yollarında, uygun bir yönlendirici olduğundan emin olmak için bir gelişme zamanı vardı.

Ceed’in başka versiyonları olacak mı?

Ceed Sportswagon’la birlikte, üçüncü bir beden stili, emin olduğumuza (henüz yeniden canlandırılacağımıza) ve henüz daha fazla bilgi edinemeyeceğimiz potansiyel bir dördüncü cisme bağlıdır. Daha fazla bilgi aldığımız zaman, geri bildireceğiz.

Ne kadar ve ne zaman alabilirim?

Kia’nın yeni Ceed kapağı, 2018 yılının ikinci çeyreğinde üretime giriyor, satışlar ise Q2 sonuna doğru ilerliyor. Her zaman olduğu gibi, markanın yedi yıllık garantisi de eşlik edecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

#Üst