Jeep’in Nissan Juke bir Fiat’ı olarak giyinmişti (2013)

By | Temmuz 18, 2018

İşte en tuhaf test katırlarından biri olan CAR’ın casus snapper’ları hiç işe yaramadı: yeni Jeep supermini-crossover. Jacked-up Fiat 500L gövdesi ve Alfa Romeo Mito farlarının altında, bu Jeep’in popüler Kore ve Japon minyatür geçitlerinden Avrupa bazlı satışları sıkıştırmak için yeni bir silah.

O zaman bir Polo Harlequin boya işi yapan Fiat 500L değil mi?

Merhametle değil. Jeep’in yeni crossoverini Fiat ve Alfa süslü elbiseleriyle saklamanın sebebi, bir aile meselesidir: Jeep, Chrysler’in (Dodge ve performans kolu SRT ile birlikte) kanadı altında yer alan markalardan biridir – ve Chrysler, bunu tahmin ettiniz. , Fiat Grubu’nun bir yan kuruluşu. Bu şekilde, BSUV kod adı verilen yeni mini Jeep, Jeep’in ABD tesislerinden biri yerine İtalya’da inşa edilecek.

Yani, bu aile ağacı, ama yeni gelen kim?

Jeep’in Avrupa’da daha fazla aracı kaydırması gerekiyor. Çözüm? Klasik Jeep tasarımları ile bir Nissan Juke / Renault Captur boyutlu crossover supermini, motorlu motorlar ve Evoque rahatsız edici off-road yeteneğine sahip. Henüz açılmamış çapraz geçiş, tartışmalı görünen yeni Cherokee’nin altındaki menzile girecek, bu arada, 2014 başlarında İngiltere’nin satışına çıkacak ve yaklaşık 23.000 £ ‘a mal olacak.

Motorlarda herhangi bir kelime var mı?

Fiat / Alfa Romeo powerplants en olası adaylar: bir Jeep kaynağı CARU ‘BSUV’ in İngiltere’de dizel-biased dizisi kullanacağını söyledi, en popüler powerplant 1.6-litre ‘Multijet’ motoru olması bekleniyor Fiat’tan kararlı. Giriş seviyesi 1.3 dizel de sunulacak.

Gerçekten iyi bir yol olacak mı?

CAR, BSUV ‘off-road yetenekleri de dahil olmak üzere, uygun bir Jeep’in tüm özelliklerini koruyacağına söz verdi.’ Bununla birlikte, en çok satan modellerin 4×4’lü, ancak önden çekişli sürümleri çamur takmayacakları söylenemez. Şu anda şirketin Avrupa menzilindeki en ucuz model olan Jeep Compass, daha düşük ağırlık, yakıt tüketimi ve C02 çıkışı sayesinde müşteriler tarafından bir ön sürücü olarak en iyi şekilde alınmıştır.

Yeni Jeep ne zaman açıklanacak?

Yeni ‘BSUV’, Mart 2014’te İngiltere’nin önümüzdeki yaz satışları öncesinde motor gösterisinde Cenevre Otomobil Fuarı’nda resmen açıklanacak.

Category: jip Etiketler:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir