Tag Archives: Mazda

Mazda CX-5, 2015 facelift için hazırlanıyor

Mazda, popüler CX-5 yumuşak yol tutkunları için orta ömürlü bir facelift hazırlıyor ve casus fotoğrafçılarımız Almanya’da test edilen 2015 SUV’u yakaladı. Yeni fotoğraflarımız, model yılındaki bir güncellemeyle beklediğiniz gibi belirgin metal levha değişiklikleri ortaya koymaktadır. Ancak, 2015 CX-5’te yükseltiliyormuş gibi görünen bazı alanlar var: 1) Mazda kalkan rozetli yeni, düz çubuklu ızgara 2) Daha düşük… Read More »

Mazda MX-5 / Alfa Spider (2015) ortak roadster projesinin ilk casus çekimleri

Sürüş meraklılarının 2015’teki en önemli özelliği olan şeye bakıyorsunuz: iki yeni arkadan çekişli, iki koltuklu spor otomobiller, ikonik rozetler giyiyor: Mazda MX-5 ve Alfa Romeo Spider . Mazda ve Alfa, bir ortak platform spor araba oluşturmak için güçlerini birleştiriyorlar, ancak her model özel tasarım ve farklı in-house motorlar tarafından desteklenecek. Oldukça eminim ki çökmüş eski… Read More »

Mazda Kai Concept Alıştığımızın Dışında Bir Görsel Şov Sunuyor

Kai konseptinin anlatılan kompakt hatchback oranları, gerçekten farklı ve kıvrımlı bir C-sütunu / bagaj kapağı bölümüne sahip, yabancı kırışıklıklar ve çizgilerden arınmış ince ve minimalist bir gövdede kaplanmıştır. Eğer bir sonraki Mazda 3’ün nasıl olacağını bilmek istiyorsanız – 2019’da satışa sunulması nedeniyle – şirketin ikinci Tokyo konseptinden çok daha fazlasını göstermeyeceksiniz. Standımızda kabinin içinde burnumuzu… Read More »

Mazda Vision Coupe, 2018 Cenevre Otomobil Fuar’ında Rüzgar Estiriyor

Mazda’nın Vision Coupe Concept, 6 Mart’ta Otomobil Tasarım Gecesi’nde sadece yılın “Yılın Konsept Otomobilini” kazanması için 2018 Cenevre Otomobil Fuarı’na geldi. Yeni konsept otomobil, Mazda’nın mevcut tasarım düşüncesini ifade etmeyi amaçlamaktadır (spoyler uyarısı: zarif, gösterişli ve ince). Tasarımcısını zorlukla tanıyan birçok Japon markasından farklı olarak, Vision Coupe’un 2017’de Tokyo’da ilk kez ortaya koyduğu sunum sadece… Read More »

Mazda 6 Tourer 2018 Güncellendi Harika Bir Görünüm Bizi Bekliyor

2018 Mazda 6 Tourer’da herhangi bir fark var mı? İlk bakışta, kesinlikle yapamayız. İç mekan düzeni değişti, ortada çok sersemlemiş bir Audi panosu, yeni bir direksiyon simidi, daha ince hava delikleri ve klima kontrolleri için daha temiz bir düzen. Koltuklar tamamen yeni, ekstra destek vermek için yeniden tasarlandı ve Mazda, NVH seviyelerinin eskiden olduğundan daha… Read More »